Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 листопада, 23:32:23

Переселенцям тепер допомагає радник міністра

23.10.2015   08:37

20 жовтня в Менському районному центрі зайнятості відбувся семінар для переселенців за участю позаштатного радника Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Чернігівській області Надії Едієвої.

Мета заходу – допомогти людям знайти роботу, адаптуватися до нових умов життя та інтегруватися в місцеву громаду. Серед запрошених були заступник міського голови Юрій Стальниченко, начальник відділу субсидії та адресної соціальної допомоги Управління соціального захисту населення Менської РДА Оксана Зінченко, представник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Тухан Едієв. Досвідом пошуку роботи поділилися переселенці, які працевлаштувались за сприяння служби зайнятості.

«Допомогти внутрішньо переміщеним особам знайти нове місце роботи – одне з ключових завдань працівників служби зайнятості», - зазначила директор Менського РЦЗ Тамара Кот. Вона повідомила, що з початку сумнозвісних подій в Україні службою зайнятості розгорнута масштабна інформаційно-роз’яснювальна робота, яка полягає в наданні широкого спектру послуг громадянам, які переїхали з Криму та східних областей України.

Йдеться про психологічну підтримку і допомогу, інформаційні та профорієнтаційні послуги, підбір роботи, сприяння у започаткуванні власної справи, організацію професійного навчання для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці; залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру тощо. З жовтня минулого року в Менському РЦЗ послуги отримали 53 переселенці, з них 38 – надано статус безробітного. Зокрема, працевлаштовано 11 осіб.

Фахівець з профорієнтації Олена Бабко звернула увагу присутніх на перелік документів, які потрібні внутрішньо переміщеним особам для отримання статусу безробітного.

Задля прискорення власного працевлаштування шукачам роботи запропонували скористатися безкоштовними сервісами: інформаційно-довідковою телефонною системою (0-800-50-50-60 зі стаціонарного телефону та 730 з мобільного телефону) та Інтернет-порталами Державної служби зайнятості та «Труд», де можна не лише ознайомитися з корисною інформацією про ринок праці та актуальними вакансіями, а й розмістити власне резюме.

Оксана Зінченко поінформувала присутніх про порядок оформлення субсидії, отримання довідок про взяття на облік особи, яка переїхала з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО, надання щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Переселенцям нагадали, що ця довідка є недійсною без відмітки Державної міграційної служби про підтвердження фактичного місця проживання.

Заступник міського голови висловив подяку районному центру зайнятості за активну роботу в напрямі працевлаштування та надання соціальних послуг переміщеним особам.

Свою допомогу переселенцям запропонувала радник Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у Чернігівській області Надія Едієва. Адже в нашій державі Міністерством соціальної політики України разом із громадською ініціативою «Крим SOS» та Міжнародною організацією «Stabilization Support Servises», за підтримки уряду Великобританії, започатковано програму позаштатних радників з питань внутрішньо переміщених осіб, спрямовану на забезпечення соціального захисту переселенців та інших незахищених верств населення. Позаштатні радники працюють в усіх регіонах країни. Їх завдання полягає в тому, щоб взаємодіяти на місцевому рівні з державними і громадськими організаціями і налагоджувати ефективну комунікацію з переселенцями та інформувати про стан справ Міністерство соцполітики.

Відтак, кожен переселенець, якому не вдасться безпосередньо на районному рівні розв’язати якусь проблему самостійно, зможе звернутися за допомогою до регіонального радника.

Подібний захід відбувся і в Козелецькому РЦЗ.
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 553 нових випадки COVID-19

Виявлено 553 нових випадки COVID-19 17:40

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 26 листопада в області зафіксовано 553 нових випадки COVID-19.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 13:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Чернігівщина приєдналась до Всеукраїнської акції

Чернігівщина приєдналась до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства". ФОТОрепортаж 13:10

У середу, 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок на Чернігівщині стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».

В Чернігові з’явилась пам’ятна дошка герою-підпільнику

В Чернігові з’явилась пам’ятна дошка герою-підпільнику 12:38

13 листопада на будинку №7 по вулиці Родімцева міста Чернігів, відкрили меморіальну дошку підпільнику часів Другої Світової війни Олександру Дмитровичу Михайленку.

Капітальні інвестиції в Чернігівській області. ДОВІДКА

Капітальні інвестиції в Чернігівській області. ДОВІДКА 12:28

У січні–вересні 2020 р. обсяг капітальних інвестицій підприємств та організацій Чернігівщини становив 3638 млн.грн. Майже всі вони (99% загального обсягу) вкладені в матеріальні активи.