Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 вересня, 10:40:57

Рибу били острогою

22.10.2015   09:35

В умовах цьогорічної низької водності рибні ресурси області перебувають під загрозою видового та кількісного збіднення. У ситуації що склалась допомогти рибі майже неможливо, залишається тільки не втручатись у її життя та перебіг природних процесів. Проте, негативний вплив природних чинників не аби як посилюють браконьєри, безжалісно знищуючи рибу, у більшості випадків, хижацькими способами.

Так, у ночі з 18 на 19 жовтня поточного року під час планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища спільно з громадським інспектором з охорони довкілля затримано 3-х жителів області, які незаконно, із застосуванням забороненого знаряддя – остроги, ліхтаря з акумулятором, у озері Вертетеч біля с. Салтикова Дівиця Куликівського району Чернігівської області добули 31 щуку.

Незаконно добуту рибу знаряддя і засоби її добування вилучені міліціонерами слідчо-оперативної групи Куликівського РВ УМВС України в Чернігівській області на місці події.
За даним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України.

Згідно з санкціями цієї статті, зазначені протиправні дії караються штрафом у розмірі до 3400 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. При цьому, притягнення до кримінальної відповідальності не звільняє порушників від обов’язку компенсувати завдану довкіллю шкоду у розмірі 10540,00 грн.

Як кажуть: «Котюзі по заслузі». І як вчинити у тій чи іншій ситуації – справа сумління кожного. Проте, варто пам’ятати, що багатство природних ресурсів є одним з головних чинників, що визначає благополуччя як теперішніх, так і прийдешніх поколінь. А їх збереження це велика відповідальність і обов’язок кожного свідомого громадянина, а не тільки контролюючих органів.

Телефон гарячої лінії Державної екологічної інспекції у Чернігівській області: (0462)65-13-62.

Останні новини Чернігівщини

Чернігів: стартувало голосування за проєкти Бюджету участі

Чернігів: стартувало голосування за проєкти Бюджету участі 10:36

Чернігівці мають можливість обрати найкращі, на їх думку, 3 великих та 3 малих проєкти і віддати за них свій голос.

Пройшов Чемпіонат України з кікбоксингу

Пройшов Чемпіонат України з кікбоксингу "ІСКА" 10:16

З 17 по 20 вересня у Чернігові проходить Чемпіонат України з кікбоксингу «ІСКА» серед дорослих, юніорів, юнаків старшого та молодшого віку і дітей старшого віку.

"Велике прибирання" на Чернігівщині: Богдан Боруховський прибирав берег р. Стрижень 10:10

Перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський спільно із Юрієм Болоховцем та Шустом долучився до проведення Міжнародного дня чистих берегів на Чернігівщині.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєрів із червонокнижною рибою

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєрів із червонокнижною рибою 09:58

20 вересня Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення рибоохоронного рейду на водоймах Менського району викрито грубе порушення Правил рибальства.