Зустріч голови ОДА з представниками місцевих телемовників
18 листопада, відбулася зустріч голови облдержадміністрації Валерія Куліча з представниками місцевих телеорганізацій. Формальною причиною послугував День працівників радіо, телебачення та зв’язку, який відзначався напередодні, 16 листопада. Проте розмова за чаюванням у кабінеті голови виявилася доволі конструктивною і зачепила практичні питання.

Формально на території Чернігівської області ліцензії Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення мають 32 юридичні особи – місцеві теле- і радіоорганізації. Деякі з цих юридичних осіб мають по кілька ліцензій різних видів. Але фактично на Чернігівщині діють 6 місцевих телемовників, 2 телерадіомовники та 8 – суто радіомовників.
Тому в зустрічі з головою ОДА з нагоди професійного свята комунальні та державні телеканали представляли виконавчий директор філії Національної телекомпанії України «Новгород-Сіверська регіональна дирекція «Сіверська» Валентина Артюшкова, виконавчий директор філії Національної телекомпанії України «Чернігівська регіональна дирекція» Аркадій Білібаєв, генеральний директор комунального підприємства «Телерадіоагентство «Новий Чернігів» Ольга Капустян, директор комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Ніжинське телебачення» Сергій Ковальов та директор комунального підприємства «Телекомпанія «Прилуки» Ірина Павлютіна. Від приватних телеканалів до облдержадміністрації завітали Євгенія Анцибор – редактор чернігівського телеканалу «Дитинець», Олександр Поломарчук – директор товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «ТІМ» (Прилуки) і директор приватної телерадіокомпанії «Оріон» (селище Варва). Також до зустрічі долучилася представниця Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Чернігівській області Ірина Сенченко.
У ході зустрічі було обговорено декілька важливих для галузі аспектів. По-переше, перехід до цифрового формату мовлення. Згідно з новою редакцією Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору, вимкнення аналогового телебачення у Чернігівській області розпочнеться з 31 грудня 2016 року. Таким чином наразі у місцевих мовників є трохи більше року, аби вирішити питання переходу на трансляцію в цифровому форматі. Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, за запевненням її повноважного представника, сприятиме у продовженні роботи компаній, які мовлять в аналоговому форматі, але ще не отримали ліцензій на цифрове мовлення.
Також за чаєм представники державних та комунальних телекомпаній скаржилися голові ОДА на хронічне безгрошів’я. У відповідь на це голова ОДА Валерій Куліч наголосив, що утримання комунальних ЗМІ – прерогатива виключно місцевих органів влади, а що стосується співпраці з обласною владою – повідомив, що державні та комунальні телекомпанії включено до числа учасників Програми висвітлення діяльності обласної державної адміністрації та обласної ради засобами телерадіомовлення в Чернігівській області. За надання послуг із висвітлення діяльності обласної влади Чернігівській ОДТРК раніше надавалося 90 тис. грн на рік, ще по 10 тис. грн. — РДТРК «Сіверська», КП «ТК «Прилуки» та ДКП «ТРК «Ніжинське телебачення».
У новій же обласній Програмі підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016 – 2020 роки, розробленій облдержадміністрацією та схваленій обласною радою 10 вересня 2015 року, обсяги фінансування послуг із висвітлення діяльності ОДА збільшені: Чернігівська ОДТРК (філія НТКУ «Чернігівська регіональна дирекція») – 200 тис. грн; РДТРК «Сіверська» (філія НТКУ «Новгород-Сіверська регіональна дирекція») – 50 тис. грн; КП «ТК «Прилуки» – 20 тис. грн; ДКП «ТРК «Ніжинське телебачення» – 20 тис. грн. щорічно.
Крім того, Валерій Куліч звернув увагу телемовників на те, що адміністративно-територіальна реформа та об’єднання громад – це нові перспективи для галузі засобів масової інформації. Зокрема, фінансова незалежність адміністративних одиниць дасть змогу напряму укладати подібні угоди про висвітлення діяльності між громадами і телерадіокомпаніями, залучати нових партнерів та створювати новий формат контенту.
Окремо ж голова облдержадміністрації закликав представників телевізійних ЗМІ до розуміння важливості насичення ефіру саме позитивним контентом як інформаційним, так і розважальним. Адже цікаві, якісні та добрі новини і телепередачі – міцний щит на сторожі інформаційної безпеки України.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.