Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 жовтня, 05:17:23

Володимир Ткач прокоментував вимоги підприємців-активістів, що ініціюють акцію протесту проти монополізму ПАТ "Чернігівобленерго"

21.11.2015   08:43Агенцiя

«Всі вимоги бізнесменів - мітингувальників стосуються законодавчої бази України та нормативних документів, що регулюють взаємовідносини енергопостачальника та споживачів. Тому вони мають бути озвучені під стінами Верховної Ради та уряду, а не виливатися в проплачених акціях протесту під виробничими приміщеннями обленерго», - відповідну думку Голова правління ПАТ «Чернігівобленерго» Володимир Ткач озвучив 20 листопада, під час прес-конференції, у відповідь на нещодавню промову представників громадських організацій підприємців.

Вимоги організаторів акції – протесту:
    1.Прийняти Закон України «Про примусову зміну власників підприємств-монополістів на вимогу територіальної громади».
    2.Позбавити енергопостачальника монопольного становища щодо виконання проектної документації та виконання робіт з приєднання.
    3.Скасувати плату за приєднання до електромереж.
    4.ВР, КМУ, НКРЕКП розробити та впровадити законодавчу базу щодо зобов’язання енергопостачальника розвивати власні електричні мережі за рахунок власних прибутків та інвестиційних програм.
    5.На законодавчому рівні скасувати: ліміти споживання та авансові платежі. Проводити оплату за фактично спожиту електроенергію.
    6.Демонополізувати ринок електроенергії шляхом впровадження перерозподілу розподільчих мереж енергокомпаній між новими власниками через укладання договорів купівлі-продажу та видачу відповідних ліцензій.

"Перш ніж щось вимагати, потрібно бути чесними перед собою та зробити щось власноруч для міста і громади. Сьогодні два підприємці, які мають особисту неприязнь до енергопостачального підприємства вцілому, через те, що у одного неоплачений штрафний акт на 120 тис.грн. за позаоблікове споживання, у іншого - технічні умови, розкачують настрої суспільства заради особистих преференцій. Вони не визнають нормативних документів, які встановила українська влада і вимагають змін. І тоді коли в законному порядку за порушення Правил користування електроенергією, до них будуть застосовані дії передбачені законом, а це – відключення, скажуть, що обленерго «помстилося» за їхнє прагнення добитися справедливості» - сказав керівник обленерго.

Голова правління Товариства прокоментував кожен з пунктів вимог та заяв бізнесменів, які були оприлюднені в ЗМІ.

Авансовий платіж, передплата, а також «ліміти» - договірні величини для юридичних осіб узаконені договірними умова у відповідності до чинного законодавства. Їх скасування може призвести до появи боргів, через те, що протягом місяця підприємство споживає електроенергію безкоштовно, потім визнається банкротами і, в результаті таких операцій, «Чернігівобленерго» на сьогодні, має 6,5 млн.грн. боргу за електроенергію.

Вцілому, на сьогодні, споживачі Чернігівщини заборгували ПАТ «Чернігівобленерго» близько 75 млн.грн, з них 10 млн. грн. - це споживачі групи «промисловість».

На думку Володимира Ткача, всі ці організації акцій викликають підозру. Сьогодні в не спокійний для країни час, в 50 км від кордону з агресором, такі протистояння не на користь суспільству. Адже саме з таких невдоволених українським законодавством розпочиналися події в Луганській області, і особи, які там стояли з плакатами проти обленерго, потім взяли прапори країни-агресора.

«Дехто хоче популіськими речами привернути увагу до своєї постаті. Це краще демонструвати добрими справами - допомагати воїнам АТО, малозабезпеченим сім‘ям, займатися благоустроєм рідного міста», - зазначив Володимир Ткач.

Останні новини Чернігівщини

Чернігів: з 28 жовтня по 13 листопада учні 1-4 класів навчатимуться за очною формою, учні 5-11 класів – дистанційно

Чернігів: з 28 жовтня по 13 листопада учні 1-4 класів навчатимуться за очною формою, учні 5-11 класів – дистанційно 20:02

У Чернігові з 28 жовтня учні 1-4 класів навчатимуться за очною формою, а учні 5-11 класів – дистанційно. Це триватиме до 13 листопада включно.

Виявлено 110 нових випадків COVID-19

Виявлено 110 нових випадків COVID-19 17:46

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 27 жовтня зафіксовано 110 нових випадків інфікування COVID-19.

Поліцейські розбираються, чому вся ТВК завчасно покинула робоче місце

Поліцейські розбираються, чому вся ТВК завчасно покинула робоче місце 15:04

Талалаївське відділення поліції розслідує кримінальне провадження за фактом зникнення у повному складі членів територіальної виборчої комісії зі свого робочого місця, де вони мали проводити підрахунок голосів.

У центрі Чернігова облаштовують міську міні-ферму

У центрі Чернігова облаштовують міську міні-ферму 14:53

Комфортні сучасні локації можуть створюватися власними руками і без великих бюджетних коштів.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 14:45

27 жовтня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.