Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 липня, 11:07:37

“Тунгуски” боронитимуть небо на Євро-2012. ФОТОрепортаж

23.03.2012   12:30Агенцiя

Військовослужбовці-зенітники виконали бойові стрільби з зенітних гарматно-ракетних комплексів “Тунгуска” в рамках підготовки підрозділів протиповітряної оборони 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, які залучатимуться до забезпечення Євро-2012.

Як повідомив начальник протиповітряної оборони 8 армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Сергій Кочмара протягом тижня воїни-зенітники по елементах готувалися до бойових стрільб із артилерійського озброєння зенітного ракетно-гарматного комплексу “Тунгуска”. Весь особовий склад склав заліки та отримав допуск до виконання стрільб.

Під час практичної фази підготовки, на військовому полігоні 1-ї окремої танкової бригади, що в селищі Гончарівське на Чернігівщині, взвод бойових машин провів у комплексі – повне заряджання, висування на вогневі позиції і виконав по три завдання на ураження вертольотів вогневої підтримки та БТРів імовірного противника.

В ході стрільб воїни-зенітники одночасно виконали декілька завдань. Крім самої стрільби обслуги бойових машин у встановлені терміни виявляли і знешкоджували цілі, а командирська ланка, в свою чергу, розв’язувала завдання тактичної підготовки та демонструвала свої вміння в управлінні вогнем. Такий підхід щодо організації проведення занять дозволило комплексно перевірити знання та вміння військовослужбовців, провести злагодження розрахунків.

До занять залучалися зведені розрахунки зі складу зенітно-ракетного артилерійського дивізіону 30-ї окремої механізованої бригади, яка дислокується у м. Новоград-Волинський, на Житомирщині, які складаються з офіцерів та військовослужбовців військової служби за контрактом. Це досвідчені фахівці своєї справи, у них за плечима не одна подібна бойова стрільба. І цього разу вони діяли уміло та впевнено.

– Цілі вражені, підрозділи протиповітряної оборони корпусу поставлені завдання виконали повністю, – оцінив вишкіл зенітників заступник командира корпусу генерал-майор В’ячеслав Назаркін.

Третім, завершальним етапом їхньої підготовки стане практичне виконання бойових стрільб на 233 загальновійськовому полігоні “Тучин”, що на Рівненщині, у квітні цього року.

А в подальшому, за результатами проведення всіх стрільб будуть визначені основні та резервні екіпажі зенітних гарматно-ракетних комплексів “Тунгуска”, які будуть залучені до виконання завдань у заходах антитерористичного забезпечення фінальної частини чемпіонату з футболу Євро-2012.

Довідка.
Важливим і відповідальним завданням, яке стоїть перед Збройними Силами України є виконання заходів антитерористичного забезпечення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу.
Підготовка визначених для цього сил і засобів української армії вступила у завершальну фазу.
Основні зусилля сьогодні зосереджуються на підготовці озброєння і техніки до виконання завдань протиповітряної оборони під час Євро-2012, визначених льотних екіпажів до несення бойового чергування. Значну увагу приділено питанням підтримання взаємодії з Державіаслужбою, Украерорухом та іншими державними органами.
У Міністерстві оборони України затверджені плани підготовки до виконання завдань з антитерористичного забезпечення Євро-2012. Зокрема, відпрацьовано загальний і регіональні плани прикриття районів проведення чемпіонату, складені плани підготовки озброєння та військової техніки, особового складу до виконання завдань з антитерористичного забезпечення. Визначена кількість озброєння і військової техніки, які будуть залучатися до виконання цих завдань від Повітряних Сил та Сухопутних військ Збройних Сил України. Здійснений підбір особового складу, організована його всебічна підготовка.
Під час проведення матчів Євро-2012 як на аеродромах, так і у повітряному просторі України постійно чергуватимуть до чотирьох винищувачів і двох вертольотів. Загалом до забезпечення безпеки проведення футбольного чемпіонату буде залучено 28 літаків, 16 вертольотів, 10 зенітно-ракетних комплексів.
Найважливішим елементом системи безпеки районів проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року є контроль повітряного простору.
З огляду на це, Україна розглядає співпрацю з Північноатлантичним альянсом в рамках Програми НАТО з обміну даними про повітряну обстановку як один із напрямів удосконалення взаємодії у сфері координації повітряного руху із сусідніми країнами. Головною метою участі України в цій програмі є створення у Збройних Силах України альтернативної системи раннього радіолокаційного попередження, що сприятиме забезпеченню захисту її національних інтересів.
На рівні двосторонніх зустрічей опрацьовуються питання взаємодії з суміжними державами щодо порядку обміну інформацією про повітряну обстановку. Так, українська сторона має намір продовжити консультації з польською робочою групою щодо внесення змін до Угоди між оборонними відомствами двох країн, які стосуються обміну інформацією про повітряну обстановку й виконання польотів українськими та польськими військовими повітряними суднами у повітряному просторі обох держав.
У квітні в рамках роботи з підготовки до Євро-2012 планується провести спільне навчання визначених сил і засобів протиповітряної оборони Збройних Сил України та Війська Польського. В ході цього навчання відпрацьовуватимуться порядок взаємооповіщення про повітряну обстановку, питання взаємодії та застосування чергових сил з припинення порушень правил використання повітряного простору та можливого здійснення терористичного акту з повітря.
Крім того, у квітні планується провести одразу два двосторонні – українсько-білоруське та українсько-російське – командно-штабні тренування з органами військового управління та черговими силами з протиповітряної оборони. А на травень заплановано проведення комплексу тренувань з підрозділами Збройних Сил України, які залучаються до виконання завдань Євро-2012 із задіянням сил і засобів суб’єктів боротьби з тероризмом.

Вадим Мисник, регіональний медіа-центр Міністерства оборони України (м. Чернігів), фото Олексій Письменний та Олександр Штупун

 

Останні новини Чернігівщини

Гороскоп на наступний тиждень

Гороскоп на наступний тиждень 10:34

Гороскоп (від дав.-гр. ὥρα, проміжок часу, період і дав.-гр. σκοπός, спостерігач) - в астрології - схематичне зображення «взаємного положення »планет в небі на цікавий для момент часу.

5 липня - День працівників морського і річкового флоту

5 липня - День працівників морського і річкового флоту 09:51

Напевно, немає на світі людини, яка не дивилася б з захопленням у бездонні сині морські простори, мріючи коли-небудь відправитися на білосніжному лайнері в захоплюючу подорож. Невипадково професія моряка оточена таким романтичним ореолом, і багато хлопців марять мрією стати капітаном далекого плавання.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію в області

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію в області 14:22

За даними Управління охорони здоров’я на 11 годину 4 липня в області зафіксовано 11 нових випадків COVID-19. З них п'ять виявлено у Варвинському районі, по одному в Сновському та Носівському районах, по два у Прилуках та Чернігові.