Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 17 квітня, 09:16:42

Оголошена судом ліквідація ПАТ "БК "Домобудівник" не є остаточним рішенням для кредиторів

17.12.2015   19:48Агенцiя

Прокуратура з метою захисту інтересів громадян та державних установ-кредиторів забезпечує участь у розгляді справи про банкрутство ПАТ «БК «Домобудівник».

За результатами розгляду справи господарський суд Чернігівської області  08.12.2015 не затвердив план санації ПАТ «БК «Домобудівник» у зв’язку з його невідповідністю вимогам Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», припинив процедуру санації та відкрив ліквідаційну процедуру.

Нагадаємо, що у провадженні господарського суду з листопада 2013 року перебуває справа про банкрутство одного із забудовників області ПАТ «Будівельна компанія «Домобудівник», з майновими вимогами в якій звернулися державні органи та понад 80 громадян.

Рішення суду стосовно ліквідації товариства обумовлено формальністю плану санації та незахищеністю майнових прав громадян, зокрема порушено черговість задоволення вимог кредиторів, план санації не містить реальних заходів щодо відновлення платоспроможності боржника тощо.

Зокрема, планом санації передбачено передачу інвестору ДП «УкрСіверБуд» ЗАТ «ДСК» забудову групи житлових багатоквартирних будинків по вул. Глібова-Красносільського у м. Чернігові та будівництво 9-типоверхового житлового буднику в м. Шостка Сумської області. При цьому інвестор приймає на себе борги ПАТ «БК «Домобудівник» перед фізичними особами, але не всіми.

Лише третина людей сплатила повну вартість придбаних майнових прав банкруту. Планом санації передбачено, що розрахунок вартості неоплаченого житла має здійснюватися відповідно до ринкової ціни на момент здійснення фактичної оплати.

Однак до сьогодні залишаються невідомими умови договорів, на підставі яких будуть виконуватися зобов’язання перед фізичними особами, передаватися майно та здійснюватися переведення боргу на ДП «УкрСіверБуд» ЗАТ «ДСК», у тому числі ціни, строки завершення будівництва та введення житла в експлуатацію.

У судовому засіданні під час оголошення рішення суддею роз’яснено, що відповідно до вимог ст. 37 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» за клопотанням комітету кредиторів або інвесторів, або власника майна банкрута чи з власної ініціативи господарський суд може прийняти рішення про введення процедури санації й після визнання боржника банкрутом у разі наявності плану санації та до початку продажу майна банкрута.

Останні новини Чернігівщини

Поліція з’ясовує обставини конфлікту на зупинці громадського транспорту

Поліція з’ясовує обставини конфлікту на зупинці громадського транспорту 09:11

За фактом завдання пасажиром тілесних ушкоджень водію маршрутного таксі поліція розслідує кримінальне провадження.

17 квітня - День пожежної охорони

17 квітня - День пожежної охорони 08:51

Враховуючи вагомий внесок працівників пожежної охорони України у справу боротьби з вогняною стихією, захисту життя і здоров’я людей, майна від пожеж, на підтримку ініціативи громадських об’єднань та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Указом Президента України від 11-го жовтня 2013-го № 555/2013 встановлено професійне свято - «День пожежної охорони», яке тепер відзначається щорічно 17-го квітня.

Виявлено 676 нових випадків COVID-19

Виявлено 676 нових випадків COVID-19 19:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 16 квітня в області зафіксовано 676 нових випадків COVID-19.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини