Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 січня, 10:45:11

Оголошена судом ліквідація ПАТ "БК "Домобудівник" не є остаточним рішенням для кредиторів

17.12.2015   19:48Агенцiя

Прокуратура з метою захисту інтересів громадян та державних установ-кредиторів забезпечує участь у розгляді справи про банкрутство ПАТ «БК «Домобудівник».

За результатами розгляду справи господарський суд Чернігівської області  08.12.2015 не затвердив план санації ПАТ «БК «Домобудівник» у зв’язку з його невідповідністю вимогам Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», припинив процедуру санації та відкрив ліквідаційну процедуру.

Нагадаємо, що у провадженні господарського суду з листопада 2013 року перебуває справа про банкрутство одного із забудовників області ПАТ «Будівельна компанія «Домобудівник», з майновими вимогами в якій звернулися державні органи та понад 80 громадян.

Рішення суду стосовно ліквідації товариства обумовлено формальністю плану санації та незахищеністю майнових прав громадян, зокрема порушено черговість задоволення вимог кредиторів, план санації не містить реальних заходів щодо відновлення платоспроможності боржника тощо.

Зокрема, планом санації передбачено передачу інвестору ДП «УкрСіверБуд» ЗАТ «ДСК» забудову групи житлових багатоквартирних будинків по вул. Глібова-Красносільського у м. Чернігові та будівництво 9-типоверхового житлового буднику в м. Шостка Сумської області. При цьому інвестор приймає на себе борги ПАТ «БК «Домобудівник» перед фізичними особами, але не всіми.

Лише третина людей сплатила повну вартість придбаних майнових прав банкруту. Планом санації передбачено, що розрахунок вартості неоплаченого житла має здійснюватися відповідно до ринкової ціни на момент здійснення фактичної оплати.

Однак до сьогодні залишаються невідомими умови договорів, на підставі яких будуть виконуватися зобов’язання перед фізичними особами, передаватися майно та здійснюватися переведення боргу на ДП «УкрСіверБуд» ЗАТ «ДСК», у тому числі ціни, строки завершення будівництва та введення житла в експлуатацію.

У судовому засіданні під час оголошення рішення суддею роз’яснено, що відповідно до вимог ст. 37 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» за клопотанням комітету кредиторів або інвесторів, або власника майна банкрута чи з власної ініціативи господарський суд може прийняти рішення про введення процедури санації й після визнання боржника банкрутом у разі наявності плану санації та до початку продажу майна банкрута.

Останні новини Чернігівщини

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів 08:57

Рішенням міської Комісії з питані техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийнятим сьогодні, 25 січня, встановлені критерії для переведення шкіл та окремих класів у Чернігові на дистанційне навчання у зв’язку з захворюваністю учнів.

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади 08:54

Оголошено відбір на посади поліцейських офіцерів громади з обслуговування 32-х територіальних громад у всіх районах Чернігівської області.

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок 08:50

Співробітники Корюківського відділу поліції викрили мешканця Сновська, який підозрюється у підпалі церкви та скоєнні низки крадіжок з храму та господарств місцевих мешканців.

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко 08:35

Відповідне розпорядження №5/2022-рп Президент України Володимир Зеленський підписав 25 січня.

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті 08:32

Свій робочий візит у Сновську громаду голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус розпочав із відвідування закладів освіти — Сновського вищого професійного училища лісового господарства та міської гімназії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини