Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 липня, 21:15:15

У Всесвітній день боротьби зі СНІДом голова ОДА відвідав профільний комунальний заклад

02.12.2015   08:12Агенцiя

КЗ «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» розпочав свою роботу десять років тому, у грудні 2005-го. Діяльність закладу спрямована на запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу серед населення області, надання висококваліфікованої допомоги не лише медичної, а й психо-соціальної, консультативної, діагностичної та лікувальної.

Не в останню чергу завдяки цьому четвертий рік поспіль кількість ВІЛ-інфікованих серед жителів Чернігівщини становить 0,8% від загальної кількості населення при загальноукраїнському рівні в 1,08%. За словами директора центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України Наталії Нізової, Чернігівщина входить до числа областей, у яких епідемію СНІДу відносно стабілізовано. Проте столичний фахівець акцентувала увагу на тому, що, як і в усій Україні, понад 30% людей із числа тих, які пройшли тестування і дізналися про свій позитивний ВІЛ-статус, досі не стали на диспансерний облік і не отримують лікування.

У свою чергу начальник управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА Петро Гармаш у ході ознайомлення Валерія Куліча з роботою закладу розповів, що в області виявлено близько 3500 людей, інфікованих ВІЛ, із яких, незважаючи на забезпеченість препаратами, системну терапевтичну допомогу отримують лише 1500. Також він зазначив, що основним шляхом поширення інфекції стає статевий, проте кількість випадків інфікування від матері до дитини за останні роки вдалося скоротити з 25 до 4%. Петро Петрович наголосив на тому, що сучасні препарати дають можливість ефективно боротися із захворюванням і значно знижують ризик поширення ВІЛ від людей, які отримують системну медикаментозну підтримку.

Після ознайомлення з роботою закладу гості, серед яких, окрім голови ОДА Валерія Куліча, також були голова обласної ради Ігор Вдовенко та народний депутат України Олег Дмитренко, зустрілися з колективом, нагородили кращих працівників і передали подарунки для поліпшення матеріальної бази установи.

Також із нагоди десятої річниці з часу заснування закладу почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено Дейкуна Миколу Петровича – головного лікаря комунального закладу «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом».

Подяку голови обласної державної адміністрації оголошено:

Тетяні Володимирівні Бірюк – медичній сестрі кабінету «Довіра» комунального закладу «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом»;

Клименко Олені Василівні – фельдшеру-лаборанту лабораторії діагностики ВІЛ-інфекції комунального закладу «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом»;

Малюті Ользі Яківні – завідувачці амбулаторно-поліклінічного відділення комунального закладу «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом»;

Мігді Ірині Володимирівні – соціальній працівниці амбулаторно-поліклінічного відділення комунального закладу «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом»;

Розумій Марині Сергіївні – медичній сестрі амбулаторно-поліклінічного відділення комунального закладу «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом»;

Терещенко Ользі Анатоліївні – лікарю-інфекціоністу амбулаторно-поліклінічного відділення комунального закладу «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом».

Останні новини Чернігівщини

День боротьби із гепатитами: що треба знати про хворобу?

День боротьби із гепатитами: що треба знати про хворобу? 17:36

Його мета – підвищення обізнаності громадськості щодо симптомів, методів діагностики, лікування та профілактики гепатитів, а також привернення уваги урядових та неурядових організацій до необхідності надання підтримки людям, що живуть з цією хворобою.

Податкова проводить зустрічі з керівниками підприємств-боржників області

Податкова проводить зустрічі з керівниками підприємств-боржників області 17:27

Питання податкового боргу перебуває на контролі податкової і з метою недопущення накопичення боргів та погашення існуючих триває постійний діалог керівництва податкового органу з керівниками підприємств-боржників області.

Уряд провів співбесіду з кандидатом на посаду голови Чернігівської ОДА

Уряд провів співбесіду з кандидатом на посаду голови Чернігівської ОДА 17:13

Кабінет Міністрів провів співбесіду з кандидатом на посаду Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеславом Чаусом.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 5 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 5 нових випадків COVID-19 16:15

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 28 липня в області зафіксовано п'ять нових випадків COVID-19.

Прилуцькі поліцейські затримали підозрювану в крадіжці майже 140 тисяч гривень з оселі пенсіонерки

Прилуцькі поліцейські затримали підозрювану в крадіжці майже 140 тисяч гривень з оселі пенсіонерки 16:14

Впродовж кількох годин після надходження повідомлення про злочин співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановили особу зловмисниці та затримали її.