Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 8 березня, 21:29:19

У центрі Киїнки є Книга пам’яті

06.10.2015   14:13Агенцiя

З 50-х рр. ХХ ст. у селах району почали встановлювати пам’ятники загиблим воїнам-односельцям на фронтах Другої світової війни.

Їх урочисто відкривали в центрі сіл чи неподалік адміністративних будівель. Викарбувані прізвища земляків на меморіальних дошках – це своєрідне повернення до рідного краю загиблих батьків, синів та дочок, нагадування про людські долі, які згасли в вирії воєнних років.

Минають роки і до пам’ятних місць продовжують приходити люди та молоде покоління сельчан. Однак все менше стає тих, хто прочитавши прізвища на пам’ятнику, зможе розповісти про загиблого земляка. Постає питання і про те, чи можна збільшити інформацію з відкритих архівних документів, доповнюючи існуючий перелік прізвищ на меморіальних дошках пам’ятників?

Варіант відповіді на поставлене часом питання знайдено – у центрі села Киїнка встановлений пам’ятник-книга. Будь-хто від сьогодні може підійти до пам’ятника загиблим односельцям і переглянути сторінки меморіальної Книги Пам’яті, де можна дізнатися більше інформації про загиблі людські долі, про бойові нагороди. Звичайно, що для цього необхідно було опрацювати архівні матеріали, одержати підтримку громади та сільської ради для встановлення цього пам’ятника.

Ми використовуємо для промов багато традиційних гасел про пам’ять, але реалізація цього краєзнавчого проекту, за підтримки небайдужих представників Киїнської сільської громади, більш дієва справа за будь-які гарні слова.

Андрій Курданов

Останні новини Чернігівщини

8 березня - Міжнародний жіночий день 09:26

Цей святковий день цілком присвячений самій прекрасній половині нашого суспільства. Його популярність наростає і зміцнюється вже більше ста років.

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен 14:56

Вміння спілкуватися та правильно висловлювати свої думки так чи інакше впливає на стосунки. Не важливо з ким ви спілкуєтесь, а важливо як ви вмієте знаходити підходи до кожного.

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі 14:36

Дірочки на млинцях, приготованих на кефірі, з’являються через те, що кисломолочний напій взаємодіє з содою. В результаті виділяються бульбашки, що розпушують тісто та роблять його повітряним, пористим.

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня 14:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 8 по 14 березня 2021 року