Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 вересня, 05:15:55

Відбувся круглий стіл, присвячений процесу реалізації Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року

09.12.2015   08:23Агенцiя

8 грудня в Чернігівській обласній раді за ініціативи ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» відбувся круглий стіл "Процес реалізації стратегії регіонального розвитку в Чернігівській області: проблеми, досягнення та перспективи".

Захід проводився в рамках проекту «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку», який реалізується Поліським фондом у партнерстві з Асоціацією регіональних аналітичних центрів, Інститутом громадянського суспільства, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад».

У заході взяли участь представники обласної ради, департаменту економічного розвитку обласної державної адміністрації, громадських організацій, місцевих ЗМІ та науковці.

Відкриваючи захід президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень Геннадій Максак розповів, що основною ідеєю проекту, в рамках якого відбувся захід, є підвищення ефективності державної політики у сфері регіонального розвитку шляхом залучення мережі аналітичних організацій громадянського суспільства для розробки, аналізу та моніторингу стратегій регіонального розвитку в Україні та впровадження рекомендацій по вдосконаленню стратегій регіонального розвитку на строк до 2020 року.

Дискусія за круглим столом пройшла на високому професійному рівні, а її учасники, серед яких були продемонстрували глибоке розуміння теми і зацікавленість в успішній реалізації Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року.

Вітаючи учасників зібрання, заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук запевнив, що обласна рада завжди налаштована на конструктивну взаємодію з усіма, чиєю метою є забезпечення динамічного розвитку Чернігівщини, поліпшення добробуту її мешканців, а також утвердження європейських та світових стандартів життя. 

Зі слушними порадами та зауваженнями щодо перспектив розвитку області звернулася до присутніх президент Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Наталія Романова.
У своєму виступі віце-президент Поліського фонду Євгеній Романенко представив учасникам результати дослідження щодо стану розробки та реалізації стратегій регіонального розвитку у 22 регіонах України.
Результати моніторингу стратегій показали, що в цілому по Україні процес розробки стратегій попри загальну скерованість в руслі офіційних вимог, засвідчує неготовність регіональних органів влади в масштабах країни до системних змін в сфері реалізації регіональної політики. Головним чином існує потреба зміни підходів до організації процесу розробки засадничих документів на принципах спроможності, публічності, транспарентності, діалогу, залучення зацікавлених сторін.

Детальніше на результатах моніторингу реалізації головного документу з розвитку регіону, а також його відповідності Державній стратегії регіонального розвитку України на період до 2020 року зупинилася експерт Поліського фонду Олена Рогова, відзначивши відкритість та готовність обласної державної адміністрації до співпраці.

Про особливості процесу реалізації Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року доповіла присутнім заступник директора Департаменту економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації Олександра Хомик.

Під час жвавої та продуктивної дискусії учасники круглого столу звернули увагу на те, що для більш ефективної реалізації Стратегії розвитку Чернігівської області необхідно значну увагу приділити індикаторам моніторингу документу, а також узагальнити та візуалізувати завдання головного регіонального документу з урахуванням інтересів іноземних інвесторів.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській області виявлено 49 нових випадків COVID-19, з них 19 у Чернігові

У Чернігівській області виявлено 49 нових випадків COVID-19, з них 19 у Чернігові 14:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 19 вересня в області зафіксовано 49 нових випадків COVID-19.

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 14:01

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 19 вересня в Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Відкрито виставку дитячих творів

Відкрито виставку дитячих творів "Намалюй свого Бога". ФОТОрепортаж 10:45

В музеї сучасного мистецтва Пласт-Арт відкрито надзвичайно красиву обласну виставку дитячих творів під назвою "Намалюй свого Бога".

Бобровицький район вийшов із

Бобровицький район вийшов із "червоної" зони карантину 10:33

18 вересня на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було переглянуто рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Експосадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам вручили підозру у привласненні понад 800 тис. грн

Експосадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам вручили підозру у привласненні понад 800 тис. грн 10:20

Колишньому посадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам повідомили про підозру у привласнення понад 800 тис. грн бюджетних коштів. Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.