Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 січня, 10:56:49

"Позабюджетні надходження у закладах охорони здоров’я. Результати діяльності робочої групи"

17.12.2015   19:42Агенцiя

16 грудня о 10-й годині в Чернігівської міської лікарні №2 відбулося засідання круглого столу в рамках проекту «Неформальні платежі у закладах охорони здоров’я».

Захід організовано за ініціативою робочої групи з питань забезпечення прозорості в отриманні та використанні позабюджетних надходжень від фізичних і юридичних осіб у закладах охорони здоров'я міста Чернігова. Членами робочої групи є представники громадських організацій, представники структур охорони здоров’я та медичних установ.
   
Робоча група з питань забезпечення прозорості в отриманні та використанні позабюджетних надходжень від фізичних і юридичних осіб у закладах охорони здоров'я міста Чернігова, відповідно до покладених на неї завдань, здійснює дослідження, моніторинг, аналіз існуючої моделі отримання та використання позабюджетних надходжень від фізичних і юридичних осіб, в тому числі, діяльності благодійних організацій зі збору благодійних пожертв з пацієнтів на території закладів охорони здоров'я;
        
Для забезпечення  прозорої діяльності благодійних організацій, які діють на території лікарень, між ними та лікарнями були підписані договори про співробітництво.

Згідно цих договорів:
o    Грошові кошти, матеріальні цінності, послуги, роботи, інше майно, майнові права, види та умови наданих послуг, інші форми благодійної допомоги спрямовуються виключно на загальний розвиток Лікувального закладу
o    щомісячно звітувати перед Лікувальним закладом про обсяг отриманих (зібраних) на території цього Лікувального закладу та розмір таких, що фактично передаються благодійних пожертв у вигляді грошових коштів, матеріальних цінностей, іншого майна, майнових прав, види та умови наданих послуг, а також іншу інформацію про отриману Організацією благодійну допомогу на території цього Лікувального закладу.
o    Звіт Організації, (може) оприлюднюється на території Лікувального закладу у спеціально відведеному загальнодоступному для фізичних осіб місці, визначеному керівником Лікувального закладу в довільній формі

«І вже з січня місяця робоча група і я особисто, буду здійснювати моніторинг, щодо виконання пунктів договору, які стосуються звітності благодійних фондів та оприлюднення їх звітів» - говорить Мойсеєнко Анжела Вячеславівна (директор ЧОВ ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ»).

Нагадаємо:
За результатами прес брифінгу, який відбувся у серпні 2015 року, було створено 16.10.2015 робочу групу з питань забезпечення прозорості у отриманні та використанні позабюджетних надходжень від фізичних і юридичних осіб у закладах охорони здоров'я міста Чернігова.

Мета створення: сприяння діяльності управління охорони здоров'я Чернігівської міської ради на шляху до забезпечення прозорості у отриманні та використанні позабюджетних надходжень від фізичних і юридичних осіб, запровадження дієвих механізмів, спрямованих на забезпечення прозорої діяльності благодійних організацій, що діють на території закладів охорони здоров’я, підвищення ефективності процесу фінансування закладів охорони здоров'я та збільшення їх загального обсягу.


Для довідки:
Про стан фінансування галузі охорони здоров’я міста Чернігова (інформація надана управлінням охорони здоров’я міської ради)
Протягом 2014 року на медичну галузь міста профінансовано
227 683 661,86 грн. проти 223 914 668,92 грн. у 2013 році. Видатки на 1 мешканця склали – 760,9 грн. (2013 р. – 710,85 грн.).
Впродовж  2014 року закладами охорони здоров’я Чернігівської міської ради залучено 23578,5 тис. грн. проти 21981,3 тис. грн. у 2013 році.
За рахунок місцевого бюджету на пільгові медикаменти використано 1648,9 тис. грн. проти 1759,4 тис. грн. у минулому році, у тому числі для забезпечення ветеранів війни ліками за пільговими рецептами з місцевого бюджету профінансовано 479,7 тис. грн. (план на 2014 рік – 479,7 тис. грн.). На забезпечення жителів міста Чернігова ліками за кошти місцевого бюджету негативно вплинули підвищення цін на препарати заводами-виробниками, спричинені валютними коливаннями, введення податку на додану вартість у розмірі 7,0%.

Кошторисом міського бюджету на медичну галузь у 2014 році передбачено:
•    84,8 % - заробітна плата з нарахуваннями та енергоносії,    
•    2,1% - медикаменти,                            
•     0,9% - харчування,                                
•    9,7% - інші виплати (цукровий діабет, пільгові медикаменти, зубопротезування, Фрезеніус).
Фінансування на 1 ліжко-день під час стаціонарного лікування у закладах охорони здоров’я Чернігівської міської ради у 2014 році:   
•    на медикаменти – 10,72 грн. (загальний фонд 4,82+спец. фонд 5,90);       
•     на харчування – 3,81 грн.(загальний фонд 3,07+0,74 спец.фонд).

На 2015 рік на  потреби медичної галузі міста виділена медична субвенція з державного бюджету у сумі 198182300 (192 160 200 грн. + 6022100 грн.), що не забезпечує повну потребу галузі  на заробітну плату та енергоносії. Станом на 01.12.2015 року з міського бюджету виділено додатково 69912940 грн. 
Крім того, на 2015 рік передбачена медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет у сумі 4967000 грн.

Протягом поточного періоду 2015 року закладами охорони здоров'я міста залучено власних надходжень (благодійні внески)  у сумі 18774,40 тис. грн., які станом на 01.12.2015року були використанні за такими статтями витрат:
•    Медикаменти та перев'язувальні матеріали 35,9%;
•    Предмети, матеріали, обладнання та інвентар 25,5%
•    Придбання обладнання і предметів довгострокового користування 25,5%
•    Оплата послуг (крім комунальних) 8,0%
•    Продукти харчування 2,5%
•    Заробітна плата (хоспіс) 1,2%
•    Нарахування на оплату праці 0,4%
•    Капітальний ремонт інших об'єктів 0,4%
•    Оплата комунальних послуг та енергоносіїв 0,3%
•    Окремі заходи по реалізаціє державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку 0,2%
•    Видатки на відрядження 0,1%

 

Останні новини Чернігівщини

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів 08:57

Рішенням міської Комісії з питані техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийнятим сьогодні, 25 січня, встановлені критерії для переведення шкіл та окремих класів у Чернігові на дистанційне навчання у зв’язку з захворюваністю учнів.

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади 08:54

Оголошено відбір на посади поліцейських офіцерів громади з обслуговування 32-х територіальних громад у всіх районах Чернігівської області.

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок 08:50

Співробітники Корюківського відділу поліції викрили мешканця Сновська, який підозрюється у підпалі церкви та скоєнні низки крадіжок з храму та господарств місцевих мешканців.

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко 08:35

Відповідне розпорядження №5/2022-рп Президент України Володимир Зеленський підписав 25 січня.

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті 08:32

Свій робочий візит у Сновську громаду голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус розпочав із відвідування закладів освіти — Сновського вищого професійного училища лісового господарства та міської гімназії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини