У МОЗ не рекомендують носити маски
Про це сьогодні в ході брифінгу в Києві заявили головні позаштатні епідеміолог та інфекціоніст МРЗ.
Міністерство охорони здоров'я України не рекомендує людям носити маски. Про це сьогодні в ході брифінгу в Києві заявила головний позаштатний епідеміолог МОЗ Ірина Колеснікова, передає кореспондент РБК-Україна.
Як запевняють у відомстві, маски не захищають від вірусу грипу.
"Маска не є ефективною для здорової людини. Вона не захищає від зараження. Маска, звичайна хірургічна маска пропускає повітря, пропускає, відповідно, вірус. Вона може захистити, якщо хвора людина на себе надягне маску і буде спілкуватися з Вами... ці крапельки слизу, які містять вірус, будуть осідати на масці та затримуватися", - зазначила Колеснікова.
За її словами, захистити від вірусу грипу можуть респіратори. "Тільки респіратор може захистити", - уточнила головний позаштатний епідеміолог МОЗ.
Своєю чергою, головний позаштатний інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська запевнила, що можливі два способи уберегтися від грипу або його наслідків - це вакцинація або своєчасне звернення до медичного закладу.
"При грипі у нас є тільки дві можливості захиститися: вакцинація і специфічна терапія: максимум її ефективності - в перші 48 годин - дві доби", - сказала Голубовська.
За її словами, в Україні на сьогодні досить низький рівень вакцинації населення - лише три відсотки від загальної кількості. "На сьогоднішній день рівень вакцинації населення складає всього 3%, рівень вакцинації груп ризику - близько 20 відсотків", - наголосила головний позаштатний інфекціоніст МОЗ.
Носити маски фахівці рекомендують насамперед людям, які вже захворіли, щоб останні, таким чином, не поширювали вірус.
Останні новини Чернігівщини
Укриття, харчоблок і осередок «Захисту України»: які новини в ліцеях у Тупичеві і Городні 11:28
Чернігівська ОВА багато уваги приділяє саме освітньому компоненту і працює над тим, щоб якомога більше дітей мали змогу навчатися очно. У рамках робочого візиту в громади начальник ОВА В’ячеслав Чаус відвідав ліцеї в Тупичеві і Городні.
Доступність починається з нас: у Чернігові відбулась тематична конференція 11:24
Питання психологічної взаємодії з ветеранами та їхніми родинами обговорили сьогодні учасники тематичної конференції, яка відбулася в КНП «Ветеранський простір». Співорганізатором події виступила громадська організація «Ветеранська спільнота України «Серцевір».
Вибухотехніки поліції Чернігівщини продовжують знешкоджувати збиті ворожі безпілотники 11:22
Днями співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини знешкодили нерозірвану бойову частину ворожого ударного безпілотника, який був збитий Силами оборони України у Чернігівському районі.
Поліцейські Чернігівщини вибороли призові місця на Всеукраїнських ветеранських змаганнях 11:21
Днями у Києві відбувся турнір «Звитяга нескорених», який об’єднав 500 ветеранів, ветеранок та поранених захисників з усієї України.
Компенсаційні програми для роботодавців, які сприяють працевлаштуванню людей з інвалідністю 11:19
Служба зайнятості надає фінансову підтримку роботодавцям, які винаймають чи облаштовують робочі місця для людей з інвалідністю.