Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 квітня, 12:15:05

Прокурори вимагають відшкодувати збитки, завдані кримінальними правопорушеннями

17.11.2015   16:16Агенцiя

Питання відшкодування збитків, заподіяних кримінальними правопорушеннями, перебуває на особливому контролі органів прокуратури області, оскільки забезпечує усунення негативних наслідків злочинних діянь.

При встановленні особи, винної у скоєнні злочину, в кожному випадку ініціюється відшкодування заподіяних збитків у судовому порядку.

Так, у поточному році вже подано позовів вказаної категорії на суму понад 6 мільйонів гривень. Судами розглянуто та задоволено 83 такі позови (у т.ч. 57 – поданих в рамках кримінального судочинства) на суму 2,1 млн грн., з яких 1,3 млн грн вже реально відшкодовано.

Категорія позовів, що подаються за результатами розслідування кримінальних проваджень, є різноманітною: стягнення коштів за лікування потерпілих від злочину; відшкодування збитків, заподіяних незаконним виловом водних біоресурсів; знищенням лісових насаджень. За позовами прокурорів до бюджетів різних рівнів поверталися і кошти, протиправно виплачені приватним особам внаслідок злочинних дій. 

Крім того, вживаються заходи щодо повернення в державну чи комунальну власність земельних ділянок, що стали об’єктами злочинних дій.

Так, 24.04.2014 розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, за фактом незаконної передачі упродовж 2013-2014 років 6 га земель на території Бобровицького району за рахунок найбільш привабливих ділянок, зокрема поблизу водних об’єктів, лісу.

За результатами розслідування установлено, що фізичні особи, яким надано у власність земельні ділянки, не є місцевими жителями (мешканці м. Бровари Київської області) і до Головного управління Держземагентства у області із заявами про виділення земельних ділянок не зверталися, їх підписи в поданих документах підроблені. Один із власників землі, щодо якого рішення прийнято 10.06.2015, на момент відведення перебував у місцях позбавлення волі.

За позовами прокурора вказані землі сільськогосподарського призначення вартістю 1,2 млн грн повернуто в державну власність

Останні новини Чернігівщини

Про санепідситуацію в області. Офіційно

Про санепідситуацію в області. Офіційно 10:37

За 2 місяці 2020 року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося 41,5 тис. осіб, що на 26,6% менше кількості аналогічного періоду минулого року.

Заробітна плата в області в лютому. ДОВІДКА

Заробітна плата в області в лютому. ДОВІДКА 10:33

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій Чернігівської області в лютому 2020 року становила 8540 грн.

КП

КП "Чернігівводоканал": Виконання інвестпрограми 2020 року не зупиняється 10:19

Наразі добігають кінця роботи з реконструкції водопроводу по вулиці Промисловій від вул. Попудренка до вул. Музичної. В рамках виконання інвестиційної програми КП «Чернігівводоканал» на 2020 рік буде замінено 836 м водопроводу. Роботи за договором з КП «Чернігівводоканал» виконує ТОВ «УТБ-ІНЖИНІРІНГ».

Чернігівщино, купуй рідне!

Чернігівщино, купуй рідне! 10:08

Ця акція, започаткована обласною державною адміністрацією, триває і стає ще більш актуальною в умовах карантинних обмежень, пов’язаних з поширенням коронавірусу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини