Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 23 квітня, 02:48:35

На діагностику дитячого туберкульозу Чернігів виділив лише 20 тисяч гривень

21.12.2015   14:04Агенцiя

Протягом звітного періоду поточного року у рамках виконання заходів Програми протидії захворювання на туберкульоз у місті Чернігові на придбання туберкуліну з міського бюджету виділено лише 20 тисяч гривень.

Про це у відповідь на запит Чернігівської обласної громадської організації "Центр політичних студій та аналітики" повідомили в Управлінні охорони здоров'я Чернігівської міської ради.

Так, на 2015 рік Програмою було передбачено виділення 715 000 грн. з яких планувалось витратити на придбання флюроплівки 120 000 грн. (у т.ч. 60 000 грн. з міського бюджету), та  на придбання туберкуліну - 550 000 грн. (у т.ч. 250 000 грн. з міського бюджету).

Втім, протягом звітного періоду поточного року було виділено за Програмою лише 20 тисяч гривень на придбання туберкуліну з міського бюджету, а з фонду закладів охорони здоров'я Чернігівської міської ради на придбання флюроплівки витрачено 231,7 грн.

Обов'язкова туберкулінодіагностика проводиться дітям віком від 4 до 14 років(включно), а також дітям, які перебувають у контакті з хворими на туберкульоз. Через відсутність фінансування, питання проведення туберкулінодіагностики дітям  вирішувалось, в основному, за кошти батьків.

Протягом 11 місяців 2015 року було обстежено 16710 дітей віком до 14 років (план 27 258), що складає 61,3%.

У той же час, на території Чернігівської області, за даними «Українського центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України», захворюваність дітей віком до 14 років включно, на активний туберкульоз за 9 місяців 2015 року в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року зросло у 2,6 разів.

Проектом міського бюджету Чернігова на 2016 рік передбачається закупівля туберкуліну на загальну суму 603 376 грн. Питання, чи будуть виділені ці кошти,  залишається відкритим.


Довідка:

Туберкулін — діагностичний препарат, що застосовується для виявлення алергічної реакції в осіб, інфікованих туберкульозними бактеріями.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 520 нових випадків COVID-19

Виявлено 520 нових випадків COVID-19 21:18

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 22 квітня в області зафіксовано 520 нових випадків COVID-19.

Використання знайденої чужої банківської картки - це крадіжка

Використання знайденої чужої банківської картки - це крадіжка 15:12

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури 20.04.2021 із направленням обвинувального акту до суду завершено досудове розслідування стосовно 2-х мешканців Прилуцького району, які спільно за попередньою змовою групою осіб таємно викрали чуже майно.

Необхідно забезпечити дистанціювання людей під час святкових обрядів - влада звернулась до представників релігійних організацій

Необхідно забезпечити дистанціювання людей під час святкових обрядів - влада звернулась до представників релігійних організацій 15:03

21 квітня голова обласної державної адміністрації Анна Коваленко обговорила з представниками обласної Ради Церков та релігійних організацій, правоохоронними органами концепцію відзначення Вербної Неділі, Великодня та проведення поминальних днів в області в умовах карантинних обмежень.

Незаконна рубка дерев на території Красилівського лісництва

Незаконна рубка дерев на території Красилівського лісництва 14:55

Фахівцями Державної екологічної інспекції у Чернігівській області під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства виявлено незаконну рубку дерев дуба звичайного у лісових насадженнях Красилівського лісництва державного підприємства «Чернігівське лісове господарство».

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету 12:11

22 квітня відбулося засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Олександра Кодоли.