На Чернігівщині побудують "зелену" ТЕС
Поблизу міста Корюківка мають намір побудувати теплоелектростанцію, яка працюватиме на відходах деревообробної промисловості та деревині, яка залишається після санітарної очистки лісів.
«Зелену» ТЕС потужністю 3,5 МВт готове звести ТОВ "Кліар енерджі" (м. Київ) в рамках інвестиційного проекту, передає Маяк.
Передбачається, що об’єкт забезпечить безперебійну подачу електроенергії в період пікових навантажень та зможе відпускати в енергомережу орієнтовно 20 млн кВт-год електроенергії щорічно, що суттєво покращить енергобаланс області і району.
Разом з тим, впроваджені на станції технології спалювання дозволять зменшити викиди окислів азоту, пилу та золи, а постійний моніторинг та автоматичне регулювання технологічних процесів - підтримувати рівень шкідливих викидів відповідно до європейських норм. На додачу, теплова електростанція не забруднюватиме водойми та землю.
Наразі у якості палива розглядається не лише тріска та неліквідні дрова, яких потрібно біля 30 тисяч тонн на рік, а й енергетична верба, плантації якої стрімко збільшуються на Київщині.
Родючий шар ґрунту на місці будівництва об’єкту – на 9,05 га - планують зняти і в подальшому використовувати для облаштування теплиць біля станції. Також інвестори планують встановити поблизу ТЕС сушку та започаткувати виробництво пиломатеріалів.
Передбачається, що підприємство-інвестор щорічно сплачуватиме до бюджету країни близько 12 млн гривень у вигляді різноманітних податків та зборів, а також створить близько 70 нових робочих місць.
У зведення Корюківської ТЕС вкладуть близько 8 млн євро інвестицій, які ТОВ "Кліар енерджі" залучило у європейських партнерів. Наразі компанія закупила котельне обладнання у британської компанії BIB COCHRAN, турбіну - у німецької «SIEMENS», а генератор – у іспанської «INDAR». Устаткування планується завезти в Україну після отримання необхідних погоджень і дозволів.
Крім Корюківської ТЕС компанія має намір побудувати в Україні ще два подібних об’єкти до 2020 року.
http://ecotown.com.ua/news/Na-CHernihivshchyni-pobuduyut-zelenu-TES/
Останні новини Чернігівщини
ТОП-10 найзатребуваніших вакансій Чернігівщини на початок року 16:11
Шукаєте роботу? Звертайтеся до служби зайнятості і ви не пошкодуєте! Серед наявних вакансій обов’язково знайдеться та, яка відповідає вашим бажанням і професійним навичкам.
Ще 78 чернігівських родин отримають допомогу при народженні дитини 16:07
Одноразову матеріальну допомогу при народженні дитини отримає ще 78 чернігівок, які зареєстровані в реєстрі територіальної громади міста.
На Ніжинщині лікарці повідомили про підозру за неналежне виконання професійних обов’язків 16:02
Слідчі відділення поліції №1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції встановили, що у березні 2025 року на прийом до лікарки загальної практики – сімейної медицини звернулася 29-річна місцева мешканка зі скаргами на біль у лівій підлопатковій ділянці, який посилювався під час вдиху та рухів.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 16:00
Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 10 пожеж. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 2 особи постраждали.
“День Тетяни у колі друзів” 08:47
11 січня 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр традиційно зібрав друзів, готових поділитися один з одним щирими емоціями. Цього дня шанувальники мистецтва зустрілися, аби разом відсвяткувати Тетянин день — особливе свято, присвячене небесній покровительці всіх Тетян.