Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 листопада, 03:11:37

Переселенцям тепер допомагає радник міністра

23.10.2015   08:37

20 жовтня в Менському районному центрі зайнятості відбувся семінар для переселенців за участю позаштатного радника Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Чернігівській області Надії Едієвої.

Мета заходу – допомогти людям знайти роботу, адаптуватися до нових умов життя та інтегруватися в місцеву громаду. Серед запрошених були заступник міського голови Юрій Стальниченко, начальник відділу субсидії та адресної соціальної допомоги Управління соціального захисту населення Менської РДА Оксана Зінченко, представник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Тухан Едієв. Досвідом пошуку роботи поділилися переселенці, які працевлаштувались за сприяння служби зайнятості.

«Допомогти внутрішньо переміщеним особам знайти нове місце роботи – одне з ключових завдань працівників служби зайнятості», - зазначила директор Менського РЦЗ Тамара Кот. Вона повідомила, що з початку сумнозвісних подій в Україні службою зайнятості розгорнута масштабна інформаційно-роз’яснювальна робота, яка полягає в наданні широкого спектру послуг громадянам, які переїхали з Криму та східних областей України.

Йдеться про психологічну підтримку і допомогу, інформаційні та профорієнтаційні послуги, підбір роботи, сприяння у започаткуванні власної справи, організацію професійного навчання для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці; залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру тощо. З жовтня минулого року в Менському РЦЗ послуги отримали 53 переселенці, з них 38 – надано статус безробітного. Зокрема, працевлаштовано 11 осіб.

Фахівець з профорієнтації Олена Бабко звернула увагу присутніх на перелік документів, які потрібні внутрішньо переміщеним особам для отримання статусу безробітного.

Задля прискорення власного працевлаштування шукачам роботи запропонували скористатися безкоштовними сервісами: інформаційно-довідковою телефонною системою (0-800-50-50-60 зі стаціонарного телефону та 730 з мобільного телефону) та Інтернет-порталами Державної служби зайнятості та «Труд», де можна не лише ознайомитися з корисною інформацією про ринок праці та актуальними вакансіями, а й розмістити власне резюме.

Оксана Зінченко поінформувала присутніх про порядок оформлення субсидії, отримання довідок про взяття на облік особи, яка переїхала з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО, надання щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Переселенцям нагадали, що ця довідка є недійсною без відмітки Державної міграційної служби про підтвердження фактичного місця проживання.

Заступник міського голови висловив подяку районному центру зайнятості за активну роботу в напрямі працевлаштування та надання соціальних послуг переміщеним особам.

Свою допомогу переселенцям запропонувала радник Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Чернігівській області Надія Едієва. Адже в нашій державі Міністерством соціальної політики України разом із громадською ініціативою «Крим SOS» та Міжнародною організацією «Stabilization Support Servises», за підтримки уряду Великобританії, започатковано програму позаштатних радників з питань внутрішньо переміщених осіб, спрямовану на забезпечення соціального захисту переселенців та інших незахищених верств населення. Позаштатні радники працюють в усіх регіонах країни. Їх завдання полягає в тому, щоб взаємодіяти на місцевому рівні з державними і громадськими організаціями і налагоджувати ефективну комунікацію з переселенцями та інформувати про стан справ Міністерство соцполітики.

Відтак, кожен переселенець, якому не вдасться безпосередньо на районному рівні розв’язати якусь проблему самостійно, зможе звернутися за допомогою до регіонального радника.

Подібний захід відбувся і в Козелецькому РЦЗ.
 

Останні новини Чернігівщини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини 16:38

Шляхи трансформації Батуринської спеціальної школи-інтернату обговорили 11 листопада на черговому засіданні робочої групи з координації та контролю за реалізацією проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади 16:27

12 листопада відбулося позачергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави 16:14

На позачерговому сесійному засіданні Чернігівської міської ради сьогодні, 12 листопада, депутати прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та Народних депутатів України, обраних від Чернігівської області.

Як організувати роботу ОТГ після виборів?

Як організувати роботу ОТГ після виборів? 16:08

Про перші кроки громад після виборів йшлося під час семінару, організованого Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків 15:07

До бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини у жовтні 2019 року сплачено 942,4 млн грн податків та зборів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року простежується збільшення суми на 6 відс. або на 54,9 млн гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини