Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 6 серпня, 06:11:30

Триває ліквідація пожежі на торфовищі поблизу с. Данівка Козелецького району. ФОТО

21.10.2015   08:14

Другий тиждень триває ліквідація окремих осередків загоряння торф'яного поля біля с. Данівка Козелецького району. Проблема їх гасіння полягає в нескошеній траві висота якої сягає понад 2-х метрів, нестачі води у меліоративних каналах.

Площа пожежі разом з травою що згоріла понад 700 га. А якщо взяти горіння осередків торфу це близько 20 га. Тож рятувальникам доводиться витрачати чимало часу та матеріальних ресурсів на ліквідацію пожежі. На даний час Управління  ДСНС у Чернігівській області залучило додатковий ресурс особливого складу та техніки. 

Розвернений пункт життєдіяльності: 5 наметів, кухня для харчування. До речі треба сказати, що постачання продуктів для особового складу взяло на себе ТОВ «Даницьке», на землях запасу сільської ради де  проходить гасіння пожежі. Гарнізон переведений на посилений варіант несення служби. В ліквідації загорання приймає участь особовий склад майже з усіх районів області.

Дякуючи голові Чернігівської ОДА Валерію Кулічу додатково був залучений з військової частини смт.Десна великий артилерійський тягач БАТ-2, який зробив мінералізовану смугу щоб пожежа не пішла по траві на Бобровицький район. На місці події працює зведений загін у складі 100 співробітників на 10-ти одиницях техніки.

Серед них дві потужні насосні станції які подають воду до 2 км. і здатні забезпечити щосекундну подачу 110-ти літрів води на гасіння. Два спецавтомобілі з 4-ма кілометрами пожежних рукавів. Крім того, подачу води на гасіння забезпечують 6 пожежних автоцистерн та 10 мотопомп.

Протягом доби площу пожежі зменшено з 19 до 15,4 га. Можна сказати, що на сьогоднішній день пожежа локалізована. Розповсюдження горіння відсутнє. Залишилась робота по ліквідації горіння торфу яка потребує великих ресурсів зокрема паливно-мастильних матеріалів.

Для розуміння ситуації: на 1 м. кВ. що горить, щоб його погасити, потрібна 1 тонна води. За день одна насосна станція перекачує до 50-ти тон води.  На місті події працює штаб з ліквідації пожежі.

Кожного вечора, після закінчення роботи по ліквідації горіння, проводиться засідання штабу під час якого з,ясовується яка площа пожежі ліквідована за день та ставим задачу на слідуючий день.

Розробляється карта де вказано дільниці на яких працюють пожежники, де працює техніка. Згідно розробленої карти зранку доводиться задача особовому складу та  керівникам бойових одиниць де працюють люди. 

Весь особовий склад працює з 7 години ранку і до 19 години враховуючи безпеку праці. Адже залягання торфу сягає місцями до 8 метрів.

Торф,яні пожежі – дуже складні пожежі. Весь особовий склад це розуміє на яку службу він прийшов і які завдання потрібно виконувати. Тут працюють фанати своєї справи, так оцінив роботу особового складу начальник Управління ДСНС у Чернігівській області Юрій Володимирович Бреус.


Текст та фоторепортаж з місця гасіння пожежі Віктора Кошмала.

Останні новини Чернігівщини

 Викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін військової частини на Чернігівщині суд позбавив військового звання

Викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін військової частини на Чернігівщині суд позбавив військового звання 22:23

За публічного обвинувачення Деснянської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону засуджено викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін однієї з військових частин, дислокованої у смт Десна.

Чернігівська область: піротехніки ДСНС знищили 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни

Чернігівська область: піротехніки ДСНС знищили 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни 22:19

У період з 19 липня по 4 серпня фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Головного управління ДСНС України у Чернігівській області під час здійснення робіт із планового очищення території загалом виявлено та знищено у встановленому порядку 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни.

Накладено арешт на майно порушників податкового законодавства

Накладено арешт на майно порушників податкового законодавства 22:13

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області, під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури, встановлено факт ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах з боку службових осіб одного з підприємств міста Чернігова.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 22:00

У зв’язку з проведенням адміністративно-територіальної реформи чимало держслужбовців та інших співробітників, котрі працювали в апаратах райдержадміністрацій залишилися без роботи. До їх числа потрапила Світлана Базиль з Ріпкинщини, яка все життя працювала секретарем. Свій трудовий шлях починала в Клубівській сільській раді, а потім близько 20 років була секретарем в Ріпкинській райдержадміністрації.