Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 червня, 02:13:43

Смертність немовлят в Чернігівськи області – одна з найнижчих в Україні

21.10.2011   08:33Агенцiя

“Право дитини на здоров'я”, – міжнародна науково-практична конференція за такою назвою відбулася в Академії наук України. Участь у конференції взяли і педіатри Чернігівщини. Як повідомив головний лікар обласної дитячої лікарні Олександр Карета, у цьому поважному зібранні взяли участь представник Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіє Мокуо, голова ВООЗ в Україні Кіз де Йонкере, заступник міністра охорони здоров”я України Раїса Моїсеєнко.

Мета конференції – обговорення демографічної ситуації у європейських країнах, соціальні, правові аспекти охорони здоров”я дітей, співпраця лікарів, пацієнтів та їхніх батьків на шляху покращення медичної допомоги підростаючому поколінню.

“Спілкуючись із учасниками конференції та заслухавши доповіді делегатів, ми дійшли висновку, – педіатрична служба Чернігівщини посідає чільне місце у вітчизняній системі охорони здоров”я, на фоні інших регіонів України та більшості європейських країн ми виглядаємо достойно, – зазначив Олександр Карета.

Свідченням цього може бути хоча б той факт, що смертність немовлят в області – одна з найнижчих в Україні (за 9 місяців року цей показник становить 8,0 на 100 народжених живими, по Україні – 8,87). Належна робота колективу обласної дитячої лікарні – невід'ємна складова поступального процесу покращення медичної допомоги дітям Чернігівщини. Заклад, розрахований на 530 ліжок, є організаційним та методичним центром надання висококваліфікованої допомоги немовлятам, дітям та підліткам, розвитку лікарні сприяє глибоке розуміння проблем, що стоять перед галуззю, з боку обласної державної адміністрації та обласної ради. ОДЛ має вищу акредитацій ну категорію, зараз у ній працюють 14 клінічних відділень, з них два відділення інтенсивної терапії, в т.ч. – для новонароджених. За кошти обласного бюджету заклад капітально відремонтований, у деяких відділеннях зроблений ремонт за сучасними технологіями, що забезпечує комфортні умови для перебування хворих, їхніх батьків та роботи для медичного персоналу.

За рік в лікарні надається всебічна висококваліфікована допомога близько 15-ти тисячам хворих, консультативна поліклініка обслуговує до 60 тисяч дітей.

Зараз в обласній дитячій лікарні працює 830 працівників, серед яких 102 лікаря, з них з вищою атестаційною категорією - 29, з першою - 25. Наукове звання кандидата медичних наук збираються отримати 4 лікаря”.

У своїй роботі колектив медиків використовує новітні методики лікування, застосовуючи сучасне медичне обладнання. Заклад – один з небагатьох дитячих лікувальних установ у державі, який має комп”ютерний томограф, цифровий рентгенівський апарат. Впроваджуються малоінвазивні технології, тамтешні хірурги використовують лапараскопічну установку німецької фірми “SCHTORZ”, за допомогою якої здійснюються операції з найменшою травматизацією. Лікарня повністю комп”ютеризована, у лікувально-реабілітаційному процесі використовується гідро- та арттерапія.

Цього року у закладі відкрито “Клініку, дружню до молоді”, коштами на яку опікувалася обласна влада.

“Втім, незважаючи на безліч позитивних моментів, педіатрична допомога в області потребує подальшого удосконалення, – зазначає Олександр Карета. Необхідно наблизити спеціалізовану допомогу дітям, що живуть у сільській місцевості, посилити роботу з впровадження профілактичних оглядів, в ОДЛ створити відділення виходжування недоношених, розширити відділення інтенсивної терапії новонароджених, розумно скоротити дороговартісну стаціонарну допомогу та створити реабілітаційні центри на базі санаторіїв. Загалом у галузі необхідно визначити юридично-правові принципи стосунків між лікарем, пацієнтом та батьками, А також – поступово вирішити кадрові ситуацію, адже на Чернігівщині зараз не вистачає 116 лікарів – педіатрів, забезпечити необхідну кількість реанімобілів для швидкого доправлення пацієнта до стаціонару, хоча б раз на п”ять років оновлювати медичну апаратуру”.

Педіатри Чернігівщини сподіваються, що у процесі майбутнього реформування медичної галузі нагальні потреби пацієнтів та медиків обов”язково будуть враховані.


Прес-служба Управління охорони здоров”я облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

РФ

РФ "анонсувала" нові удари по Бахмуту, Чернігову та інших містах: куди може "прилетіти" 21:59

Міноборони країни-агресора заявляє, що на території лікарень в українських містах нібито розміщені "вогневі позиції".

Новгород-Сіверські поліцейські виявили схрон з боєприпасами

Новгород-Сіверські поліцейські виявили схрон з боєприпасами 21:43

Поліцейські Новгород-Сіверського району із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили в лісі схрон військових рф.

Куратор проекту «Спортсмени для України»: «Хочемо допомогти зруйнованому Чернігівському біатлонному центру»

Куратор проекту «Спортсмени для України»: «Хочемо допомогти зруйнованому Чернігівському біатлонному центру» 21:33

Куратор проекту «Спортсмени для України» Маркус Кехт розповів про допомогу біатлонному центру в Чернігові.

Білоруських партизанів з Гомельської області можуть розстріляти

Білоруських партизанів з Гомельської області можуть розстріляти 21:25

Для направлення до суду передано кримінальну справу стосовно трьох «рейкових партизанів» зі Світлогорська (Гомельська область, Білорусь).

750 гарячих обідів щодня: у Чернігові ресторатори годують людей, у яких зруйноване житло

750 гарячих обідів щодня: у Чернігові ресторатори годують людей, у яких зруйноване житло 21:11

750 порцій гарячих обідів щодня. У Чернігові ресторатори годують людей, які втратили своє житло або воно постраждало після обстрілів російськими військами.