Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 вересня, 15:12:39

Обговорили можливі зміни на ринку електричної енергії

13.11.2015   07:48Агенцiя

Експерти визначали особливості можливих змін політики уряду в рамках тематики «Реформа ринку електричної енергії».

Зустріч відбулася 12 листопада в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади в он-лайн режимі за допомогою відеопорталу YouТube.

Долучилися до відео-конференції учасники з шести міст України: Дніпропетровська, Львова, Одеси, Полтави, Харкова і Чернігова, які визначили переваги та підводні камені проекту Закону України «Про ринок електричної енергії».

Представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, експерти та громадськість взяли безпосередню участь в обговоренні особливостей проекту закону.

«Під час круглого столу експерти давали свої зауваження стосовно реформ ринку електричної енергії. Основна мета закону – дати споживачу право вибору. Крім того, громадяни повинні розуміти, як раціонально і правильно використовувати енергію і наскільки важливо створювати передумови розвитку енергоефективних технологій, що в подальшому може вплинути на рівень життя абсолютно кожної людини», – коментує проведений захід місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець, яка також взяла участь у відео-конференції.

Про відсутність ефективного контролю енергоринку, високу кількість корумпогенних чинників в новому проекті закону та відсутність чіткої поінформованості споживачів в тарифотворенні наголошували представники різних міст. При цьому Роман Ніцович, керівник програм аналітичного центру «DiXi Group», наголосив, що закон має зафіксувати «правила гри» на ринку електричної енергії на 20-25 років, і ми не повинні мати ілюзій з приводу швидкого зниження цін на електроенергію.

«Закон спрямований на захист прав споживачів. Ми намагаємося відійти від монополії на ринку енергетики, щоб споживач сам обирав, у кого купуватиме електроенергію», – додав Олександр Светелік, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.
 

Останні новини Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини 11:30

На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у промисловості області.

Урочиста церемонія Посвяти першокурсників у студенти Академії Державної пенітенціарної служби 11:10

Цьогоріч до факультету заочного і контрактного навчання зараховано 179 здобувачів вищої освіти, з них сьогодні 103 студентські квитки було вручено студентам денної форми навчання, освітнього рівня бакалавр за спеціальностями «Право», «Психологія», «Правоохоронна діяльність».

На ділянці ремонту дороги Т-25-19 Холми - Авдіївка укладений фінішний шар нового покриття 11:16

Дорога Т-25-19 - це маршрут, який з'єднує новоутворені Корюківський та Новгород-Сіверський райони Чернігівської області.

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулося урочисте закриття проєкту «АртБліндаж» 11:00

Соціально-мистецький проєкт «АртБліндаж» реалізувався громадською організацією ветеранів «Спілка 13 БТРО» спільно з Чернігівською міською комунальною Централізованою бібліотечною системою.

Поблизу Чернігова поліцейські затримали вантажівку, водій якої залишив місце ДТП 10:40

Група реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління поліції зупинила вантажний автомобіль з явними механічними пошкодженнями за півсотні кілометрів від місця автопригоди з потерпілими, скоєної на території Сновської громади.