Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 вересня, 00:40:57

СБУ подарувала чернігівським вишам і бібліотекам книги про Голодомор і національно-визвольний рух

26.11.2015   08:21Агенцiя

Напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів Служба безпеки України передала бібліотечки історичних видань низці освітніх та культурних закладів Чернігова.

У добірках – 28 книг, більшість з яких підготовлені на основі архівних матеріалів, які зберігаються у Галузевому державному архіві СБУ.

Видання розповідають про історію українського національно-визвольного руху, політичні репресії часів тоталітарного режиму, містять розсекречені документальні свідчення про штучний голод 1932-1933 років.

Зустріч із викладачами та студентами Чернігівського національного педагогічного університеті імені Т.Г. Шевченка пройшла у рамках виставки «Супротив геноциду», організованої  Українським інститутом національної пам’яті, Галузевим державним архівом СБУ, Центром досліджень визвольного руху та Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду 1932 -1933 років в Україні.

Учасники заходу наголошували, що сторінки історичної правди допомагають сьогодні протистояти ворожій агресії, відстоювати територіальну цілісність держави, протидіяти інформаційній війні проти України.

Комплекти унікальних видань отримали від СБУ Чернігівський національний технологічний університет та Ніжинський державний університет імені М. Гоголя, інституту МАУП ім. Героїв Крут, обласна та міська бібліотеки, а також обласний історичний музей 
імені В.В. Тарновського.

Останні новини Чернігівщини

7 місяців незламності українців – 7 фактів, які це підтверджують 22:09

Сьогодні – рівно 7 місяців, як Україна протистоїть повномасштабній збройній агресії Росії.

25 вересня - цей день в Україні і світі

25 вересня - цей день в Україні і світі 12:07

ДЕНЬ 214 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 214 RUSSIAN AGRESSION

24 вересня - цей день в Україні і світі

24 вересня - цей день в Україні і світі 10:00

ДЕНЬ 213 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 213 RUSSIAN AGRESSION

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів 15:11

У Чернігові на період проведення ремонтних робіт по вул. Толстого у роботу міського пасажирського транспорту вносяться тимчасові зміни. Перекриття руху автотранспорту триватиме з 8.00 год. 26 вересня по 20.00 год. 14 жовтня.

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники»

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники» 15:10

Нагороди за бездоганне виконання службово-бойових завдань, виявлену хоробрість та досягнення у спорті отримали кінологи зі службовими собаками органів державної влади сектору безпеки та оборони України, які беруть активну участь у бойових діях і вже відзначилися у своїй роботі.