Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 вересня, 06:55:51

Громадські роботи… з користю для громади

19.01.2016   11:59Агенцiя

При нестачі вільних робочих місць дуже важливим стає залучення безробітних до громадських та інших робіт тимчасового характеру, участь у яких сприяє пом’якшенню соціальної напруженості, підвищенню мотивації людей до праці.

Крім того, це одна з дієвих форм матеріальної підтримки населення, а нерідко – ще й шанс закріпитися на робочому місці.

Сьогодні Чернігівський ОЦЗ розрізняє 2 види робіт тимчасового характеру. Громадські роботи, а це суспільно-корисні роботи в інтересах громади, які організовуються місцевими державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад за участю служби зайнятості, та фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Роботи ж тимчасового характеру організовуються та фінансуються роботодавцями та з інших не заборонених законодавством джерел.

З особами, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, укладаються строкові трудові договори, вносять записи до трудових книжок, на них поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю. Оплата праці за виконання робіт не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати.

В області торік до тимчасової зайнятості було залучено 7,8 тис. безробітних. Традиційними вже стали роботи по благоустрою населених пунктів, у сільському та лісовому господарствах. Так, у минулому році більше 5 тис. безробітних громадян працювали на громадських роботах по впорядкуванню територій, кладовищ, меморіалів, займалися вирубкою, розчисткою, прибиранням та утриманням в належному стані придорожніх смуг, зупинок громадського транспорту та іншими соціально орієнтованими роботами. Майже 3 тис. осіб були залучені до робіт тимчасового характеру у сільському та лісовому господарствах, у переробній промисловості тощо.

Свого часу силами безробітних відновлювалися історико-культурні пам’ятки Чернігівської області: історико-археологічний комплекс «Древній Любеч» у селищі Любеч  Ріпкинського району, парк ім. Лизогуба у селі Седнів Чернігівського району, будинок Святого Лаврентія у Чернігові тощо.
Минулого року перелік громадських робіт, які організовує державна служба зайнятості, поповнився ще одним видом – безробітні тимчасово працювали в органах соціального захисту, допомагали громадянам оформити житлові субсидії. До таких робіт в області було залучено 281 безробітну особу, половина з яких - в м. Чернігові.

Загалом на організацію громадських робіт в області у 2015 році профінансовано близько 4 млн. грн. Зокрема, з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття витрачено 2047,7 тис. грн., витрати  ж  місцевих бюджетів склали 1928,9 тис. грн.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 217 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 217 нових випадків COVID-19 21:42

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 24 вересня в області зафіксовано 217 нових випадків COVID-19.

У дитсадках Прилук встановлюватимуть контейнери для роздільного збору сміття 14:34

У Прилуках місцеві активісти спільноти "10 гривень Прилуки" оголосили про старт нового проекту - придбання контейнерів для роздільного сміття для дитячих садочків. Долучитися можуть всі охочі, а зокрема екологічно-свідомі дитячі садочки міста.

На кордоні з Білоруссю чоловік втратив вантажівку через контрабандні цигарки 14:30

Учора, 23 вересня, наш 26-річний співвітчизник, прямуючи на в’їзд із Білорусі через пункт пропуску «Нові Яриловичі», втратив вантажний автомобіль «Рено».

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 020 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 020 осіб 14:29

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 24 вересня в області щеплено першою та другою дозою 317 604 людини.

Родина Закружних, Аніщенко та Кукса стали переможцями обласних змагань «Мама, тато, я – спортивна сім’я» 14:19

Обласний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» 18 вересня 2021 року провів обласні змагань «Мама, тато, я – спортивна сім’я».