Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 19:13:13

Понад півтори тисячі громадян взяли участь у заходах декади зайнятості на Чернігівщині

18.12.2015   08:45Агенцiя

Завершилась Декада зайнятості для учасників антитерористичної операції та осіб з інвалідністю, що проходила в Україні і на Чернігівщині зокрема з 1 по 10 грудня 2015 року.

Акція проводилась з метою активізації роботи служби зайнятості з громадянами цих категорій, надання їм всебічної допомоги у пошуку роботи, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, а також привернення уваги суспільства та посилення взаємодії з місцевими органами влади, представниками сторін соціального діалогу, роботодавцями, громадськими та волонтерськими організаціями, іншими зацікавленими структурами щодо вирішення проблем зайнятості учасників АТО та людей з інвалідністю.

- Сьогодні під особливою увагою всіх установ соціальної сфери, в тому числі й служби зайнятості, перебувають демобілізовані військовослужбовці та учасники антитерористичної операції. З початку року на обліку в центрах зайнятості області перебували 739 учасників АТО. Працевлаштовано 138, половина з яких стали підприємцями, отримавши фінансову підтримку від служби зайнятості. Крім того, 84 наших захисників було залучено до робіт тимчасового характеру, 90 – направлено на професійне навчання, - зазначив заступник директора Чернігівського ОЦЗ Сергій Роговець. - Серед клієнтів служби зайнятості, які звертаються за допомогою у пошуку роботи, є й люди з інвалідністю. Це особлива категорія клієнтів, яка потребує індивідуального підходу та особливої уваги. Адже підбір роботи для них здійснюється з врахуванням обмежених фізичних можливостей та медичних протипоказань. Протягом січня-листопада поточного року на обліку в службі зайнятості перебувало 1354 людини з інвалідністю. З них 400 осіб працевлаштовано, 80 - залучено до тимчасової зайнятості. Серед працевлаштованих інвалідів є й ті, хто ризикнув започаткувати власну справу, отримавши виплату допомоги по безробіттю одноразово. В результаті в області на 21 підприємця стало більше».

У рамках Всеукраїнської декади зайнятості на Чернігівщині були проведені різноманітні заходи: дні відкритих дверей центрів зайнятості, презентації роботодавців, професій, курсів навчання, навчальних закладів, семінари для безробітних учасників АТО та осіб з інвалідністю, ярмарки та міні-ярмарки вакансій, тренінги з психологічної підтримки, виїзні акції до місць лікування та реабілітації учасників АТО, профорієнтаційні заходи для дітей-інвалідів в школах-інтернатах, засідання «круглих столів», зустрічі та семінари з роботодавцями, соціальними партнерами, представниками влади, громадських та волонтерських організацій з питань сприяння зайнятості та надання всебічної підтримки учасників АТО та інвалідів тощо.

Загалом було проведено 101 захід, який відвідали 1589 осіб, з них 515 учасників АТО та 654 особи з інвалідністю. Зокрема, 14 заходів пройшло поза межами центрів зайнятості, тобто у виїзному режимі, участь у них взяли 75 учасників АТО та 145 осіб з інвалідністю. До цих заходів активно залучались представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, роботодавці, представники державних установ, громадських та волонтерських організацій, які опікуються питаннями надання підтримки учасникам АТО, особам з інвалідністю. Своїми успішними історіями працевлаштування з шукачами роботи поділились колишні безробітні, яким працевлаштуватись допомогла служба зайнятості.

В результаті 32 безробітних отримали направлення на роботу, 14 осіб вже працевлаштовано на постійну роботу, 11 - на громадські та інші роботи тимчасового характеру, 6 громадян направлено на професійне навчання, 13 осіб, які пройшли навчання за програмою «Підприємець-початківець», відкриють власну справу.

Під час Декади зайнятості було проведено анкетування учасників заходів з питань задоволення послугами служби зайнятості. Всього в опитуванні взяли участь 570 осіб, з них 339 учасники АТО та 231 особа з інвалідністю. Аналіз результатів анкетування виявив високий рівень довіри опитаних до служби зайнятості, а також надасть можливість підвищити ефективність обслуговування вказаних категорій осіб.

Останні новини Чернігівщини

 У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп.

У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп. 15:17

Це обладнання, що працюватиме у жіночій консультації, дозволяє діагностувати захворювання шийки матки: на монітор за допомогою високоточної оптичної системи виводиться збільшене зображення в кольорі, а пацієнтка може сама бачити процес дослідження.

Про організацію Всеукраїнського конкурсу  наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

Про організацію Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» 15:14

Державна установа «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» з метою виявлення та підтримки обдарованої студентської молоді, молодих вчених, створення умов для її творчого зростання, підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації започатковує

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб 15:08

З початку вакцинальної кампанії станом на 17.01.2022 року в області щеплено всього 765 208 осіб.

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе 14:59

Активна молодь Кіптівської та Бахмацької громад навчилась складати плани дій для реалізації молодіжних ідей на тренінгах, які провів Центр «Доброчин» 13 та 14 січня 2022 року.

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря 14:54

Сімейний лікар — це той фахівець, до якого варто звертатися при перших проблемах зі здоров’ям, якщо мова не про екстрену медичну допомогу. Якщо турбують якісь незрозумілі симптоми, дискомфорт чи біль. Потрібна консультація, встановлення діагнозу, складання графіку вакцинації у разі порушення календаря щеплень, електронний рецепт на “Доступні ліки”, інсулін та електронні направлення.