Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 січня, 10:02:19

Чернігів потрапив до переліку міст із найчистішим повітрям

15.03.2012   15:42Агенцiя

Чернігів став одним із міст України, де в минулому році було найчистіше повітря. Про це свідчать дані досліджень, проведених у 2011 році, які надала Центральна геофізична обсерваторія Міністерства з надзвичайних ситуацій.

Так, за розрахованим індексом  забруднення атмосфери (ІЗА), найбруднішим містом України є Маріуполь Донецької області (ІЗА=16,5), а найчистішим - Комсомольсьск Полтавської області (ІЗА=2,5). Традиційно до списку міст із найгіршим повітрям потрапляють міста промислового сходу.

Чернігів із показником ІЗА 3,1 опинився на 49-му місці з 53-х. Рівень забруднення атмосфери та рівень забруднення повітря характеризується тут як низький, у той час, коли сусідні Київ та Суми визначені як міста з підвищеним рівнем забрудненості.

ДОВІДКОВО: Індекс забруднення атмосфери розраховують як суму поділених на середньодобову гранично допустиму концентрацію середніх концентрацій п’яти пріоритетних домішок (осереднених за часом – місяць, півріччя, рік). Дуже високий рівень забруднення при ІЗА ?14,0; високий  - при ІЗА ?7,0; підвищений - при ІЗА від 5,0 до 7,0; низький при ІЗА менше 5,0.

Розрахунок цього індексу засновано на припущенні, що на рівні гранично допустимих концентрацій усі шкідливі домішки характеризуються однаковим впливом на людину, а при наступному підвищенні концентрації ступінь їх шкідливості зростає з різною швидкістю, яка залежить від класу небезпеки даної домішки. При розрахунку ІЗА враховується клас небезпеки кожної домішки.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:34

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 2 особи постраждали.

27 січня: цей день в Україні і світі 09:33

День 1434 Російська агресія - Day 1434 Russian aggression

«Найважче тримати позиції під ударами КАБів» – поліцейський з Чернігівщини Сергій Жук на псевдо Джоні 20:20

Поліцейський стрілецького батальйону поліції Чернігівщини має військову освіту і досвід бойових дій з 2014 року: брав участь у деблокуванні Луганського аеропорту, у запеклих боях з окупантами на Сході. Нині Джоні – боєць стрілецького батальйону, який після поранення на фронті проходить лікування та реабілітацію.

СБУ викрила на Чернігівщині податківців, які «обкладали даниною» підприємців 20:17

Служба безпеки ліквідувала злочинну схему, яка діяла у фіскальному відомстві на Чернігівщині.

Тролейбусні маршрути №8 та №11 тимчасово курсуватимуть зі змінами

Тролейбусні маршрути №8 та №11 тимчасово курсуватимуть зі змінами 20:09

З 27 січня у Чернігові запроваджуються тимчасові зміни в роботі тролейбусних маршрутів у зв’язку з технічними обмеженнями електропостачання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини