Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 14 квітня, 17:18:33

МММ. Новий формат. Фараонам – далеко

22.03.2012   09:05Агенцiя

Мабуть, спеціально для тих, хто ще не зовсім усвідомлює, що означає фраза “безкоштовний сир буває тільки в мишоловці”, до Чернігова завітала ціла команда представників доволі відомої (для багатьох обманутих на різні суми грошей) фігури чи особи у псевдофінансових колах СНД.

Пан Мавроді, цей спритний чоловік, свого часу запустив по телебаченню рекламу з Льонею Голубковим. Упевнений, що багато хто з нас іще пам’ятає ці “прекрасні” фрази на зразок “Ми не халявщики, ми – партнери” чи “Тут, Марино Сергіївно, не обманюють”. А графік зростання добробуту родини Голубкових (“купив дружині чобітки”) викликав майже захоплення й навіть “білу”, а то й “чорну” заздрість.

Якихось 15 років минуло з часу краху першої фінансової піраміди – відомої всім і вся “МММ”, коли мільйони росіян (і не тільки) добровільно обміняли свої кревно зароблені гроші на нічим не забезпечені й не підкріплені різнокольорові “фантики” з портретами сучасного – вибачаюсь за порівняння перед відомим і доволі шанованим літературним персонажем – “Остапа Бендера”. Нагадаю: тоді вкладниками (а називалися вони ще серйозніше – акціонерами-співвласниками) піраміди були переважно не перепуджені досі домогосподарки та звиклі до фінансової стабільності Ощадбанку пенсіонери. Отримавши перші досить солідні виплати, вони тут-таки несли всі свої заощадження назад (“шара”!) і при цьому без будь-якого примусу агітували наслідувати свій приклад друзів та знайомих. І число бажаючих “без проблем стати мільйонером” невпинно зростало. Вони лежали на диванах біля телевізорів, дивилися “мильні опери” та у мріях уже каталися на шикарних яхтах, літали власними літаками, спали з принцесами, королевами та знаними красунями й вершили долі всього світу. Навіть після доволі швидкого краху піраміди ці люди продовжували вірити, наївні, що їхні гроші все-таки повернуть.

Як виявилося, час тече, а люди особливо не змінюються. За ці роки в нашій країні успішно працювали й нині працюють різні піраміди під виглядом якихось фінансових установ з гучними назвами кредитних спілок чи за програмами якихось банків (про що ті, звісно, ні сном, ні духом). Періодично трапляються скандали, піраміди “розвалюються”, люди біжать скаржитися куди завгодно – а засновники відпочивають десь на Багамах. Однак це зачіпає зазвичай не дуже великі групи людей. Тих, хто й далі продовжує прагнути швидко розбагатіти, не докладаючи жодних зусиль. Швидше за все, сумний досвід попередників нічого не навчив наших громадян.

“Поки живуть на світі дурники…”

Пам’ятаєте, Остап Бендер вихвалявся, що знав 400 відносно чесних способів відбирання грошей у населення. Наш “герой” – набагато обізнаніший. Минулого року, відбувши свій термін у місцях покарання, засновник тієї піраміди пан Мавроді запропонував нову схему. Й вона ПОКИ ЩО працює. А для того, аби продовжувала працювати й “нести” для когось (конкретних та реальних людей) золоті яйця – потрібні нові “учасники”. Тобто надходження грошей.
Певно, дійшла черга до нашого обласного центру і всього регіону. Ці “зазивачі” прибули до нас великою командою, сформованою за кращими законами жанру: незалежний експерт (котрий жодного слова не сказав проти піраміди); тренер, що досконало вміє “пудрити” мізки (Кашпіровському таке й не снилося); психолог; люди, які давно беруть участь у новій піраміді та вже стали мільйонерами (а до того їх “викидали” з роботи, їм було нічого їсти, ні за що купувати ліки старенькій матусі й навіть прокататися на трамваї). Вони приїхали сюди після непоганої “артпідготовки”: реклама нової піраміди вже захопила наше місто. Бігборди, сіті-лайти, кольорові листівки в поштових скриньках, проплачені телевізійні ефіри, обклеєні рекламою автомобілі тощо. Нагадаємо: з 1 березня в Чернігові розпочало свою роботу відділення Клубу нового “лохотрону”.

Представники піраміди з Москви, Вінниці, Одеси, Чернігова та інших міст зустрілися з місцевими журналістами. Певно, аби їх “причарувати” своїм красномовством чи “зацікавити” грошима (заплатити потім редакціям ніби за нерекламу). Як пояснили місцевим представникам засобів масової інформації, нова піраміда до фінансової діяльності не має жодного стосунку. Це як глобальна (міжнародна чи, може, й міжпланетна) каса взаємодопомоги. Є люди, “благодійники”, котрі хочуть допомогти іншим коштами для вирішення термінових проблем. От вони й спілкуються в мережі (за допомогою Інтернету), обмінюються грошима й чомусь отримують “шалені” прибутки (від 20 до 75 відсотків на місяць) просто з повітря. При цьому ЖОДНИХ гарантій повернення грошей – нема. Це чітко прописано в Правилах (які, швидше за все, мало хто розуміє). Але ж навіщо думати про погане, коли отримуєш як мінімум 20% на місяць (а всілякі пільговики 30%)? Навпаки, краще бігати, виваливши язика, містом чи селом, агітуючи приєднуватись до КАСИ (де, певно, лежать гроші), й мати за це доволі солідні відсотки.

Варто зауважити, що ця КАСА працює вже більше року, її учасниками стали понад 20 мільйонів осіб із Росії, України, Молдови й навіть США та Канади (певно, емігранти з країн СНД останнього скликання). Поки що жодного випадку невиплати не зафіксовано. Правоохоронці попереджають: участь у цій КАСІ може бути дуже небезпечною. Не тільки для вашого особистого бюджету, а й, не дай Боже, для вашого здоров’я. Додам, що в Росії експертна рада визнала цю схему фінансовою пірамідою й направила свій висновок до міліції. А суд Волгограда вимагає від провайдерів “припинити” доступ до сайту цієї КАСИ.

“Віддай гроші ДЯДІ…”

Основна інформація щодо роботи схеми розміщена на спеціальному сайті. Тут знаний багатьом людям ДЯДЯ щось “втюкує” нам усім щодо нікчемності грошей та істинної величі фінансових пірамід, котрі дають людям свободу. За його словами, вони (гроші) абсолютно нічим не забезпечені й друкуються у будь-якій кількості на чийсь розсуд. А потім їх видають рабам (нам з вами), як плату за працю. Тому щастя тільки у фінансових пірамідах. Хоча їх усюди забороняють, бо бояться й ненавидять. Тому! Час нести нікому не потрібні гроші в КАСУ; отримувати за це надвисокі відсотки; залучати нових учасників; ставати десятниками, сотниками й так до мільйонників (означає – скільки людських душ ти обдурив) та за це теж отримувати відповідні величезні бонуси.

При цьому обіцянки захмарних відсотків перемежовуються попередженнями про те, що ця піраміда небезпечна для вашого здоров’я й ви в будь-який момент можете втратити всі свої кошти. А можете й виграти. До речі, в окремому розділі на сайті розміщено листи-подяки ДЯДІ.

Варто зауважити, що від першої знаної піраміди цього ДЯДІ у виграші залишилися ті, хто зумів швидко (на початку) вкласти та вчасно забрати гроші. При цьому іншим вкладникам заборгували 4,2 мільярда російських рублів (135,5 мільйона доларів). Наразі проти піраміди відкрито майже 1900 виконавчих проваджень. Доречно нагадати, що тисячі людей втратили не тільки свої, а й позичені гроші. Що з ними сталося? Хтось бомжує (бо віддав закладену квартиру тощо), хтось помер (деякі не своєю смертю) й тому подібне.

Нині гроші несуть не тільки пенсіонери, а й молодь. Від самого початку багатьом із них зрозуміло, що високі відсотки “з повітря” оплачують ті, хто тільки-но вступив до схеми. Тобто це банальне шахрайство. Тільки вони, хоча й усвідомлюють, що невдовзі піраміда лусне (вічного двигуна у природі не існує), але впевнені: до цього встигнуть заробити на інших.

Крім того, існує ще одна цікава версія справжньої мети цієї схеми. Як відомо, ДЯДЯ свій термін покарання відбув, але ж дуже багато винен. І ДЯДЮ ніхто не випустить із країни, доки той не розрахується. Впевнений, що тільки-но він почне сплачувати борги, то одразу кількість нових позовів (від тих, хто “плюнув” на втрачені гроші) почне рости щогодини.

Як відомо, 14 березня постановою районного суду Москви ДЯДЯ був визнаний винним у скоєнні адміністративного порушення (несвоєчасно сплачений штраф у розмірі 1000 рублів (266 гривень). Суддя вважає, що покарання повинно бути призначене у вигляді адміністративного арешту терміном на 5 діб. За словами стотисячника з Вінниці, тільки-но його заарештували, звідусіль почали телефонувати й пропонувати заплатити штраф. І, наче з доброго дива, з’явилась ідея створити спеціальний фонд, аби сплатити ці нещасні чотири мільярди. І “купити” ДЯДІ свободу.

Хотілось би, щоб цей матеріал допоміг хоча б когось навернути до розуму й не дати потрапити в тенета чергової афери. Хоча сам не дуже в таке вірю. Ми живемо у вільній країні, й кожен з нас має повне право добровільно вступити в будь-яке, вибачте, “лайно”. Й віддавати свої кревні кому завгодно.
Одного тільки прошу – не просіть потім грошей у держави. Не скаржтеся й не мітингуйте. Аби країна грошима з наших податків оплачувала ваше невігластво. Й жагу до “шари” та “повітряного” багатства.

А тим часом

Арешту засновника МММ Сергія Мавроді посприяли українські хакери: в лютому вони зламали його електронну пошту і передали відомості до ФСБ.
Як розповів в інтерв’ю телеканалу “Дождь” лідер Інтернет-партії України Дмитро Голубов, пише ТСН, Мавроді заарештували за добу до того, як він збирався втекти за кордон за підробленим паспортом.

“Судячи з його листування з його колегами з-за кордону або з партнерами, він збирався 15-16 березня залишити територію Росії. Він очікував надходження якихось коштів, після чого хотів виїжджати далі”, – зазначив Голубов. За його словами, листи зі зламаної пошти Мавроді в лютому йому передали українські хакери, а він передав цю інформацію до ФСБ.

Згідно з інформацією хакерів, у Мавроді був португальський, бразильський і литовський паспорти – скановане зображення останнього вони навіть виклали в Інтернет. За цим документом Мавроді звали Глебас Вікторас.
“Я знаю, що тільки офіційно 52 людини вкоротили собі віку після цієї “піраміди” (йдеться про МММ 1994 року – прим. ред.). Якщо це розростеться до тих масштабів, які були в 1994 році, то у нас буде соціальний вибух в Україні”, – пояснив мотиви свого вчинку Голубов.

Він нагадав, що в новий проект Мавроді МММ-2011 тільки в Києві вклали свої гроші 3,5 тисячі людей. Нагадаємо, Мавроді арештували за рішенням суду 14 березня на п’ять діб за несплату штрафу в тисячу рублів. 19 березня він був госпіталізований до Боткінської лікарні. Повідомляється, що Мавроді скаржився на болі в області серця. Звичайно розхвилювався. Хотілося уже “звалити” і бути Глебасом, а доведеться залишатися Мавроді.

Олександр Шило

http://www.hvilya.com/news/mmm_novij_format_faraonam_daleko/2012-03-20-640

Останні новини Чернігівщини

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості 16:25

Головне управління ДПС у Чернігівській області у зв’язку із наявністю значної кількості типових помилок при оформленні платниками Заяв про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, повідомляє таке.

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині 16:23

За матеріалами СБУ до 15 років позбавлення волі засуджено бойовика «днр», який брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони України на боці російських найманців.

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems 16:11

В Україні відкрили набір на безоплатний онлайн-курс з основ кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems, лідера в галузі мережевих технологій. Курс запускають у партнерстві з освітньо-культурною мережею Гончаренко центр, а навчання стартує 15 квітня.

Співпраця з містами-побратимами та візит до американського Вайт-Плейнс 16:04

Зміцнення та розвиток партнерських зв'язків. Депутатка Чернігівської міської ради Юлія Лобачова під час поїздки до Сполучених Штатів Америки відвідала Вайт-Плейнс – місто-побратим Чернігова.

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила 37 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 11:21

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини