Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 листопада, 22:08:47

В області зростає доступність гемодіалізу — плюс ще одне відділення

06.02.2016   09:02Агенцiя

Держава знаходить можливість виділяти кошти хворим на хронічну ниркову недостатність, які отримують гемодіалізні процедури.

Більш того, незабаром пацієнтам із такими захворюваннями з північних районів Чернігівщини не буде необхідності для очищення крові приїжджати до Чернігова – у Корюківці відкриється спеціалізоване відділення.

За словами завідувачки відділення гемодіалізу та нефрології КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» Олени Горди, протягом останніх років кількість хворих, що потребують гемо-та перитонеального діалізу, збільшується.

- Так у 2003 році у нас було 29 пацієнтів на гемодіалізі. Зараз їх 110 в обласній лікарні та 85 – у центрі «Фрезеніус». Також у центрі «Фрезеніус» проводять гемодіаліз ще 15 пацієнтам, які є переміщеними особами із зони АТО. Тобто, всього – 210 хворих. Зараз потужне відділення функціонує в обласній лікарні, філії в Ніжині та Прилуках.
Враховуючи, що північні райони Чернігівщини такого відділення не мають, триває робота по його відкриттю в Корюківці. Ця філія обласної лікарні буде обслуговувати тамтешніх пацієнтів, яким не треба буде витрачати час на приїзд до Чернігова. Таким чином, підвищиться якість їхнього життя», – зауважила Олена Горда.

Також лікар зазначила, що на даний момент є все необхідне для проведення гемодіалізу, в тому числі і витратні матеріали, адже тендерні процедури було проведено своєчасно та ефективно. Втім, є необхідність у забезпеченні медикаментами для лікування супутніх захворювань у цих хворих – анемії, гіпертонічної хвороби, інших недуг, спричинених хронічною ниркової недостатністю.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові психологи Національної поліції, ДСНС та відомчої медустанови організували для поранених бійців сеанс глинотерапії 11:39

У складний період випробувань кожна людина потребує відновлення – фізичного, морального та духовного. А особливо це важливо для наших поранених захисників, які щодня стикаються зі стресовими ситуаціями та високим рівнем психологічного навантаження.

65 дітей із Чернігівщини відвідали музичні табори в Латвії 11:35

У Чернігівському професійному музичному коледжі імені Л.М. Ревуцького з дітьми, яким організували поїздки до Латвії, зустрілися міністерка закордонних справ Латвійської Республіки Байба Браже та начальник ОВА В’ячеслав Чаус. Присутній також Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Андрейс Пілдеговічс.

SUN4Ukraine стартує: перша установча зустріч українських та європейських міст за участю Чернігова 11:34

Партнерська програма SUN4Ukraine офіційно стартувала минулого тижня у Мюнхені, об’єднавши 12 українських флагманських муніципалітетів із європейськими містами, що беруть участь у місії ЄС «Кліматично нейтральні та розумні міста».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

27 листопада: цей день в Україні і світі 09:31

День 1373 Російська агресія - Day 1373 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини