Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 листопада, 17:57:08

Відбулось обговорення пропозицій до Національної стратегії громадянського суспільства

07.10.2015   07:55Агенцiя

5 жовтня в м. Чернігові відбулося засідання за «круглим столом» «Громадянське суспільство та держава: обговорення пропозицій щодо Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні».

руки

руки

Захід проводився спільними зусиллями Адміністрації Президента України та Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту ОБСЄ «Вдосконалення Національної стратегії громадянського суспільства в Україні».

Подібні обговорення вже відбулися у Запоріжжі, Одесі, заплановані — у Тернополі, Львові, Харкові та Краматорську. Остаточну версію документа заплановано ухвалити 6 листопада на загальнонаціональному форумі в м. Києві.

Мета проекту — допомогти Україні на основі міжнародних стандартів та найкращих національних практик переглянути існуючу Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні щодо її законодавчого та інституційного вдосконалення. Нова Стратегія визначатиме основні напрямки та тенденції розвитку громадянського суспільства на період до 2020 року.

Учасників засідання привітав керівник департаменту взаємодії з громадянським суспільством та політичними партіями Адміністрації Президента України Олександр Ярема, та зазначив, що становлення потужного, зрілого громадянського суспільства з розвиненими інститутами є одним із пріоритетів Стратегії.

Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Подорван в свою чергу підкреслив, що інститути громадянського суспільства мають брати участь у прийнятті суспільно важливих рішень, здійснювати громадський контроль за діяльністю влади. В області регулярно проводяться консультації з громадськістю з важливих питань життєдіяльності регіону, надається інформаційна та організаційна допомога в реалізації проектів ІГС. Крім того, виділяються кошти на реалізацію інститутами громадянського суспільства суспільно корисних проектів та програм.

Під час заходу представлено пропозиції експертів робочої групи проекту, створеної за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні, зокрема — концептуальні визначення громадянського суспільства, організації громадянського суспільства; структура, формат та зміст оновленої Стратегії; новели Стратегії щодо моніторингу, оцінки та звітування.

В обговоренні взяли участь представники облдержадміністрацій, райдержадміністрацій та громадськості з Чернігівської, Київської, Житомирської та Черкаської областей.

Останні новини Чернігівщини

Недорогий та функціональний: який смартфон вибрати для роботи

Недорогий та функціональний: який смартфон вибрати для роботи 16:22

Підібрати надійний смартфон “на кожен день” зараз дуже складно.

Виявлено 398 нових випадків COVID-19

Виявлено 398 нових випадків COVID-19 16:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 24 листопада в області зафіксовано 398 нових випадків COVID-19.

Бібліотека ім. М. Коцюбинського запрошує до

Бібліотека ім. М. Коцюбинського запрошує до "Клубу книгомандрівників" 15:47

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського стартував новий літературно-мистецький проект «Клуб книгомандрівників». Це інтерв’ю з відомими чернігівцями про літературу та книги в їхньому житті.

Громади отримують експертну підтримку щодо організації управлінської діяльності

Громади отримують експертну підтримку щодо організації управлінської діяльності 15:30

Як побудувати ефективну структуру апарату та виконавчого комітету ради; правильно припинити повноваження голів місцевих рад; на які посади в органи місцевого самоврядування потрібно проводити конкурс, а де можна здійснити переведення; вимоги щодо віку та освіти посадових осіб місцевого самоврядування, – це далеко неповний перелік питань, які цікавили учасників дистанційного навчання «Основні питання організації роботи рад та їхнє організаційно-кадрове забезпечення», яке проходило 23 листопада.

Патрульні винесли постанову на жінку за неправдивий виклик

Патрульні винесли постанову на жінку за неправдивий виклик 15:21

Вночі до поліції зателефонувала 52-річна мешканка Чернігова та повідомила, що на неї з ножем напав невідомий чоловік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини