Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 вересня, 03:26:01

У центрі Киїнки є Книга пам’яті

06.10.2015   14:13Агенцiя

З 50-х рр. ХХ ст. у селах району почали встановлювати пам’ятники загиблим воїнам-односельцям на фронтах Другої світової війни.

Їх урочисто відкривали в центрі сіл чи неподалік адміністративних будівель. Викарбувані прізвища земляків на меморіальних дошках – це своєрідне повернення до рідного краю загиблих батьків, синів та дочок, нагадування про людські долі, які згасли в вирії воєнних років.

Минають роки і до пам’ятних місць продовжують приходити люди та молоде покоління сельчан. Однак все менше стає тих, хто прочитавши прізвища на пам’ятнику, зможе розповісти про загиблого земляка. Постає питання і про те, чи можна збільшити інформацію з відкритих архівних документів, доповнюючи існуючий перелік прізвищ на меморіальних дошках пам’ятників?

Варіант відповіді на поставлене часом питання знайдено – у центрі села Киїнка встановлений пам’ятник-книга. Будь-хто від сьогодні може підійти до пам’ятника загиблим односельцям і переглянути сторінки меморіальної Книги Пам’яті, де можна дізнатися більше інформації про загиблі людські долі, про бойові нагороди. Звичайно, що для цього необхідно було опрацювати архівні матеріали, одержати підтримку громади та сільської ради для встановлення цього пам’ятника.

Ми використовуємо для промов багато традиційних гасел про пам’ять, але реалізація цього краєзнавчого проекту, за підтримки небайдужих представників Киїнської сільської громади, більш дієва справа за будь-які гарні слова.

Андрій Курданов

Останні новини Чернігівщини

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця 18:10

У зв'язку з колійними роботами, з 08:00 28.09.2022 до 17:00 03.10.2022 буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця поблизу м. Бобровиця.

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт 14:15

«Кожен із нас зараз має робити все, що він може, тільки трішки більше!» – каже чернігівська волонтерка Марина Лисенко, яка організувала плетіння маскувальних сіток на фронт.

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва 14:11

Органами прокуратури забезпечено виконання рішення суду та повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва - комплекс будов та споруд районної лікарні в місті Прилуки Чернігівської області вартістю майже 400 тис. грн.

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко 14:08

Журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко залишилася у блокадному Чернігові, під обстрілами російської армії, щоб бути зі своєю громадою, інформувати людей про загрози, показувати Україні та світові, що відбувається.

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди 14:05

Обласною прокуратурою забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом одержання неправомірної вигоди державним інспектором контролюючого органу (ч. 1 ст. 368 КК України).