Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 квітня, 12:47:24

Торф’яники на Новгород Сіверщині горять і досі. ВІДЕО

18.11.2015   08:19

Вже не один місяць за селом Орлівка, що на Новгород-Сіверщині, горять торф'яники, майже 100 гектарів. Горять, незважаючи на те, що надворі тримається сира дощова погода.

Проте зміни температурних режимів, як і атмосферні опади, не впливають на процес горіння, адже торф має здатність залягати на глибині до 10 метрів від поверхні землі. Температура в його товщі під час пожежі іноді перевищує 1000 градусів за цельсієм, тож вода, яка потрапляє на зону горіння, випаровується, не встигаючи досягнути самого вогню.

А почалося все ще з весни, коли відбулось загоряння сухої старої трави.

Віталій Рябченко - голова Орлівської сільради: "Горіло від Березової Гаті до Ломанки. Цей масив повністю згорів. І хати в Березовій Гаті горіли і тут. Залишилось вогнище,  їх було 3 осередки, вчасно не затушили, і тепер близько 100 га охоплено такими ось пожежами. Приїзджало МЧС, затушило частину, але все одно воно далі горить. Ви бачите край, далі канава і село взагалі поруч за 300 м".

Виїхавши за село метрів за 300, вже відчуваєш запах згарища, а проїхавши ще трохи,  можна і самому впевнитися в тому, що це не міф, а дійсно велика проблема для всіх людей, що мешкають тут. Їм, жителям Орлівки та Березової Гаті,  добре знайомий цей в'їдливий запах горілого торфу. Тож на питання, яка нагальна проблема є в селі, вони не задумуючись відповідають.

Ігор Заруба - директор комунального підприємства "Орлівське": "Нагальна проблема - горить торф’яник і треба щось вирішити - чи буде зима, чи не буде, потухне він чи не потухне. Хотілося, щоб село процвітало і всі хоч трохи доклали своїх зусиль".

Районна влада вже інформована з приводу цієї проблеми та ніяких дій поки що не спостерігається, адже на ліквідацію пожежі на торф'яниках потрібні значні затрати матеріальних засобів і людських ресурсів. Тож місцевим мешканцям тільки і залишається, що продовжувати бити на сполох та чекати позитивного вирішення цього питання.
Новгород-Сіверська РДТРК "Сіверська"

Останні новини Чернігівщини

Конкурс дитячої творчості “Вода та зміни клімату” продовжено до 24 квітня

Конкурс дитячої творчості “Вода та зміни клімату” продовжено до 24 квітня 12:40

Щоб під час карантину зробити проведення творчого змагання безпечнішим, а перебування дітей вдома цікавішим – ми вирішили перевести конкурс дитячого малюнку в on-line режим.

Чернігівський

Чернігівський "Спецназ" озброює військових, волонтерів і лікарів для боротьби з китайським терористом "COVID 19" 12:36

В час напруженої боротьби з коронавірусною інфекцією "COVID 19", яка наносить удари як безжалісний терорист, підступно і несподівано, набув нових потужних обертів волонтерський рух і благодійництво.

Про санепідситуацію в області. Офіційно

Про санепідситуацію в області. Офіційно 10:37

За 2 місяці 2020 року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося 41,5 тис. осіб, що на 26,6% менше кількості аналогічного періоду минулого року.

Заробітна плата в області в лютому. ДОВІДКА

Заробітна плата в області в лютому. ДОВІДКА 10:33

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій Чернігівської області в лютому 2020 року становила 8540 грн.

КП

КП "Чернігівводоканал": Виконання інвестпрограми 2020 року не зупиняється 10:19

Наразі добігають кінця роботи з реконструкції водопроводу по вулиці Промисловій від вул. Попудренка до вул. Музичної. В рамках виконання інвестиційної програми КП «Чернігівводоканал» на 2020 рік буде замінено 836 м водопроводу. Роботи за договором з КП «Чернігівводоканал» виконує ТОВ «УТБ-ІНЖИНІРІНГ».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини