З початку 2016 року на Чернігівщині зареєстровано 48 пожеж, внаслідок яких загинуло 4 особи, ще 2 травмовано
У 28-ми випадках причиною пожеж стало порушення заходів безпеки при користуванні пічним опаленням, а в 4-х - необережне поводження з вогнем.
Найчастіше лихо приходить в ті оселі, де внаслідок тривалої експлуатації або неякісного мурування, у пічному опаленні з’явилися тріщини, при цьому належний ремонт та обслуговування не проводяться.
Крім того, в будинках протипожежні відстані або розділки від печей та димарів до дерев’яних конструкцій не завжди відповідають нормам безпеки. Тож, при найменшому перегріванні печей це призводить до пожеж. Ще причиною загоряння стають жарини, що випадають з незачинених щільно топкових дверцят на незахищену металевим листом спалиму підлогу. Зайнятися від теплового впливу можуть і домашні речи або дрова, якщо ті розміщені впритул до печі.
Також дуже багато загорянь у цей період виникає і внаслідок куріння у ліжку, найчастіше в нетверезому стані.
Тому, аби зменшити кількість пожеж та трагічних випадків на них, рятувальники проводять серед населення відповідну роз’яснювально-профілактичну роботу.
В першу чергу увага приділяється помешканням непрацюючої категорії населення, а саме: громадян похилого віку, інвалідів, багатодітних і неблагонадійних родин. Під час подвірних обходів рятувальники разом із представниками органів місцевого самоврядування, соціальними працівниками перевіряють стан приладів опалення та електромереж, вказують на наявні протипожежні недоліки, роз’яснюють основні правила безпечної поведінки та вручають листівки й пам’ятки.
Останні новини Чернігівщини
Порушення правил проїзду перехресть стало причиною ДТП у Чернігові 17:14
Учора, близько 14-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду за участі трьох автомобілів на перехресті вулиць Гетьмана Полуботка та Олега Міхнюка.
Чернігів: рятувальники ліквідували пожежу в багатоповерхівці 16:40
У місті Чернігові сталася пожежа в квартирі дев’ятиповерхового житлового будинку.
У Ніжині обговорили оновлення громадського простору 16:25
Відбулося засідання містобудівної ради під головуванням виконувача обов’язків головного архітектора міста Євгена Малюги. На розгляд членів ради було винесено два актуальні питання, що стосуються благоустрою міського простору та його подальшого розвитку.
Спорт рівних можливостей: юні прилучани на Всеукраїнській спартакіаді «Повір у себе» 15:44
Створення рівних умов для самореалізації та усунення обмежень дозволяє кожній дитині повноцінно розкрити свій потенціал і досягти вершин майстерності. Інклюзивне спортивне середовище стає тим простором, де на перший план виходять віра в себе та наполегливість.
Ворог знову атакував Чернігівщину 15:09
російські війська завдали удару безпілотними літальними апаратами по місту Новгород-Сіверський.