Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 жовтня, 03:28:37

На Чернігівщині 36 осіб за корупційні злочини постали перед судом

10.12.2015   07:45Агенцiя

З початку року, за процесуального керівництва органів прокуратури області, слідчими правоохоронних органів направлено до суду 32 обвинувальних акта у кримінальних провадженнях про корупційні злочини стосовно 36 корупціонерів.

З них 18 обвинувальних актів про одержання неправомірної вигоди 22 хабарниками. Досудове розслідування половини з них здійснювали слідчі прокуратури.

Викриті на хабарництві – представники влади та особи, уповноважені на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування. Зокрема, за одержання неправомірної вигоди до кримінальної відповідальності притягнуто п’ятьох міліціонерів, одного співробітника державної служби з надзвичайних ситуацій, двох очільників місцевих рад та посадовців контролюючих органів.

Судитимуть також керівників управління ветеринарної медицини в області та керівника комунального підприємства Чернігівської міської ради.

Крім цього, до суду скеровано обвинувальний акт стосовно голови райдержадміністрації, який, за даними слідства, одержав 45 тис грн за видачу розпорядження, необхідного для зміни цільового призначення земельної ділянки.

Також розпочато судовий розгляд провадження про заволодіння заступником департаменту Чернігівської облдержадміністрації 30 тис грн та розтрату 6 тис грн бюджетних коштів, виділених на проведення влітку цього року міжнародного фестивалю.

На стадії закінчення перебуває досудове розслідування у кримінальному провадженні про одержання неправомірної вигоди головою районної виборчої комісії області за реєстрацію спостерігачами на місцевих виборах у жовтні від політичної партії громадян без їх відома.

Завершується розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього голови обласної виборчої комісії (іншої області) в одержанні неправомірної вигоди під час проведення місцевих виборів за укладання від імені комісії договорів про надання послуг з підприємцем.

Виявлено також факти адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Зокрема, з початку року спеціально уповноваженими суб'єктами складено і направлено до суду 42 адміністративних протоколи, переважна більшість з яких (26) – органами прокуратури.

Наразі розглянуто судами з притягненням винних до відповідальності 38 протоколів. Оштрафовано держслужбовців, серед яких колишній мер одного з міст області, депутати місцевих рад, посадовці органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

За порушення вимог фінансового контролю до адміністративної відповідальності притягнуто 3 співробітників пенітенціарної служби, за не урегулювання конфлікту інтересів – 1 посадовця райдержадміністрації.

Робота прокуратури та інших правоохоронних органів області щодо протидії та запобігання корупції триває.

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.