Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 вересня, 05:14:51

Чернігова щодо бюджету участі презентовано у столиці

26.11.2015   12:04

Досвід Чернігова щодо впровадження бюджету участі презентовано у Києві 25 листопада під час семінару "Громадський бюджет – версія 1.0 для України".

Учасниками заходу стали польські експерти фундації ПАУСІ, представники влади і громадськості із українських міст, де цього року впроваджувався  громадський бюджет – Чернігова, Черкас та Полтави, а також колеги із Житомира, Сум, Луцька, Рівного та інших міст.

Представники Чернігова та Черкас поділилися своїм практичним досвідом впровадження бюджету участі цього року.

У нашому місті, зокрема, вже визначено 17 проектів-переможців, а в Черкасах із 1 до 10 грудня пройде голосування за проекти громадського бюджету. За словами заступника начальника фінансового управління Чернігівської міськради Олени Лисенко, перший досвід бюджету участі має здобутки і прорахунки. "Ми сподіваємося, що завдяки консультаціям із експертами, співпраці влади і громадськості, процес громадського бюджетування у Чернігові буде розвиватися і вдосконалюватися", - сказала вона.

Активісти і працівники органів влади Полтави цього року зосередилися на проведенні інформаційної кампанії та розробці нормативних документів. Власне громадський бюджет м. Полтави стартуватиме наступного року. Крім того, у Полтавській міській раді навіть планують створити структурний підрозділ – сектор громадського бюджету, що займатиметься цим проектом.

Власну версію громадського бюджету цьогоріч впроваджували у Луцьку. Там на громадські ініціативи виділено із міського бюджету 0,5 млн грн. Переможців визначено через он-лайн голосування, до якого долучилися не тільки українці, а й громадяни іноземних держав.

Заступник директора українського представництва ПАУСІ Костянтин Плоский зазначив, що ідеальної моделі бюджету участі не існує: кожне місто йде своїм шляхом, враховуючи досвід українських та зарубіжних колег. Але завжди бюджет участі активізує життя місцевої громади і залучає жителів до прийняття рішень на місцевому рівні, робить більш прозорим та зрозумілим розподіл коштів міського бюджету.

Довідка: Бюджет участі передбачає залучення жителів Чернігова до розподілу коштів міського бюджету. На наступний рік, зокрема, планується передбачити 4,8 млн грн на проекти чернігівців. Половина коштів буде витрачена на капітальні видатки і половина – на поточні.

Всього до голосування у 2015 році допущено 56 проектів, з них 32 стосуються капітальних видатків і 24 – поточних.
Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ РП та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Останні новини Чернігівщини

7 місяців незламності українців – 7 фактів, які це підтверджують 22:09

Сьогодні – рівно 7 місяців, як Україна протистоїть повномасштабній збройній агресії Росії.

25 вересня - цей день в Україні і світі

25 вересня - цей день в Україні і світі 12:07

ДЕНЬ 214 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 214 RUSSIAN AGRESSION

24 вересня - цей день в Україні і світі

24 вересня - цей день в Україні і світі 10:00

ДЕНЬ 213 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 213 RUSSIAN AGRESSION

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів 15:11

У Чернігові на період проведення ремонтних робіт по вул. Толстого у роботу міського пасажирського транспорту вносяться тимчасові зміни. Перекриття руху автотранспорту триватиме з 8.00 год. 26 вересня по 20.00 год. 14 жовтня.

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники»

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники» 15:10

Нагороди за бездоганне виконання службово-бойових завдань, виявлену хоробрість та досягнення у спорті отримали кінологи зі службовими собаками органів державної влади сектору безпеки та оборони України, які беруть активну участь у бойових діях і вже відзначилися у своїй роботі.