Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 липня, 07:39:16

Служба зайнятості підтримує підприємців-початківців

16.01.2016   08:21Агенцiя

Служба зайнятості підтримує підприємницькі ініціативи безробітних, які не можуть бути працевлаштовані через відсутність для них на ринку праці підходящої роботи.

Так, у 2015 році, отримавши виплату допомоги по безробіттю одноразово, власну справу відкрили 631 безробітний, зокрема 26 людей з інвалідністю, 18 переселенців, 82 демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО. Основні сфери діяльності, які обирають колишні безробітні: торгівля, надання різноманітних видів послуг (юридичних, бухгалтерських, перукарських, транспортних, з пошиття одягу), сільське господарство та виробництво. Дехто з них уже має найманих працівників.

З метою максимальної поінформованості громадян про можливість започаткування власної справи та надання практичних рекомендацій в усіх центрах зайнятості області проводяться інформаційні семінари з орієнтації на підприємницьку діяльність. Безробітні, які виявили бажання започаткувати власний бізнес, проходять профдіагностичне тестування на визначення нахилів до такого виду діяльності.

Підприємців-початківців служба зайнятості підтримує й фінансово, надаючи їм виплату допомоги по безробіттю одноразово для відкриття власної справи.

Для набуття теоретичних знань та практичних умінь у започаткуванні власного бізнесу безробітним пропонується навчання на курсах цільового призначення «Підприємець-початківець», а також за професіями, орієнтованими на самозайнятість та організацію підприємницької діяльності.

Крім цього, починаючи з 2013 року службою зайнятості із залученням на громадських засадах представників органів державної влади, соціальних фондів, бізнес-центрів, підприємств тощо надаються безоплатні індивідуальні та групові консультації з питань організації та провадження підприємницької діяльності. Торік було надано 944 таких консультацій.

Отже, підтримка службою зайнятості підприємницьких ініціатив громадян допомагає їм зробити правильний вибір сфери зайнятості з врахуванням потреб ринку праці та дозволяє займатися улюбленою справою.

Останні новини Чернігівщини

У Бахмацькому ліцеї збудують укриття та реконструюють харчоблок 16:44

Бахмацький ліцей № 1 є провідним та найбільшим закладом освіти територіальної громади. У 2023-2024 навчальному році тут здобували освіту 875 учнів.

єРобота на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу від служби зайнятості 16:39

Вже 349 мешканців області для започаткування або розвитку бізнесу скористалися програмою «Власна справа» та 11 - програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які реалізуються в межах урядового проєкту єРобота.

У січні-червні 2024 року на Чернігівщині сплачено 16,2 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 16:36

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-червні 2024 року сплачено 10 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 9,8 відс. (на 893 млн грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року.

 «Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 12:21

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток». Ставтесь уважно та критично до будь-яких подібних пропозицій миттєвого отримання прибутку.

 Корюківські поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень знайомій

Корюківські поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень знайомій 12:03

Перед судом постане 45-річний мешканець одного з сіл Корюківського району, який забив до смерті літню жінку. За такі дії зловмиснику загрожує до десяти років позбавлення волі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини