ОПОРА вчила мешканців Чернігова ефективно керувати власним житлом
Чи можемо ми на когось сподіватися в питаннях, пов’язаних з нашим власним житлом, вирішували в Чернігові 23 грудня під час вуличної акції «Збережи енергію», присвяченої Дню енергетика.

Жителям Чернігова роз’яснили, що не тільки квартири – їхня власність, а й весь будинок. І, об’єднавшись, можна покращити умови проживання без шкоди для інших.
Захід провела Громадянська мережа ОПОРА спільно з Чернігівським обласним педагогічним ліцеєм для обдарованої сільської молоді. Учасники акції отримали постери, інформаційні буклети та книжки «Професійне управління житловою нерухомістю», підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»
ОСББ як вільне об’єднання співвласників дозволяє жителям самим обирати, як вирішувати проблеми і не чекати на допомогу ЖЕКів. Куди і скільки спрямувати коштів, утеплити фасад або замінити вікна, чи ж встановити індивідуальний тепловий пункт – усе це вирішують жителі на загальних зборах.
Оскільки дослідження демонструють, що чернігівці не особливо свідомі того, що таке ОСББ, як воно працює та що потрібно для його створення, координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець пояснювала та консультувала людей з вищезгаданих питань.
«Враховуючи постійний ріст цін на ресурси, люди починають розуміти необхідність термомодернізації будинку. Але для того, щоб це було більш ефективно, необхідно об’єднуватись. Це дасть змогу брати участь в державних та міжнародних програмах підтримки енергоефективних заходів. ОСББ – символ власної відповідальності, а відтак люди зможуть економити з розумом та для власного задоволення», – наголошує Наталя Висіканець.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).