Вже вдруге обговорили проблемні питання вимушених переселенців та стан забезпечення безпеки в регіоні
21 жовтня у Чернігові в обласному Управлінні ДСНС вже вдруге відбулася робоча зустріч керівництва оперативно-рятувальної служби з делегацією регіонального співробітництва Консультативної Місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні.
![](/uploads/12055-m.jpg)
Слід зазначити, що візит мав за мету здійснення більш детального аналізу ситуації з безпекою на Чернігівщині. Як зазначили фахівець з регіонального співробітництва, експерт з поліції Пекка Гюютіайнен та радник з питань регіонального співробітництва правоохоронних органів з населенням у постконфліктний період Петер Вільсон, на підставі отриманих результатів будуть розроблені рекомендації відповідним органам ЄС задля кращого реагування на потреби українських партнерів в реалізації реформ.
Під час робочої зустрічі обговорені питання соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції у Чернігівську область. Заступник начальника обласного У ДСНС України полковник служби цивільного захисту Олександр Нагуло зазначив: «На територію області прибуло понад 12,3 тис. людей, серед яких понад 40% - пенсіонерів, більше третини осіб працездатного віку та 22% дітей. Практично усім прибулим переміщеним особам надано різні види допомоги, а саме: з розселення, відновлення втрачених документів, влаштування дітей до шкіл і дитячих садків, працевлаштування, отримання пенсії, матеріальної, медичної та психологічної допомоги».
Крім того, в ході роботи перший заступник начальника Управління ДСНС України у Чернігівській області полковник служби цивільного захисту Дмитро Бескостий охарактеризував стан забезпечення пожежної і техногенної безпеки в регіоні. Зокрема, представників місії цікавили питання знешкодження вибухонебезпечних предметів, співпраці з цього питання рятувальників і правоохоронних органів, залучення аварійних служб під час ліквідації пожеж і аварій в екологічних системах та на небезпечних об'єктах.
Дмитро Бескостий підкреслив: «Підрозділами та обласним управлінням оперативно-рятувальної служби налагоджено тісну співпрацю з органами виконавчої влади та усіма суб'єктами реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій та подій, в тому числі й транскордонного характеру. Ми готові до виконання завдань за призначенням, адже відпрацьовуємо зазначені вище питання під час спільних практичних навчань і тренувань».
На завершення робочої зустрічі представники Місії висловили рятувальникам слова вдячності за їх відкритість і готовність до діалогу, а також були досягнуті домовленості в подальшій співпраці щодо забезпечення безпеки на Чернігівщині.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.