Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 31 липня, 10:54:42

Чи реальний видобуток сланцю в Україні вирішували в Чернігові

22.10.2015   08:05Агенцiя

Наскільки актуальне та можливе продовження видобутку газу із сланцевих порід на теренах України намагались визначити в дискусійному клубі «Експерта думка» Чернігова 19 жовтня.

Аудиторії представили документальний фільм Ігоря Чайки «Газова революція чи газовий цугцванг?», після чого продовжилась жива дискусія.

«Наша ціль познайомити з цим проектом максимально більшу кількість громади і ЗМІ, щоб ця інформація поширювалась. Може, комусь сподобається, комусь ні, але після розміщення фільму в загальному доступі можна буде зробити певні висновки», – наголошує на цілях проекту продюсер фільму Ігор Чайка.

Організаторами дискусії виступили студія медіа-проектів «Вартові демократії» спільно з Громадянською мережею ОПОРА та ДК «Експертна думка».

Якісні відмінності процесу видобутку альтернативного газу в Україні і США, угоди про розподіл продукції, відмови та форс-мажор світових компаній з приводу роботи в нашій країні обговорили учасники дискусії: представники місцевих ЗМІ, громадські діячі та студентська молодь.
 
«Потреба в енергоресурсах постійно зростає, адже їхня кількість невпинно зменшується. Саме тому населення має навчитися економити ресурси та звертати більше уваги на альтернативні джерела енергії», – прокоментувала захід місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець
 
«На Заході була компанія «Шеврон», яка мала 6 тисяч кв. км для вивчення і видобутку всіх вуглеводнів – вони пішли. У «Шелл» 8 тисяч кв. км – і вони не пробурили жодної свердловини, оформили форс-мажор й формально поки не відмовлялись від видобутку», – коментує взаємодію зі світовими компаніями з видобутку сланцю Кирило Томляк, засновник сайту Нетрадиційний газ в Україні.
Негативні відгуки в соціумі з приводу сланцевого газу, не підкріплені фактами, стимулювали команду на створення фільму. Він об’єктивно демонструє всі сторони процесу видобутку газу з нетрадиційних порід та дає стимул до формулювання власних висновків аудиторії.

Останні новини Чернігівщини

З 1 серпня 2021 року на Чернігівщині заборонено ловити раків, - Чернігівський рибоохоронний патруль

З 1 серпня 2021 року на Чернігівщині заборонено ловити раків, - Чернігівський рибоохоронний патруль 10:45

Щорічна літньо - осіння заборона на вилов раків, яка вводиться на період другої линьки раків, у цьому році на території Чернігівської області, відповідно до рекомендацій Інституту рибного господарства НААН, розпочинається з 1 серпня і триватиме до 20 вересня (включно).

Поліція інформує: ТОП-5 аварійно-небезпечних місць Талалаївської громади

Поліція інформує: ТОП-5 аварійно-небезпечних місць Талалаївської громади 10:30

Протягом останніх трьох років (2018-2020 роки) на території Талалаївської громади Прилуцького району (колишній Талалаївський район) сталося 23 дорожньо-транспортні пригоди, в яких загинули четверо людей та ще 28 осіб отримали тілесні ушкодження.

Чернігівська обласна служба зайнятості долучилася до проведення Всеукраїнської інформаційної кампанії #ПРАЦЮЙ БЕЗПЕЧНО

Чернігівська обласна служба зайнятості долучилася до проведення Всеукраїнської інформаційної кампанії #ПРАЦЮЙ БЕЗПЕЧНО 10:15

Цього тижня у філіях обласного центру зайнятості було проведено низку просвітницьких заходів, зокрема 25 семінарів і тренінгів на тему «Ризики нелегальної трудової міграції».

Президія Громадської ради при облдержадміністрації розпочала свою роботу

Президія Громадської ради при облдержадміністрації розпочала свою роботу 10:00

28 липня під головуванням Ігоря Москаленка відбулось перше засідання президії Громадської ради.

У 2020 році 43% домогосподарств Чернігівщини вважали свій дохід достатнім

У 2020 році 43% домогосподарств Чернігівщини вважали свій дохід достатнім 09:45

За результатами проведеного органами державної статистики вибіркового опитування домогосподарств Чернігівської області щодо самооцінки рівня їх матеріальної забезпеченості у 2020 році найбільша частка домогосподарств (48%) вважала свій дохід достатнім тільки для забезпечення нормального харчування, але обмежували себе в придбанні непродовольчих товарів та послуг області (в Україні – 37%).