Чернігівській УБОЗ знешкодив наркогрупу з міжнародними зв'язками
Одним з головних пріоритетів в роботі міліції, визначених Президентом України та міністром внутрішніх справ, є боротьба із наркозлочинністю, оскільки продавці наркотичного дурману орієнтуються на продаж своєї отрути молоді.
Тож наскільки ефективно правоохоронці зможуть нейтралізувати ці злочинні прояви, настільки здоровим і повноцінним виросте наше підростаюче покоління.
Тому коли оперативникам Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС в області стало відомо, що декілька чернігівців зорганізувалися для виготовлення наркотиків та їх реалізації в Чернігові, міліція почала ретельне документування злочинної діяльності наркогрупи. З'ясувалося, що раніше засуджений за незаконні операції з наркотиками чернігівець (перебуває на обліку у наркодиспансері) зібрав групу з таких же як сам наркоманів і займається виробництвом та продажем наркотичного зілля та психотропних речовин.
Частину наркосировини для виготовлення ацетильованого опію («ширки») злочинці отримували з Республіки Білорусі. Організатор групи розробив чітку схему постачання зілля, для своїх чотирьох подільників розподілив ролі і ділянки відповідальності. Так двоє братів-близнюків у себе на квартирі варили «ширку», хтось відповідав за доставку, хтось - за збут. Продавали отруту своїм друзям-наркоманам, а також «підсаджували на голку» молодих людей, рекламуючи наркотики як втечу від сірої реальності.
Як підкреслив начальник УМВС України в Чернігівській області генерал-майор міліції Олександр Михайлик, небезпека зловмисників була втому, що отримані від реалізації гроші наркоділки вкладали в покупку наступних партій сировини, наркотиків та розширення «виробництва». Стало зрозуміло, що наркоторгівці не зупиняться на наявних об'ємах виготовлення отрути, а намагатимуться нарощувати потужності. Тож після того, як оперативники УБОЗу зібрали достатньо доказів проти п'ятірки наркоділків, задокументували факти виготовлення та продажу наркотиків, бійці спецпідрозділу «Сокіл» затримали фігурантів «на гарячому».
Під час санкціонованих обшуків, проведених за місцем мешкання зловмисників, вилучена наркосировина, готові до реалізації наркотики та приладдя для їх виготовлення. В ході супроводження кримінальної справи працівниками УБОЗ УМВС задокументовано 21 злочин, у тому числі 14 в складі організованої злочинної групи. Завдяки вчасному втручанню оперативників УБОЗу організована злочинна група встигла проіснувати лише 2 місяці, що унеможливило широке розповсюдження наркотиків їх виробництва містом і залучення до вживання наркотичних засобів нових споживачів.
Відносно організованої злочинної групи з міжнародними зв'язками у складі 5 мешканців обласного центру (з них 3 раніше судимі), яка займалася незаконним виготовленням, придбанням, зберіганням та збутом наркотичних засобів, психотропних речовин, частина яких надходила з Республіки Білорусь, порушена кримінальна справа за ознаками злочинів, передбачених ч. 2, 3 ст. 307 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів), ч. 2 ст. 306 Кримінального кодексу України (використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів), ч. 2 ст. 309 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту), ч. 2 ст. 311 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів), ч. 2 ст. 317 КК України (організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України.
Останні новини Чернігівщини
Захисник із Чернігова, який відкрив бізнес завдяки ветеранським грантам, планує його масштабувати 14:30
На запрошення ветерана, а нині підприємця Євгена Смаги, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус ознайомився з роботою його бізнесу. У Чернігові чоловік відкрив автомийку «Водолій». Бізнес працює більш ніж пів року.
В області затверджено комплексний план протидії пожежам: акцент – на профілактиці, контролі та відповідальності 11:43
Про готовність протидіяти масовим пожежам на Чернігівщині у весняно-літній період, можливі виклики і заходи реагування йшлося на брифінгу, який відбувся сьогодні в медіацентрі ОВА.
Допомога родинам загиблих воїнів: ухвалено чергове рішення 11:12
2 квітня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення про надання одноразової матеріальної допомоги ще вісьмом членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Загальна сума виплат становить 648 525 гривень.
Поліція Чернігівщини скерувала до суду справу щодо членів міжрегіонального злочинного угруповання, які скоювали підпали на замовлення 11:10
Поліцейські Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо двох членів міжрегіонального злочинного угруповання, які скоїли на замовлення низку підпалів приватного житлового будинку у Чернігові.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:18
Протягом минулої доби зареєстровано 18 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 16 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.