Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 січня, 04:38:41

Відбувся круглий стіл, присвячений процесу реалізації Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року

09.12.2015   08:23Агенцiя

8 грудня в Чернігівській обласній раді за ініціативи ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» відбувся круглий стіл "Процес реалізації стратегії регіонального розвитку в Чернігівській області: проблеми, досягнення та перспективи".

Захід проводився в рамках проекту «Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку», який реалізується Поліським фондом у партнерстві з Асоціацією регіональних аналітичних центрів, Інститутом громадянського суспільства, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад».

У заході взяли участь представники обласної ради, департаменту економічного розвитку обласної державної адміністрації, громадських організацій, місцевих ЗМІ та науковці.

Відкриваючи захід президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень Геннадій Максак розповів, що основною ідеєю проекту, в рамках якого відбувся захід, є підвищення ефективності державної політики у сфері регіонального розвитку шляхом залучення мережі аналітичних організацій громадянського суспільства для розробки, аналізу та моніторингу стратегій регіонального розвитку в Україні та впровадження рекомендацій по вдосконаленню стратегій регіонального розвитку на строк до 2020 року.

Дискусія за круглим столом пройшла на високому професійному рівні, а її учасники, серед яких були продемонстрували глибоке розуміння теми і зацікавленість в успішній реалізації Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року.

Вітаючи учасників зібрання, заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук запевнив, що обласна рада завжди налаштована на конструктивну взаємодію з усіма, чиєю метою є забезпечення динамічного розвитку Чернігівщини, поліпшення добробуту її мешканців, а також утвердження європейських та світових стандартів життя. 

Зі слушними порадами та зауваженнями щодо перспектив розвитку області звернулася до присутніх президент Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Наталія Романова.
У своєму виступі віце-президент Поліського фонду Євгеній Романенко представив учасникам результати дослідження щодо стану розробки та реалізації стратегій регіонального розвитку у 22 регіонах України.
Результати моніторингу стратегій показали, що в цілому по Україні процес розробки стратегій попри загальну скерованість в руслі офіційних вимог, засвідчує неготовність регіональних органів влади в масштабах країни до системних змін в сфері реалізації регіональної політики. Головним чином існує потреба зміни підходів до організації процесу розробки засадничих документів на принципах спроможності, публічності, транспарентності, діалогу, залучення зацікавлених сторін.

Детальніше на результатах моніторингу реалізації головного документу з розвитку регіону, а також його відповідності Державній стратегії регіонального розвитку України на період до 2020 року зупинилася експерт Поліського фонду Олена Рогова, відзначивши відкритість та готовність обласної державної адміністрації до співпраці.

Про особливості процесу реалізації Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року доповіла присутнім заступник директора Департаменту економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації Олександра Хомик.

Під час жвавої та продуктивної дискусії учасники круглого столу звернули увагу на те, що для більш ефективної реалізації Стратегії розвитку Чернігівської області необхідно значну увагу приділити індикаторам моніторингу документу, а також узагальнити та візуалізувати завдання головного регіонального документу з урахуванням інтересів іноземних інвесторів.

Останні новини Чернігівщини

Навчитися жити далі: 12-річна бранка підвалу в Ягідному пройшла психологічну реабілітацію та бореться зі своїми страхами 11:30

“Я боялася всього” — 12-річна Аня може знову зайти у підвал в Ягідному, де її та ще 366 людей примусово утримували росіяни. Може відверто розповідати, що з нею сталося, жити з цим досвідом і допомагати одноліткам. Дівчинка стала учасницею програми — понад пів сотні дітей з різних куточків країни, які втратили батьків або пережили окупацію, протягом місяця перебували в Іспанії та щодня отримували психологічну терапію. Заснувала реабілітаційний табір для дітей киянка Оксана Лебедєва.

  Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною

Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною 11:16

В розпал зими рівень води в найбільших річках в межах Чернігівщини – Десні та Дніпрі підвищився немов під час весняного водопілля.

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня 11:07

Російська армія за минулу добу із мінометів обстріляли громади Чернігівського та Новгород-Сіверського району.

 На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора

На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора 10:58

Господарським судом Чернігівської області 24.01.2023 задоволено позов прокуратури в інтересах Ніжинської міської ради до приватного товариства щодо стягнення 1 млн 717 тис. грн безпідставно збережених коштів внаслідок використання земельної ділянки комунальної власності площею майже 5,5 га без правовстановлюючих документів.