Рятувальники провели рейдову перевірку будинків підвищеної поверховості
6 жовтня у Чернігові фахівці міського відділу та обласного Управління ДСНС здійснили рейдову перевірку стану забезпечення протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості (більше 10 поверхів). Слід зазначити, що їх кількість в обласному центрі складає 33, з яких 30 житлових.
Нажаль, результати перевірки невтішні. Через недбале ставлення як з боку комунальників і балансоутримувачів, так і самих мешканців будинків до забезпечення пожежної безпеки призвело до того, що у більшості споруд системи димовидалення та підпору повітря у ліфтові шахти, установки автоматичної пожежної сигналізації знаходяться в непрацездатному стані.
Пожежні крани не укомплектовані стволами та рукавами, демонтовані кнопки дистанційного пуску насосів підвищувачів тиску води в протипожежному водогоні.
Відсутнє аварійне та евакуаційне освітлення сходових клітин. Крім того, деякі мешканці самовільно встановлюють перегородки у коридорах загального користування, захаращують їх меблями, в результаті чого перекривається доступ до систем протипожежного захисту.
Сигнали про спрацювання систем автоматики не виведено на пульти пожежного спостерігання, що могло б сприяти своєчасному виявленню пожежі на початковій стадії.
Все це в свою чергу створює загрозу життю людей, адже в кожному з цих будинків проживає близько 300 мешканців, а вище зазначені порушення не дозволять своєчасно виявити осередок загоряння, сприятимуть його поширенню на значну площу, створять перешкоди для безпечної евакуації мешканців та заважатимуть швидкому пожежогасінню.
Становище ускладнюються ще й тим, що на озброєнні рятувальників міста відсутня спеціальна пожежна автодрабина висотою підйому більше 30 метрів для гасіння пожеж та рятування людей з висотних будинків.
За результатами перевірки фахівцями ДСНС будуть підготовлені відповідні листи до комунальних організацій та балансоутримувачів щодо приведення в працездатний стан систем протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості міста. Мешканцям же квартир хотілося б нагадати про необхідність дотримання правил пожежної безпеки. А тим, хто псує засоби протипожежного захисту, потрібно замислитися над тим, що подібні дії створюють небезпеку життю людей.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові психологи Національної поліції, ДСНС та відомчої медустанови організували для поранених бійців сеанс глинотерапії 11:39
У складний період випробувань кожна людина потребує відновлення – фізичного, морального та духовного. А особливо це важливо для наших поранених захисників, які щодня стикаються зі стресовими ситуаціями та високим рівнем психологічного навантаження.
65 дітей із Чернігівщини відвідали музичні табори в Латвії 11:35
У Чернігівському професійному музичному коледжі імені Л.М. Ревуцького з дітьми, яким організували поїздки до Латвії, зустрілися міністерка закордонних справ Латвійської Республіки Байба Браже та начальник ОВА В’ячеслав Чаус. Присутній також Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Андрейс Пілдеговічс.
SUN4Ukraine стартує: перша установча зустріч українських та європейських міст за участю Чернігова 11:34
Партнерська програма SUN4Ukraine офіційно стартувала минулого тижня у Мюнхені, об’єднавши 12 українських флагманських муніципалітетів із європейськими містами, що беруть участь у місії ЄС «Кліматично нейтральні та розумні міста».
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:32
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
27 листопада: цей день в Україні і світі 09:31
День 1373 Російська агресія - Day 1373 Russian aggression