Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 вересня, 09:44:42

Торф’яники на Новгород Сіверщині горять і досі. ВІДЕО

18.11.2015   08:19

Вже не один місяць за селом Орлівка, що на Новгород-Сіверщині, горять торф'яники, майже 100 гектарів. Горять, незважаючи на те, що надворі тримається сира дощова погода.

Проте зміни температурних режимів, як і атмосферні опади, не впливають на процес горіння, адже торф має здатність залягати на глибині до 10 метрів від поверхні землі. Температура в його товщі під час пожежі іноді перевищує 1000 градусів за цельсієм, тож вода, яка потрапляє на зону горіння, випаровується, не встигаючи досягнути самого вогню.

А почалося все ще з весни, коли відбулось загоряння сухої старої трави.

Віталій Рябченко - голова Орлівської сільради: "Горіло від Березової Гаті до Ломанки. Цей масив повністю згорів. І хати в Березовій Гаті горіли і тут. Залишилось вогнище,  їх було 3 осередки, вчасно не затушили, і тепер близько 100 га охоплено такими ось пожежами. Приїзджало МЧС, затушило частину, але все одно воно далі горить. Ви бачите край, далі канава і село взагалі поруч за 300 м".

Виїхавши за село метрів за 300, вже відчуваєш запах згарища, а проїхавши ще трохи,  можна і самому впевнитися в тому, що це не міф, а дійсно велика проблема для всіх людей, що мешкають тут. Їм, жителям Орлівки та Березової Гаті,  добре знайомий цей в'їдливий запах горілого торфу. Тож на питання, яка нагальна проблема є в селі, вони не задумуючись відповідають.

Ігор Заруба - директор комунального підприємства "Орлівське": "Нагальна проблема - горить торф’яник і треба щось вирішити - чи буде зима, чи не буде, потухне він чи не потухне. Хотілося, щоб село процвітало і всі хоч трохи доклали своїх зусиль".

Районна влада вже інформована з приводу цієї проблеми та ніяких дій поки що не спостерігається, адже на ліквідацію пожежі на торф'яниках потрібні значні затрати матеріальних засобів і людських ресурсів. Тож місцевим мешканцям тільки і залишається, що продовжувати бити на сполох та чекати позитивного вирішення цього питання.
Новгород-Сіверська РДТРК "Сіверська"

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині проходять військові навчання “Об'єднані зусилля – 2021” 09:21

Війська та управління оперативного командування «Північ», які дислокуються у Чернігові, розпочали участь у стратегічному командно-штабному навчанні “Об'єднані зусилля – 2021”, яке проходить по всій території України під керівництвом Головнокомандувача Збройних Сил України.

На Чернігівщині з початку року 4771 платник відкрив власну справу

На Чернігівщині з початку року 4771 платник відкрив власну справу 09:06

З початку року на території Чернігівської області власну справу зареєстрували 4771 платник, зокрема 590 юридичних осіб та 4181 фізична особа-підприємець.

Смерть дитини внаслідок ДТП. Судитимуть 18-річного юнака з Ніжинського району

Смерть дитини внаслідок ДТП. Судитимуть 18-річного юнака з Ніжинського району 08:34

Ювенальним прокурором Чернігівської обласної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно 18-річного мешканця Ніжинського району за ч. 3 ст. 286-1 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, що спричинило смерть потерпілого).

У Чернігові судові охоронці вчилися рятувати людей 08:32

Серцевий напад, ураження струмом, аварія на дорозі, травма чи опік – ці та безліч інших ситуацій можуть стати смертельно-небезпечними для людини.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:19

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 23 вересня по 8:00 24 вересня 2021 року