Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 листопада, 09:42:32

Спільні зусилля на захист прав дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах

04.12.2015   08:18Агенцiя

2 грудня, Служба у справах дітей облдержадміністрації провела «круглий стіл» на тему: «Здійснення соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах».

Участь в ньому взяли працівники Служби у справах дітей облдержадміністрації, представники Управління освіти і науки, Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Чернігівський області, громадських організацій області (благодійна організація «Аратта», Чернігівське обласне відділення Дитячого фонду України).

Було обговорено практичні аспекти взаємодії в процесі виявлення дітей, що опинились в складних життєвих обставинах, діагностування їх потреб, організації необхідної соціально-правової підтримки. Під час заходу були висловлені пропозиції щодо необхідності залучення громадськості до вивчення стану організації роботи з попередження дитячої бездоглядності та безпритульності на території сільських та міських територіальних громад області. Активісти також можуть доєднатися до роботи комісій з питань захисту прав дитини, які створені при органах опіки та піклування (за умови дотримання принципу конфіденційності).

Напрацювання та пропозиції, що були сформульовані під час засідання сприятимуть покращенню роботи, спрямованої на розв’язання складних життєвих обставин, в яких опинились діти та створенню сприятливих умов для їх виховання в сім’ї.

Довідково: На обліках Служб у справах дітей області нараховується 1047 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, що виховуються у 498 сім’ях, з яких: 994 – діти із сімей, у яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків; 32 – зазнали насильства в сім’ї; 8 – систематично самовільно залишають місце постійного проживання; 13 – дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з підстави переміщенні із зони АТО, або району проведення антитерористичної операції. Сім’ї, в яких проживають ці діти, охоплені соціальним супроводом та соціальною роботою з боку центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Виявлення дітей вказаної категорії забезпечується шляхом проведення службами у справах дітей спільно з органами внутрішніх справ, освіти, охорони здоров’я, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді профілактичних рейдів, налагодженої системи інформування між суб’єктами соціальної роботи, а також через звернення громадян та самих дітей.

В результаті цієї роботі в поточному році було виявлено 202 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

Кожен факт недбалого ставлення до дитини з боку батьків було розглянуто на засіданнях комісій з питань захисту прав дитини при райдержадміністраціях та виконавчих комітетах міських, районних в м.Чернігові рад. Всі діти поставлені на облік у службах у справах дітей та щодо них розроблені Індивідуальні плани соціального захисту, які реалізуються працівниками структурних підрозділів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

За умовами проживання дітей даної категорії здійснюється посилений контроль з боку посадових осіб сільських, селищних, міських рад, служб у справах дітей , правоохоронних органів та соціальних служб.

Впродовж поточного періоду 2015 року здійснено 1453 перевірки умов проживання дітей, за підсумками яких на засіданнях комісій з питань захисту прав дитини заслухано 332 питання пов’язані з неналежним вихованням дітей, ініційовано перед органами внутрішніх справ притягнення до адміністративної відповідальності 206 батьків.

Дієвим інструментом надання допомоги дітям, які опинились у складних життєвих обставинах є діяльність центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, які підпорядковані службі у справах дітей облдержадміністрації (в області діє три таких центри, які розташовані в м.Чернігові, м.Ніжині та с.Хмільниця, Чернігівського району).

У цих закладах дітям надається поглиблена психологічна, педагогічна, соціальна, медична та правова допомога, забезпечується психолого-педагогічна корекція та реабілітація. Організація роботи з дітьми здійснюється відповідно до їх індивідуальних потреб та із застосуванням новітніх методик та технологій в роботі. З початку року в цих закладах отримали допомогу 292 дитини даної категорії.

Останні новини Чернігівщини

29 листопада - День електронного привітання

29 листопада - День електронного привітання 09:37

Чудеса технологій зближують людей.

Виявлено 640 нових випадків COVID-19

Виявлено 640 нових випадків COVID-19 16:46

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 28 листопада в області зафіксовано 640 нових випадків підтвердженого діагнозу COVID-19.

Про вдосконалення та оптимізацію мережі ЦНАПів на Чернігівщині

Про вдосконалення та оптимізацію мережі ЦНАПів на Чернігівщині 13:20

Реформа децентралізації та адміністративно-територіального устрою передбачає реформування системи надання адміністративних послуг.