Поліція розкрила серію крадіжок камер відеоспостереження
Поліцейські Прилуцького відділу поліції ГУНП в Чернігівській області затримали зловмисника, на рахунку якого 10 крадіжок камер зовнішнього відеоспостереження.
З 26 по 29 січня до Прилуцького відділу поліції надійшло близько десятка повідомлень від жителів Прилук про викрадення камер зовнішнього відеоспостереження з будівель магазинів, банківських установ та кафетеріїв.
Зловмисники систематично викрадали апаратуру в різних районах міста. Для затримання зухвалих крадіїв керівництво Прилуцького відділу поліції сформувало три автоекіпажі поліції, а також три оперативні групи, до складу яких увійшли оперативники Прилуцького міськвідділу СБУ. Мобільні наряди почали відпрацювання місць концентрації торговельно-розважальних закладів міста.
Крадіжки скоювалися вночі, при цьому зловмисники проводили ретельний демонтаж апаратури. З кожного місця злочину поліцейські отримали відео з камер спостереження. Після його перегляду та здійснення аналізу поліцейські встановили прикмети підозрюваних.
Вже на ранок 30 січня кримінальна поліція затримала одного з викрадачів. Ним виявився 20-річний житель Київщини, який раніше конфліктів із законом не мав. З його слів, до Прилук він зі спільником прибув із робочим візитом. Прогулявшись вулицями міста та освоївшись, чоловіки зважилися підзаробити, викрадаючи та збуваючи відеокамери.
В ході проведення комплексу оперативних заходів поліція встановила й місцезнаходження викраденого, зловмисники не встигли його збути. Всі вилучені камери в подальшому будуть повернуті власникам. Наразі правоохоронці встановлюють місцеперебування злодія-спільника та перевіряють причетність даних громадян до скоєння аналогічних злочинів на території інших областей.
Відомості про події внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Зловмисникам загрожує кримінальна відповідальність за частиною 2 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка). Санкція статті передбачає відповідальність у вигляді арешту на строк від 3 до 6 місяців або обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк.
Триває досудове розслідування.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:02
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме 3 пожежі.
У Чернігові відкривають набір на безкоштовний курс з правил дорожнього руху — готуватимуть до теоретичного іспиту 09:45
У Чернігові стартує набір на безоплатний офлайн-курс із вивчення правил дорожнього руху. Заняття стануть корисними як майбутнім водіям, так і тим, хто хоче впевнено почуватися на дорозі та пригадати ключові правила. Початок навчання — 28 листопада.
Обіцяла гаданнями повернути чоловіка з полону – за шахрайство судитимуть жительку Чернігівщини 08:30
Прокурорами Чернігівської окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жительки міста Городня за фактом шахрайства (ч. 1 ст. 190 КК України).
У Національному художньому музеї Румунії експонується твір з колекції Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана 08:23
20 листопада у Національному художньому музеї Румунії (м.Бухарест) відбулося урочисте відкриття міжнародної виставки «Roman IA», до експозиції якої увійшов твір із колекції Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана – «Дівчина-українка» (друга половина ХІХ ст.), автор – Микола Рачков. Виставка проходить під патронажем Президента Румунії.
26 листопада: цей день в Україні і світі 08:20
День 1372 Російська агресія - Day 1372 Russian aggression