Рятувальники готуються до пропуску весняної повені та льодоходу на річках
Напередодні настання сезону весняної повені та льодоходу, зусилля Чернігівського ТУ МНС та його підпорядкованих підрозділів направлені на підвищення оперативної готовності до проведення відповідних першочергових й інших необхідних заходів, а також аварійно-рятувальних робіт з метою захисту населених пунктів і об'єктів різного призначення.
На виконання "Плану дій обласних управлінь, організацій і підприємств, райдержадміністрацій і міськвиконкомів, органів місцевого самоврядування щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у весняний період 2012 року", яке було затвердженого Першим заступником голови Чернігівської ОДА в листопаді минулого року, ТУ МНС розроблено та направлено у підпорядковані підрозділи для виконання відповідний план підготовчих заходів, створений оперативний штаб і визначені режими його функціонування. В лютому відбулися тренування цього штабу та мобільних оперативних груп пересувного пункту управління з відпрацюванням усіх питань, які стосуються льодоходу та повені.
Рятувальники спільно з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування проаналізували хід минулорічних повеневих сезонів, уточнили карти-схеми прогнозованих зон можливого підтоплення територій, садиб і будівель, об'єктів життєзабезпечення, транспорту, енергетики, зв'язку, склали їх перелік і визначили заходи щодо захисту та забезпечення сталого функціонування.
Розроблені пропозиції для розгляду на засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС щодо складу міжвідомчого угрупування сил і засобів з протидії загрозам весняної повені на території Чернігівщини.
Уточнений і відкоригований План реагування ТУ МНС в разі загрози або виникнення НС в період підготовки й пропуску весняної повені та льодоходу, відпрацьовані інструкції взаємодії та взаємоінформування в підрозділах.
На період підтоплення повеневими водами шляхів сполучення з населеними пунктами області здійснений оптимальний перерозподіл зон виїзду пожежно-рятувальних підрозділів з метою забезпечення оперативного реагування на пожежі та інші події. Погоджено питання взаємодії з підрозділами МНС Сумської області щодо їх залучення до гасіння можливих пожеж на території Биринської сільської ради Новгород-Сіверського району, де навесні має місце порушення транспортного сполучення.
Укладено договір між аварійно-рятувальним загоном спецпризначення ТУ МНС та ДП "Чернігівський облавтодор" щодо захисту мостів шляхом підриву льоду на річках.
З 13 лютого фахівці Чернігівського ТУ МНС у складі обласної комісії здійснюють перевірки стану підготовки місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування до пропуску весняної повені й льодоходу.
Проведено перевірки працездатності та готовності до використання плавзасобів, насосного обладнання, автономних джерел енергопостачання, які можуть використовуватись під час проведення рятувальних та інших необхідних робіт в умовах весняної повені. Поповнені необхідні запаси пально-мастильних матеріалів та матеріально-технічних резервів для забезпечення дій пожежно-рятувальних підрозділів.
Уточнені сили та засоби, порядок зв'язку і взаємодії з підрозділами Збройних Сил України, іншими спеціальними службами центрального підпорядкування, які дислокуються на території області й можуть залучатись до проведення аварійно-рятувальних та інших необхідних робіт в період підготовки та пропуску весняної повені та льодоходу.
Визначено регламент взаємоінформування між ТУ МНС і обласним центром з гідрометеорології на період проведення моніторингу рівнів повеневих вод на річках.
Дмитро Бескостий, начальник відділу цивільного захисту ТУ МНС у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Міжнародний комітет Червоного Хреста підбиває підсумки роботи на Чернігівщині та планує подальшу співпрацю 11:07
Упродовж декількох днів в області працювала делегація Міжнародного комітету Червоного Хреста (далі – МКЧХ). До роботи долучилися також представники міністерств закордонних справ європейських країн, зокрема Польщі, Чехії, Латвії, Литви та Естонії.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:04
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.
22 травня: цей день в Україні і світі 08:36
День 1549 Російська агресія - Day 1549 Russian aggression
У Киїнському ліцеї завершився капітальний ремонт за підтримки Бельгії 17:22
У Киїнському ліцеї імені Костянтина Светенка завершився капітальний ремонт – комплексна енергоефективна модернізація будівлі.
За участі «Ковальської» у Чернігові встановили сертифіковане мобільне укриття 13:20
У Чернігові на вулиці Береговій встановили мобільне укриття за участі промислово-будівельної групи «Ковальська». Захисна споруда призначена для тимчасового укриття людей під час повітряних тривог у місцях їх масового перебування.