Зросла кількість пожеж внаслідок порушення заходів безпеки при користуванні приладами опалення
З настанням опалювального сезону та зниженням температури, на Чернігівщині зросла кількість пожеж по причині порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації приладів опалення.
Люди не підготувавшись до осінньо-зимового періоду наражають себе на смертельну небезпеку починають активно опалювати свої домівки. Це стосується, зокрема людей, які проживають у сільській місцевості та експлуатують печі.
Особливого занепокоєння викликає стан пічного опалення в оселях людей похилого віку, інвалідів, багатодітних родин та осіб, що зловживають спиртними напоями. За статистикою, саме в їх помешканнях найчастіше виникають пожежі, адже утримання опалення в належному стані вимагає матеріальних затрат. З початку жовтня в області по цій причині виникло 42 пожежі.
Щоб уникнути подібного лиха, рятувальники закликають населення стежити за тим, щоб у димарях не накопичувалася сажа, печі мали протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій будівель, своєчасно слід оглядати зовнішній стан печі, димових труб на наявність тріщин, на горищі усі димові труби та стіни, в яких проходять димові канали, мають бути заштукатурені й побілені, не можна топити печі з несправними або відкритими дверцятами, використовуйте для топки дрова, що перевищують по довжині глибину пічки. Пам’ятайте! Виконання цих простих, але вкрай необхідних правил, допоможе зберегти ваше житло, майно та, найголовніше, життя! Будьте свідомі та пильні, дотримуйтесь правил пожежної безпеки й навчайте цьому своїх дітей.
Останні новини Чернігівщини
У філармонійному центрі розпочався зимовий казковий цикл 11:14
Зима розпочалася — і знову чарівний світ, і знову казка! У ці дні діти з особливим нетерпінням чекають на подарунки від Святого Миколая-чудотворця.
У Чернігові поліція працює на місці атаки рф по житловому району 11:11
Сьогодні вночі ворог вкотре атакував мирне населення Чернігова. Окупанти поцілили по житловому району в центрі міста. Попередньо відомо, що від удару постраждали троє чернігівців.
Бюджети Чернігівщини отримали 2,5 мільярди гривень податків у листопаді 2025 року 11:08
Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінне виконання податкових зобов’язань та вагомий внесок у розвиток економіки й забезпечення функціонування соціальної, освітньої, медичної та інших важливих сфер життя держави та області.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.
8 грудня: цей день в Україні і світі 09:03
День 1383 Російська агресія - Day 1383 Russian aggression