Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 31 липня, 08:42:14

Прокуратура контролює законність використання земель біля Троїцького монастиря

02.12.2015   13:51Агенцiя

Питання законності використання земель постійно перебувають в полі зору органів прокуратури, в тому числі й земельної ділянки по вул. Толстого, 90-а в м. Чернігові.

Про це повідомляє відділ організації прийому громадян, розгляду звернень, запитів, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Чернігівської обласної прокуратури.

Встановлено, що рішенням 40 сесії 6 скликання Чернігівської міськради від 20.06.2014 затверджено проект землеустрою земельної ділянки по вул. Толстого, 90-а в м. Чернігові площею 0,09 га, яку надано в оренду Полікопу А.Я. (митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський УПЦ Московського патріархату Амвросій) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Земельна ділянка у серпні 2014 року передана  в  оренду строком до 29.05.2024.

Ділянка розташована в межах пам’ятки археології місцевого значення некрополя Х-ХІІІ ст. стародавнього м. Чернігова.

Відповідно до вимог Земельного кодексу України та Закону України «Про охорону культурної спадщини» спірна земельна ділянка може бути передана в оренду для будівництва житлового будинку із певними обмеженнями: укладення охоронного договору на частину пам’ятки археології некрополя стародавнього міста Чернігова площею 0,0926 га; використання будівель та споруд без проведення земляних робіт; проведення в повному обсязі охоронних археологічних досліджень; внесення вказаних обмежень у договір оренди земельної ділянки.

З метою виконання даних вимог Полікопом А.Я. укладено договір на проведення археологічних досліджень із спеціалізованою установою. Дослідження на даний час тривають.

Також між Полікопом А.Я. та управлінням культури Чернігівської міськради (уповноважений орган влади у сфері охорони культурної спадщини) укладено охоронний договір, яким передбачено певні умови використання спірної земельної ділянки.

Правила добросусідства при виділенні земельної ділянки не порушено. Підготовча для будівництва діяльність здійснюється виключно на її території.

Таким чином, відведення земельної ділянки вказаної категорії відповідає вимогам ст. ст.122, 186-1 Земельного кодексу України та ст. 22 Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Після неодноразових публікацій у ЗМІ питання щодо законності використання спірної земельної ділянки прокуратурою області взято на контроль.

У разі недотримання вимог закону будь-якою із сторін буде вжито відповідних заходів прокурорського реагування.

Останні новини Чернігівщини

31 липня відзначається День безпородної собаки

31 липня відзначається День безпородної собаки 08:30

Вважається, що безпородні собаки мають краще, ніж у породистих собак, здоров'я. Ці липневі заходи у третьої декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

Чернігівський район: рятувальники витягли собаку, яка впала у закинутий колодязь

Чернігівський район: рятувальники витягли собаку, яка впала у закинутий колодязь 20:19

29 липня о 16:37 до оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про те, що неподалік с. Количівка Іванівської територіальної громади Чернігівського району до недіючого каналізаційного колодязя, глибиною близько 3-х метрів, потрапила собака.

Тренінговий центр поліції Чернігівщини навчає колег з усієї країни за канадською системою

Тренінговий центр поліції Чернігівщини навчає колег з усієї країни за канадською системою 20:17

Тренінговий центр поліції Чернігівщини провів чергові навчальні збори для інструкторів з особистої безпеки та фахівців у галузі тактичної підготовки з 18 областей України.

Рішення про передачу лісів територіальним громадам у числі прийнятих сьогодні депутатами обласної ради

Рішення про передачу лісів територіальним громадам у числі прийнятих сьогодні депутатами обласної ради 20:11

30 липня відбулося засідання п'ятої сесії обласної ради восьмого скликання, яке провела голова обласної ради Олена Дмитренко разом із своїм першим заступником Ніною Лемеш та заступником Дмитром Блаушем.