Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 15:18:48

Як суспільству повернути до мирного життя бійців АТО

12.01.2016   16:24Агенцiя

Активісти Центру соціально–психологічної реабілітації учасників АТО ГО «РЕСУРС» звітують про діяльність організації впродовж 2015 року. Як суспільству повернути до мирного життя бійців АТО.

Війна на Сході України перевернула життя усієї країни, поділивши його на до і після, в першу чергу тих, хто став на захист Батьківщини, на перешкоду гібридним ворожим планам.

Героїзм, здавалося б, звичайних наших хлопців, їх нелегка боротьба кожен день, їх стійкість та рішучість викликаю почуття, від яких просто рветься душа і змушують задуматися чого коштує їм наше мирне позафронтове життя.

Повернутися додому з епіцентру бойових дій ще не означає повернутися з війни, кажуть психологи.Для тих, хто побував там, у земному пеклі, війна продовжується і вдома. Страшні тяжкі спогади, поранення, біль від втрати друзів залишаються на завжди. Все це і не тільки заважає призвичаїтися до мирного життя.

В зв’язку з цим, у березні минулого року, коли зі Сходу почали повертатися демобілізовані військовослужбовці, з’явилося чимало громадських і благодійних організацій, діяльність яких зосереджена на поверненні до мирного життя учасників бойових дій на Донбасі та членів їх родин.

Однією з таких організацій є Центр соціально–психологічної реабілітації учасників АТО ГО «Ресурс», що є однією з організацій-субгрантерів проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що адмініструє ГО «MART», за підтримки Європейського Союзу.

Варто сказати, за досить короткий час свого існування, активісти центру досягли чималих результатів. І, саме, ці результати стали темою обговорення на прес-конфереції 11 січня у приміщенні Експертного клубу «Чиста політика».

Під час заходу, члени ГО «Ресурс» представили річний звіт діяльності організації.

Окрім самих бійців патронажем центру зараз знаходяться 25 дітей, чиї батьки побували у зоні АТО.

Також, волонтери організації долучалися і до запровадженого на Чернігівщині пілотного проекту психологічного тестування мобілізованих та підготовки їх до роботи у стресових ситуаціях.

Та головне надбання організації — відкриття однойменного реабілітаційного центру. До речі, за словами фахівців, спільні ремонтні роботи для колишніх бійців — це крок на шляху повернення до мирного життя.

Нині у центрі працює вісім психологів, двоє фахівців із соціальної роботи та реабілітолог. Останній — надпотрібний для центру спеціаліст, бо ж тут лікують не лише душу, а й тіло. Наприклад, тренажер «Сухожил» допомагає відновити роботу опорно-рухового апарату.

І тіло і душу одночасно у центрі лікують за допомогою серії флоат-процедур. Вода, насичена солями магнію, не лише покращує роботу серцево-судинної системи організму, а й сприяє тому, що організм починає в достатній кількості виробляти гормони радості, тож людині хочеться жити.

Щоправда, усі зусилля психологів і медиків легко зводить нанівець неготове прийняти в мирне життя людей, яких змінила неоголошена війна, суспільство. Саме тому у планах ресурсівців не лише розширення реабілітаційних послуг для своїх підопічних, а й робота з чиновниками, від яких великою мірою залежить, чи зможуть люди із загостреним відчуттям справедливості знову знайти своє місце у мирному житті.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».