Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 19 квітня, 06:25:41

У м. Чернігові перші 180 сумлінних громадян вже задекларували отримані доходи

05.02.2016   07:43

У ході цьогорічної кампанії декларування доходів громадян з початку року до ДПІ у м. Чернігові подано більше 180 декларацій. Сума задекларованих доходів становить 15,7 млн. гривень.

Такий темп деклараційної компанії -  безумовна ознака зростання рівня податкової культури громадян», - вважає начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області Алла Супрун. 

Як свідчить аналітика, наразі найбільш активно чернігівці декларують спадщину і подарунки, надання власного майна в оренду. А вдалий початок деклараційної компанії в місті пояснюється ще й високими показниками поінформованості громадян, оскільки чимало платників  - активні користувачі мережі Інтренет.

 «Одним з нововведень декларування - 2016 є те, що платник податків самостійно визначає свій статус: громадянин; особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність або підприємець, який перебуває на загальній системі. Також,  для зручності фізичних осіб у новій декларації об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Рекомендуємо подавати декларацію за допомогою сервісу «Декларування он-лайн» (http://sfs.gov.ua/incomedecl). За допомогою цього сервісу користувач може скористатися поясненнями щодо заповнення будь-яких позицій декларації та додатків до неї, ознайомитися з прикладами розрахунку  податкових зобов’язань, податкової знижки та порядком заповнення декларації тощо», - зазначила податківець.

 Нагадуємо, що громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2015 року не пізніше 3 травня 2016 року. Граничний термін для громадян, які подаватимуть декларації про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки - не пізніше 31 грудня 2016 року. Фізичні особи - підприємці, які перебувають на загальній системі подають декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2015 року не пізніше 9 лютого 2016 року. Разом з доходами від підприємницької діяльності вони декларуватимуть іноземні та інші доходи.

Виконати свій конституційний обов’язок і подати річну податкову декларацію чернігівці можуть через мережу Інтернет, або ж безпосередньо в Центрі обслуговування платників інспекції.

Для комфортного звітування громадян Центр працюватиме за подовженим режимом роботи, при цьому подати декларацію можна буде також й у вихідні дні. Усі, хто завітає до чернігівської податкової, зможуть отримати безкоштовні консультації та допомогу у заповненні декларації. Тож сподіваємося, що деклараційна компанія - 2016  матиме результативний і якісний характер, адже це індивідуальний внесок громадян у добробут держави.

Останні новини Чернігівщини

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня 12:36

Для нашого регіону характерна велика кількість рослинної їжі. Українська кухня — це варіння, тушкування, запікання, смаження, пряження.

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска 12:19

За два тижні Великдень. А отже, варто продумувати страви, які будете готувати. Пропонуємо рецепт сирної паски, що традиційно готується на свято Великодня.

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 11:50

Гороскоп для всіх знаків зодіаку на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 2021 року

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць 10:14

Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.