Про вакцинацію дітей і не тільки: розмова з Міністром охорони здоров’я України Олександром Квіташвілі
30 жовтня, перебуваючи у Чернігові, Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі зустрівся з представниками засобів масової інформації.
Говорили, в основному, про імунізацію населення. Адже саме з цього приводу Олександр Квіташвілі прибув до обласного центру. На прес-конференції в облдержадміністрації Міністр зазначив, що задоволений тим, як триває в області додаткова вакцинація дітей проти поліомієліту.
— Я особисто переконався, що перший етап імунізації дітей у Чернігові проходить правильно. Чернігівщина може бути гарним прикладом для інших областей,– відзначив він.
Також Міністр акцентував увагу, що така додаткова вакцинація є реагуванням на два випадки захворювання дітей на поліомієліт в Україні. На його думку, необхідно вчити людей відповідально ставитись до попередження захворювань. Також він зазначив, що ця кампанія з імунізації має показати, як у подальшому Міністерству будувати роботу щодо системної вакцинації населення.
Щодо планів на наступний рік – Міністр зазначив, що є попередня домовленість з ЮНІСЕФ щодо закупівлі вакцини проти різних видів захворювань у достатній кількості.
Хвилювало журналістів і питання щодо необхідності проведення щеплення населення від сказу. Міністр зауважив, що знає цю ситуацію. Запевнив, що на наступний рік Міністерством буде заплановано замовлення та закупівлю таких вакцин. Втім, в останні роки від областей заявок на таку вакцину не надходило, а отже, Міністерство її не закуповувало.
Олександр Квіташвілі розповів журналістам про плани щодо розвитку медичного страхування, власне бачення реформування медицини та боротьби з корупцією у галузі.
Цікава позиція Міністра Квіташвілі щодо безкоштовної медицини: на його думку, для всіх громадян обов’язково мають бути безоплатними базові медичні послуги (зокрема, вакцинація, первинна та швидка допомога). А далі мусить включатись диференційований підхід стосовно впровадження платних послуг у медицині, обов’язково — з урахуванням фінансової спроможності кожного окремого громадянина.
Останні новини Чернігівщини
Уряд працює, щоб переспрямувати більше електроенергії для потреб побутових споживачів 12:57
Триває підготовка низки рішень Уряду, щоб перерозподілити споживання електроенергії і спрямувати її для побутових споживачів.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:57
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
У Чернігові можна отримати послугу безкоштовного протезування за державною програмою 12:55
Безоплатна програма протезування доступна як для військових, так і для цивільних.
Напав та стріляв по цивільним – судитимуть військовослужбовця рф 12:53
Прокурорами Козелецької окружної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направлено до суду обвинувальний акт стосовно військовослужбовця зс рф за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).
Ветеран поліції Чернігівщини Антон Душко виборов призові місця на мультиспортивних ветеранських змаганнях «ГАРТ» 09:36
Днями у столиці відбулися змагання, які об’єднали майже півтисячі ветеранів та ветеранок з усієї країни. Учасники змагалися в таких дисциплінах, як: баскетбол і регбі на кріслах колісних, волейбол сидячи, стрільба з лука, веслування на тренажері та плавання.