Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 листопада, 10:39:23

В чернігівському діалізному центрі "Фрезеніус Медикал КЕР Україна" лікуються 88 пацієнтів

02.10.2015   12:07Агенцiя

Управління охорони здоров'я міської ради інформує, що лікування осіб із хронічною хворобою нирок V стадії методом гемодіалізу в Чернігівській області проводиться відділенням нефрології та гемодіалізу Чернігівської обласної лікарні. Частина мешканців м. Чернігова отримує таку медичну допомогу в діалізному центрі ТОВ «Фрезеніус Медикал КЕР Україна».

У попередні роки проплата за надання цієї медичної послуги здійснювалась за рахунок додаткової дотації з державного бюджету. Вказана медична допомога надавалась жителям м. Чернігова ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» у відповідності до тендерних процедур, здійснених Чернігівською міською лікарнею № 2 Чернігівської міської ради.

У зв’язку із реформуванням бюджетного законодавства фінансування галузі охорони здоров'я на місцевому рівні здійснюється за рахунок медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

На жаль, розподіл зазначеної субвенції не передбачає врахування обсягу цільових коштів на лікування хворих з хронічною нирковою недостатністю. Кошторисом на 2015 рік додатково з міського бюджету на потреби медичної галузі міста виділено кошти у сумі 43147600 грн., з урахуванням яких рівень фінансування галузі складає лише 62% від потреби, що унеможливлює проведення проплати за послуги ТОВ «Фрезеніус Медикал КЕР Україна».

Чернігівською міською радою направлено звернення до Прем'єр-міністра України, міністра фінансів України, міністра охорони здоров’я України та Комітету з питань бюджету Верховної Ради України з проханням щодо пошуку можливості виділення для бюджету міста Чернігова додаткових коштів у сумі 34,0 млн. грн. для забезпечення фінансування видатків на оплату послуг з лікування методом гемодіалізу у 2015 році.

На даний час на лікуванні в діалізному центрі «Фрезеніус Медикал КЕР Україна» перебуває 88 пацієнтів. Для оплати послуг з гемодіалізу в діалізному центрі ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» необхідно вирішити питання щодо збільшення видатків з державного бюджету.

Міністерство охорони здоров'я України звернулось до Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо виділення додаткових коштів для лікування методом гемодіалізу (лист МОЗ України від 18.02.2015 №10.03.67/4873).

Останні новини Чернігівщини

29 листопада - День електронного привітання

29 листопада - День електронного привітання 09:37

Чудеса технологій зближують людей.

Виявлено 640 нових випадків COVID-19

Виявлено 640 нових випадків COVID-19 16:46

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 28 листопада в області зафіксовано 640 нових випадків підтвердженого діагнозу COVID-19.

Про вдосконалення та оптимізацію мережі ЦНАПів на Чернігівщині

Про вдосконалення та оптимізацію мережі ЦНАПів на Чернігівщині 13:20

Реформа децентралізації та адміністративно-територіального устрою передбачає реформування системи надання адміністративних послуг.