Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 4 грудня, 14:47:49

"Доброзичлива" мишка виявилася скаженою…

26.10.2015   13:17

У районі знову активізувалося захворювання тварин на сказ. Цього разу воно проявилося у Феськівці.

Першокласники феськівської школи разом з учителькою перебували на подвір’ї школи. Одне з дітей побачило і впіймало симпатичну сіреньку мишку, носило її в руках, гладило… Мишка спочатку вела себе доброзичливо, а потім несподівано вкусила дитину. Як виявилося згодом, тваринка була скажена. Дитині довелося робити щеплення в центральній райлікарні, щоб не допустити розвитку хвороби.

Про цей випадок розповів начальник управління ветеринарної медицини в районі Олександр Белашко. А ще застеріг:

– Диких тварин, особливо з невластивою для них поведінкою, ніколи не треба брати до рук, загравати з ними. На сказ хворіють усі теплокровні тварини: миші, кажани, їжаки, лисиці, єноти, зайці, бобри і т. д. Саме під час проявів хвороби вони заходять в населені пункти, можуть не боятися людей, вести себе дуже лояльно, або ж, навпаки, дуже агресивно. Подумайте: звичайну мишу надворі навіть не кожен кіт дожене – така вона спритна. А тут легко впіймала дитина! Тобто, було відразу видно, що з мишкою щось негаразд.

Цьогоріч у мисливському господарстві «Пласт», що діє у нас на Менщині, сказом ледь не заразився працівник. Здавалося, людина повинна б бути обізнана з усіма правилами. А от же лихий поплутав: побачив чоловік, що косуля два дні бродить по лісу і кричить – і захотілося легкої здобичі. Застрелив, облупив, причому без будь-яких захисних засобів… Цьому горе-мисливцю також довелося робити профілактику в лікарні.

До речі, щодо щеплень. Вакцини проти сказу дорогі, і їх не вистачає по всій країні. Завдяки передбачливості і налагодженню контактів з багатьма аптеками України, в тому числі і столичними, наші менські лікарі ще якось виходять зі складних ситуацій. І дітей, і дорослих вразливих категорій (малозабезпечені, багатодітні, інваліди, тощо) щеплять безкоштовно, а от іншим доведеться викласти немалі гроші. До того ж, таке профілактичне лікування – немале навантаження на організм. А іншого виходу нема: якщо хвороба розвинеться, то неминуче закінчиться смертю.

І на закінчення – ще одне застереження Олександра Белашка:

– Якщо вас покусала тварина, навіть ваш домашній кіт, собака чи інший чотирилапий «вихованець» – негайно звертайтеся до лікарів і повідомляйте про це ветеринарів. Особливо небезпечні укуси в обличчя, шию, руки. Якщо збудник сказу попаде в центральну нервову систему, хвороба розвинеться обов’язково. І тоді людину врятувати вже неможливо…


http://nslovo.com/blog/dobrozychlyva-myshka-vyyavylasya-skazhenoyu

Останні новини Чернігівщини

4 грудня - цей день в Україні та в світі

4 грудня - цей день в Україні та в світі 11:34

ДЕНЬ 284 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 284 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири»

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири» 17:30

Від сьогодні АТ «Чернігівобленерго» знову запровадило графіки погодинних відключень електроенергії «чотири через чотири»

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19 17:28

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА, станом на 2 грудня в області зареєстровано 964 активних випадки коронавірусної хвороби.

3 грудня - цей день в Україні та в світі

3 грудня - цей день в Україні та в світі 17:22

ДЕНЬ 283 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 283 RUSSIAN AGRESSION

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн.

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн. 17:20

Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 30.11.2022 задоволено позов прокурора та зобов’язано постійного лісокористувача відшкодувати майже 1,5 млн. грн шкоди,

АНОНСИ ПОДІЙ