Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 23:53:37

Волонтери, що стали бійцями

16.12.2015   07:56Агенцiя

Не минуло і тижня з часу останньої поїздки в зону АТО невтомних чернігівських волонтерів з Центру підтримки добровольців, як вони знову на передовій.

Спільна поїздка доброчинців з Єдиного волонтерського центру та Центру підтримки добровольців до бійців добробатів «ОУН» і «Карпатська Січ» видалася дещо незвичайною. Цього разу, окрім традиційної гуманітарної допомоги воїнам-добровольцям, захищати цілісність України поїхали два колишні волонтери.

Свій вибір вони зробили свідомо. Кажуть, йшли до цього давно. Юніс Аскеров та Максим Соловар – два майданівці, які вже у той час аргументовано захищали свідомий вибір більшості українців. Коли ж у східні двері нашого дому засмаленим чоботом постукав північний брат, хлопці стали до лав місцевих самооборонівців.

«Ми робили все можливе і не можливе, аби не допустити подальшої агресії Росії та маршу на Київ через Чернігівщину, - каже Юніс Аскеров. – Пригадую, як у наших прикордонників часто навіть пального на виїзд не було. Вже тоді ми почали допомагати військовим не лише гуманітарно, але й чергували на блок-постах в прикордонних районах, патрулювали міста, обходили кордон».

Максим Соловар – один із небагатьох, які чинили фізичний опір озброєним «тітушкам» та «Беркуту».

«Ми розуміли, що одними танцями та ліхтариками не обійтися, - згадує Максим. – Більшості того, що ми робили не можна розказувати, але я знаю, що чинив правильно, інакше б режим затягнув нас у прірву довічного кремлівського рабства».

Тривалий час Юніс та Максим були волонтерами Центру підтримки добровольців та «Самооборони Майдану». Їздили до різних підрозділів, часто потрапляли під обстріли ворожої артилерії, тож, не зі слів інших, знають що таке війна.

«Я був на блокаді Криму, кілька місяців чекав оформлення у батальйон «Свята Марія», - каже Максим Соловар. – Але там сказали, що на фронт відправлять хіба що навесні, тож вирішив шукати інших шляхів як туди потрапити».

Вирушили волонтери на Схід разом із своїми колегами та побратимами. Як завше, вщент завантажена автівка з причепом везла добровольцям найбільш потрібні речі: продукти харчування, гігієнічні засоби, ліки, спальні мішки, взуття, маскувальні сітки, розвантажувальні жилети тощо.

Незважаючи на перемир’я, Донецький напрямок нині залишається одним із найбільш гарячих на карті АТО. Саме в районі Донецького летовища, на підступах до окупованого Донецька, зі зброєю в руках будуть виборювати свободу собі і всім нам відважні чернігівські хлопці Юніс Аскеров та Максим Соловар. Вони зробили свій вибір свідомо і повернуться додому з перемогою!


Віталій Назаренко

Фото Сергій Кропива

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».