Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 листопада, 06:05:08

Чи реальний видобуток сланцю в Україні вирішували в Чернігові

22.10.2015   08:05Агенцiя

Наскільки актуальне та можливе продовження видобутку газу із сланцевих порід на теренах України намагались визначити в дискусійному клубі «Експерта думка» Чернігова 19 жовтня.

Аудиторії представили документальний фільм Ігоря Чайки «Газова революція чи газовий цугцванг?», після чого продовжилась жива дискусія.

«Наша ціль познайомити з цим проектом максимально більшу кількість громади і ЗМІ, щоб ця інформація поширювалась. Може, комусь сподобається, комусь ні, але після розміщення фільму в загальному доступі можна буде зробити певні висновки», – наголошує на цілях проекту продюсер фільму Ігор Чайка.

Організаторами дискусії виступили студія медіа-проектів «Вартові демократії» спільно з Громадянською мережею ОПОРА та ДК «Експертна думка».

Якісні відмінності процесу видобутку альтернативного газу в Україні і США, угоди про розподіл продукції, відмови та форс-мажор світових компаній з приводу роботи в нашій країні обговорили учасники дискусії: представники місцевих ЗМІ, громадські діячі та студентська молодь.
 
«Потреба в енергоресурсах постійно зростає, адже їхня кількість невпинно зменшується. Саме тому населення має навчитися економити ресурси та звертати більше уваги на альтернативні джерела енергії», – прокоментувала захід місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець
 
«На Заході була компанія «Шеврон», яка мала 6 тисяч кв. км для вивчення і видобутку всіх вуглеводнів – вони пішли. У «Шелл» 8 тисяч кв. км – і вони не пробурили жодної свердловини, оформили форс-мажор й формально поки не відмовлялись від видобутку», – коментує взаємодію зі світовими компаніями з видобутку сланцю Кирило Томляк, засновник сайту Нетрадиційний газ в Україні.
Негативні відгуки в соціумі з приводу сланцевого газу, не підкріплені фактами, стимулювали команду на створення фільму. Він об’єктивно демонструє всі сторони процесу видобутку газу з нетрадиційних порід та дає стимул до формулювання власних висновків аудиторії.

Останні новини Чернігівщини

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту 15:20

18 листопада відбулась щотижнева понеділкова нарада голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка з керівниками структурних підрозділів ОДА.

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі 14:59

Східноєвропейський національний університет ім.Лесі Українки започаткував проект «Мюзик темпус» метою якого є презентація української музичної культури у світовому просторі та співпраця з іноземними виконавцями. Також презентація невеликих міст України.

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій 13:35

Упродовж минулого тижня з 11 по 18 листопада щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області знаходилось на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу, 58 одиниць основної та спеціальної техніки.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада

Ніжин: щотижнева оперативна нарада 13:04

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови Ніжина з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Оліника.

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста 12:58

На підтримку 19 громадських організацій Чернігова наступного року з міського бюджету буде спрямовано загалом 3,619 млн грн. Відповідний проект Програми підтримки громадських організацій погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини