Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 жовтня, 02:21:00

Прокурори вимагають відшкодувати збитки, завдані кримінальними правопорушеннями

17.11.2015   16:16Агенцiя

Питання відшкодування збитків, заподіяних кримінальними правопорушеннями, перебуває на особливому контролі органів прокуратури області, оскільки забезпечує усунення негативних наслідків злочинних діянь.

При встановленні особи, винної у скоєнні злочину, в кожному випадку ініціюється відшкодування заподіяних збитків у судовому порядку.

Так, у поточному році вже подано позовів вказаної категорії на суму понад 6 мільйонів гривень. Судами розглянуто та задоволено 83 такі позови (у т.ч. 57 – поданих в рамках кримінального судочинства) на суму 2,1 млн грн., з яких 1,3 млн грн вже реально відшкодовано.

Категорія позовів, що подаються за результатами розслідування кримінальних проваджень, є різноманітною: стягнення коштів за лікування потерпілих від злочину; відшкодування збитків, заподіяних незаконним виловом водних біоресурсів; знищенням лісових насаджень. За позовами прокурорів до бюджетів різних рівнів поверталися і кошти, протиправно виплачені приватним особам внаслідок злочинних дій. 

Крім того, вживаються заходи щодо повернення в державну чи комунальну власність земельних ділянок, що стали об’єктами злочинних дій.

Так, 24.04.2014 розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, за фактом незаконної передачі упродовж 2013-2014 років 6 га земель на території Бобровицького району за рахунок найбільш привабливих ділянок, зокрема поблизу водних об’єктів, лісу.

За результатами розслідування установлено, що фізичні особи, яким надано у власність земельні ділянки, не є місцевими жителями (мешканці м. Бровари Київської області) і до Головного управління Держземагентства у області із заявами про виділення земельних ділянок не зверталися, їх підписи в поданих документах підроблені. Один із власників землі, щодо якого рішення прийнято 10.06.2015, на момент відведення перебував у місцях позбавлення волі.

За позовами прокурора вказані землі сільськогосподарського призначення вартістю 1,2 млн грн повернуто в державну власність

Останні новини Чернігівщини

Чернігів: з 28 жовтня по 13 листопада учні 1-4 класів навчатимуться за очною формою, учні 5-11 класів – дистанційно

Чернігів: з 28 жовтня по 13 листопада учні 1-4 класів навчатимуться за очною формою, учні 5-11 класів – дистанційно 20:02

У Чернігові з 28 жовтня учні 1-4 класів навчатимуться за очною формою, а учні 5-11 класів – дистанційно. Це триватиме до 13 листопада включно.

Виявлено 110 нових випадків COVID-19

Виявлено 110 нових випадків COVID-19 17:46

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 27 жовтня зафіксовано 110 нових випадків інфікування COVID-19.

Поліцейські розбираються, чому вся ТВК завчасно покинула робоче місце

Поліцейські розбираються, чому вся ТВК завчасно покинула робоче місце 15:04

Талалаївське відділення поліції розслідує кримінальне провадження за фактом зникнення у повному складі членів територіальної виборчої комісії зі свого робочого місця, де вони мали проводити підрахунок голосів.

У центрі Чернігова облаштовують міську міні-ферму

У центрі Чернігова облаштовують міську міні-ферму 14:53

Комфортні сучасні локації можуть створюватися власними руками і без великих бюджетних коштів.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 14:45

27 жовтня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.