Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 березня, 04:32:29

Рятувальники готуються до пропуску весняної повені та льодоходу на річках

12.03.2012   18:24Агенцiя

Напередодні настання сезону весняної повені та льодоходу, зусилля Чернігівського ТУ МНС та його підпорядкованих підрозділів направлені на підвищення оперативної готовності до проведення відповідних першочергових й інших необхідних заходів, а також аварійно-рятувальних робіт з метою захисту населених пунктів і об'єктів різного призначення.

На виконання "Плану дій обласних управлінь, організацій і підприємств, райдержадміністрацій і міськвиконкомів, органів місцевого самоврядування щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у весняний період 2012 року", яке було затвердженого Першим заступником голови Чернігівської ОДА в листопаді минулого року, ТУ МНС розроблено та направлено у підпорядковані підрозділи для виконання відповідний план підготовчих заходів, створений оперативний штаб і визначені режими його функціонування. В лютому відбулися тренування цього штабу та мобільних оперативних груп пересувного пункту управління з відпрацюванням усіх питань, які стосуються льодоходу та повені.

Рятувальники спільно з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування проаналізували хід минулорічних повеневих сезонів, уточнили карти-схеми прогнозованих зон можливого підтоплення територій, садиб і будівель, об'єктів життєзабезпечення, транспорту, енергетики, зв'язку, склали їх перелік і визначили заходи щодо захисту та забезпечення сталого функціонування.

Розроблені пропозиції для розгляду на засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС щодо складу міжвідомчого угрупування сил і засобів з протидії загрозам весняної повені на території Чернігівщини.
Уточнений і відкоригований План реагування ТУ МНС в разі загрози або виникнення НС в період підготовки й пропуску весняної повені та льодоходу, відпрацьовані інструкції взаємодії та взаємоінформування в підрозділах.
На період підтоплення повеневими водами шляхів сполучення з населеними пунктами області здійснений оптимальний перерозподіл зон виїзду пожежно-рятувальних підрозділів з метою забезпечення оперативного реагування на пожежі та інші події. Погоджено питання взаємодії з підрозділами МНС Сумської області щодо їх залучення до гасіння можливих пожеж на території Биринської сільської ради Новгород-Сіверського району, де навесні має місце порушення транспортного сполучення.

Укладено договір між аварійно-рятувальним загоном спецпризначення ТУ МНС та ДП "Чернігівський облавтодор" щодо захисту мостів шляхом підриву льоду на річках.

З 13 лютого фахівці Чернігівського ТУ МНС у складі обласної комісії здійснюють перевірки стану підготовки місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування до пропуску весняної повені й льодоходу.

Проведено перевірки працездатності та готовності до використання плавзасобів, насосного обладнання, автономних джерел енергопостачання, які можуть використовуватись під час проведення рятувальних та інших необхідних робіт в умовах весняної повені. Поповнені необхідні запаси пально-мастильних матеріалів та матеріально-технічних резервів для забезпечення дій пожежно-рятувальних підрозділів.

Уточнені сили та засоби, порядок зв'язку і взаємодії з підрозділами Збройних Сил України, іншими спеціальними службами центрального підпорядкування, які дислокуються на території області й можуть залучатись до проведення аварійно-рятувальних та інших необхідних робіт в період підготовки та пропуску весняної повені та льодоходу.

Визначено регламент взаємоінформування між ТУ МНС і обласним центром з гідрометеорології на період проведення моніторингу рівнів повеневих вод на річках.


Дмитро Бескостий, начальник відділу цивільного захисту ТУ МНС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

На Кубку світу з кікбоксингу WAKO в розділах поїнт-файтинг та лайт-контакт Чернігівський спортсмен виборов бронзову нагороду 14:09

У період з 17 по 19 березня 2023 року в місті Інсбрук (Австрія) відбувся Кубок світу з кікбоксингу WAKO в розділах поїнт-файтинг та лайт-контакт.

Чернігівська область виборола ІІ командне місце на чемпіонаті України з біатлону серед юніорів 14:07

З 10 до 17 березня у селі Яворів, Львівської області проходив чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат, де команда Чернігівської області зайняла ІІ командне місце.

Чернігівську районну державну адміністрацію очолив Андрій Попик 14:04

Головою Чернігівської районної державної адміністрації призначено Андрія Попика. Відповідне розпорядження 34/2023-рп підписав 24 березня, Президент України Володимир Зеленський.

Обстріли окупаційними військами зс рф за період з 20 по 26 березня 2023 року

Обстріли окупаційними військами зс рф за період з 20 по 26 березня 2023 року 14:02

За даними ДПСУ, всього за попередній тиждень з території Брянської області ворогом здійснено 19 обстрілів околиць 10 прикордонних населених пунктів Чернігівської області, під час яких зафіксовано 130 вибухів.