Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 вересня, 03:09:21

Прокуратура вимагає збільшити орендну плату за використання сільськогосподарських земель згідно з вимогами податкового законодавства

09.12.2015   11:16Агенцiя

Органами прокуратури області забезпечується своєчасне та оперативне реагування на проблемні питання, пов’язані з використанням земель сільськогосподарського призначення.

Як встановлено прокуратурою, незважаючи на зміни, внесені Податковим кодексом України, відповідно до яких орендна плата за використання сільгоспугідь не може бути меншою 4% від їх нормативно-грошової оцінки, окремі недобросовісні орендарі «забули» внести зміни у договори та продовжували сплачувати за використання таких земель значно менші кошти. Деякі сільгосппідприємства сплачували до бюджетів лише 0,1% від нормативно-грошової оцінки.

За результатами проведених прокуратурою вивчень встановлено, що добровільно не усунули порушення та не привели розмір орендної плати до визначеного законодавством рівня майже 1000 орендарів.

За таких обставин органами прокуратури вже подано та ще готується цілий ряд позовів до суду з метою зобов’язання таких землекористувачів внести відповідні зміни до договорів оренди землі.   

Зазначимо, що в поточному році судами вже розглянуто понад 20 позовів вказаної категорії. За їх результатами відповідачами вже проведена робота щодо внесення змін до договорів оренди земель сільськогосподарського призначення.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській області виявлено 49 нових випадків COVID-19, з них 19 у Чернігові

У Чернігівській області виявлено 49 нових випадків COVID-19, з них 19 у Чернігові 14:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 19 вересня в області зафіксовано 49 нових випадків COVID-19.

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 14:01

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 19 вересня в Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Відкрито виставку дитячих творів

Відкрито виставку дитячих творів "Намалюй свого Бога". ФОТОрепортаж 10:45

В музеї сучасного мистецтва Пласт-Арт відкрито надзвичайно красиву обласну виставку дитячих творів під назвою "Намалюй свого Бога".

Бобровицький район вийшов із

Бобровицький район вийшов із "червоної" зони карантину 10:33

18 вересня на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було переглянуто рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Експосадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам вручили підозру у привласненні понад 800 тис. грн

Експосадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам вручили підозру у привласненні понад 800 тис. грн 10:20

Колишньому посадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам повідомили про підозру у привласнення понад 800 тис. грн бюджетних коштів. Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.