Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 липня, 14:34:06

Верховний Суд України підтвердив правомірність вимог прокуратури області в цивільній справі щодо стягнення боргу в сумі 1 млн. грн.

22.10.2015   18:13Агенцiя

Верховним Судом України поставлено крапку в цивільній справі за позовом прокуратури області в інтересах державного банку ПАТ «Укрексімбанк» про звернення стягнення на предмет іпотеки за кредитним договором.

Місцевий суд Чернігова, враховуючи положення законодавства та наявну у позичальника заборгованість за кредитом у розмірі понад 1 млн грн, задовольнив вимоги прокурора в повному обсязі.

Проте суди вищих інстанцій, незважаючи на судову практику розгляду справ вказаної категорії, пославшись на мораторій задоволення вимог кредиторів, з такими доводами не погодились і рішення суду першої інстанції скасували.

Дотримуючись принципової правової позиції прокуратурою області  підготовлено заяву про перегляд незаконних судових рішень Верховним Судом України.

Як наслідок, оскаржувані рішення судів апеляційної та касаційної інстанції скасовано, а рішення суду першої інстанції про задоволення позову прокурора залишено в силі.


Довідково:

За правовою позицією Верховного Суду України мораторій є відстроченням, а не звільненням від виконання зобов’язання та ніяким чином не передбачає втрату кредитором права на звернення стягнення на предмет іпотеки (застави) в разі невиконання боржником зобов’язань за договором.

Останні новини Чернігівщини

Реконструкція магістральних теплових мереж у Чернігові під управлінням НЕФКО виходить на завершальний етап 11:14

Проєкт реконструкції магістральних теплових мереж у Чернігові наближається до завершення. На всіх трьох ділянках уже прокладено нові попередньо ізольовані трубопроводи. Наразі триває фінальний етап робіт — відновлення дорожнього покриття, благоустрій та озеленення територій.

Медики відомчої медустанови Чернігівщини завжди поруч з нашими захисниками і захисницями на шляху до відновлення 10:34

27 липня – День медичних працівників. Медики ДУ «ТМО МВС України по Чернігівській області» щодня рятують життя, лікують поранених захисників і захисниць, проводять складні операції, допомагають відновитися після важких травм і повернутися до повноцінного життя.

157 школярів отримають матеріальну допомогу за успіхи у навчанні 10:12

157 учням та ученицям закладів загальної середньої освіти Чернігівської міської територіальної громади буде надано матеріальну допомогу за успіхи у навчанні. Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 23 липня.

У Ріпках відкрили ветеранський простір за підтримки міжнародних партнерів 09:41

Днями у Ріпках відкрили ветеранський простір «Свої. Разом». Його створено в межах грантової ініціативи, яку реалізувала ГО «Центр гуманітарних технологій «Ахалар» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та за фінансової підтримки Уряду Німеччини.

Напередодні Дня медичного працівника Костянтин Мегем привітав фахівців обласної дитячої лікарні 09:09

27 липня, у день пам’яті святого Пантелеймона, своє професійне свято відзначатимуть українські медики. З цієї нагоди перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем привітав сьогодні працівників Чернігівської обласної дитячої лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини