Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 8 грудня, 08:27:31

Стан надання жителям Чернігівщини хірургічної та гінекологічної допомоги знаходиться на доволі високому рівні

23.11.2015   12:35Агенцiя

І це заслуга як обласної влади, так і самих медиків. Втім, у цих сферах існує низка проблем, які неможливо вирішити без участі держави. На цьому 20 листопада у Чернігові наголошували учасники наради-семінару, де розглядалися актуальні питання розвитку цих галузей.

Чернігівські хірурги та гінекологи здатні  виконувати  такі операції, які  раніше  здійснювали спеціалісти лише  провідних київських клінік та  інститутів, зокрема, оперативні  втручання за допомогою  відеообладнання, операції на  відкритому  серці та  судинах,  встановлення штучних протезів. Значно  підвищився рівень надання невідкладної  та ургентної допомоги при своєчасному зверненні пацієнтів до медиків.

Головний позаштатний спеціаліст з хірургії Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валерій Василинчук наголошує, що 34% пацієнтів із  захворюваннями, які  можуть призвести до  смерті, поступають в  хірургічні  стаціонари у вкрай  занедбаних  випадках. Над цим необхідно працювати і первинній ланці, і хірургам. «Це одна з основних проблем  галузі, –  зауважує фахівець. – Люди практично не обізнані із симптоматикою  хірургічної  патології, тому і смертність від  таких захворювань іноді  буває  невиправданою нічим, лише  людською недбалістю.  Також актуальною залишається і проблема  кадрів, в нас практично немає інтернів, а молоді  спеціалісти  через відсутність належних  матеріально-побутових умов не мають практичної можливості  працювати на селі. Ось тут  нам і потрібна  допомога з боку держави, яка  повинна в процесі  реформування  медичної галузі потурбуватися спочатку про адміністративно-територіальну  реформу, в результаті  якої  в укрупнених  населених пунктах людина  могла  б отримати  необхідні  консультації «вузьких» спеціалістів, в т.ч. і хірургів».

Гінекологічна  служба  області  також  має  хороші  здобутки. За словами заступника начальника Управління охорони здоров’я  облдержадміністрації Володимира Пуліна,  зменшилася рання неонатальна смертність за рахунок  концентрації  складних випадків вагітності  в  головному  профільному  закладі Чернігівщини – Чернігівському пологовому  будинку, який надає  родопомічну  та гінекологічну  допомогу майже половині  жінок з районів області. «Там є потужна  реанімаційна база, відділення екстрагенітальної патології. Тому  пологовий будинок  вже  давно виконує функції закладу третинного рівня».

На семінар-нараду  були запрошені провідні спеціалісти зі столиці – з Національного інституту хірургії і трансплантології ім. О.О. Шалімова, Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, які  високо оцінили  роботу чернігівських хірургів. Зокрема, заступник директора Національного інституту хірургії і трансплантології ім. О.О. Шалімова,     д.м.н. Олег Котенко  відзначив, що рівень підготовки  місцевих спеціалістів та наявне обладнання відповідає як столичним, так і європейським стандартам, виконуються надскладні операції, починаючи від ургентних випадків і до  виконання планових операцій  на різних органах.

«У провідного спеціалізованого інституту  України налагоджені хороші  зв’язки  із чернігівськими хірургами. Єдина проблема, над чим варто працювати – встановити нерозривний зв’язок  між всіма лікарями, що задіяні у лікуванні пацієнта – хірургами, радіологами, онкологами. Адже нині  будь-яка хвороба потребує мультидисціплінарного підходу. Зараз наш інститут  освоює багато нових напрямків, які можуть бути впроваджені і на Чернігівщині», – зазначив Олег Котенко.

Під час  наради-семінару розглянуті  види хірургічних  втручань при поширених патологічних ураженнях печінки, сучасні анестезіологічні та реанімаційні методи впливу при наданні анестезіологічної та реанімаційної допомоги, тактика ведення та інтенсивна терапія  «Акушерських» перитонітів,  тяжких гестозів та HELP – синдрому. Також учасники заходу  заслухали доповідь про роботу про ХХІІІ з’їзду хірургів України та взяли участь у  виборах правління обласного осередку Асоціації хірургів України.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Малокомплектні школи у громадах: загрози і маніпуляції, шанси і можливості

Малокомплектні школи у громадах: загрози і маніпуляції, шанси і можливості 19:51

Чи завжди якість освіти у селі неналежного рівня? Чи можливо зробити малокомплектний навчальний заклад успішним і потрібним громаді?

Чернігівські поліцейські затримали підозрюваного, який представлявся лікарем та ошукував пенсіонерок в різних областях України 15:04

Оперативники Чернігівського райуправління поліції спільно з колегами з оперативних служб затримали в Коростені Житомирської області 20-річного чоловіка за підозрою у шахрайських діях щодо літніх жінок.

У Чернігові підсилили напрямок реабілітації, придбавши медобладнання на суму майже 29 млн грн

У Чернігові підсилили напрямок реабілітації, придбавши медобладнання на суму майже 29 млн грн 15:02

Сьогодні, 7 грудня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради надав дозвіл КНП «Чернігівська міська лікарня №2» на укладення договору з переможцем відкритих торгів, який поставить медичне обладнання.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 15:00

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

Ще один дитячий простір з’явився в обласному центрі 14:58

Запрацював він учора, в День Святого Миколая, на базі Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.