Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 3 листопада, 14:56:51

Активісти перевірять найбільші міські ради Чернігівської області на виконання Закону про Доступ до інформації

25.09.2015   06:56Агенцiя

З вересня стартує Всеукраїнська моніторингова кампанія «Знати, щоб діяти», яка спрямована на перевірку міських рад в частині виконання ними Закону про Доступ до публічної інформації.

В рамках кампанії, яка триватиме з кінця серпня до грудня, Центр політичних студій та аналітики перевірить 120 міських рад у 24 областях України.

В Чернігівській області перевірка торкнеться Чернігівську, Ніжинську, Прилуцьку, Городянську та Носівську міські ради.

«Ми прагнемо зробити роботу органів влади більш прозорою та відкритою, - говорить керівник проекту, експерт Центру політичних студій та аналітики Дарія Слизьконіс. – Ми часто працюємо з запитами і знаємо, що навіть через 4 роки після прийняття Закону про Доступ багато міських рад все ще часто грішать приховуванням інформації від громадян. Перший крок на вирішення проблеми – перевірити, які саме ради незадовільно працюють».

Перевірка торкнеться, переважно, рівня надання публічної інформації на запити та наповнення сайтів рад. В подальшому інформація про порушення права на доступ буде передана Уповноваженому Верховної Ради з прав людини для притягнення до відповідальності найбільш злісних порушників.

Експерти Центру політичних студій та аналітики спільно з представниками Офісу Уповноваженого на основі моніторингу розроблять рекомендації по усуненню виявлених недоліків у практиці застосування Закону України «Про доступ до публічної інформації» міськими радами.

Останні новини Чернігівщини

Корюківщину відвідали заступники двох міністрів: у фокусі – забезпечення життєдіяльності прикордоння 13:34

Сьогодні на Чернігівщині перебували заступник міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін та заступник міністра фінансів Дмитро Самоненко.

В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму знайомому 12:51

Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 44-річному містянину.

RELEVE: французька підтримка розвитку громад області триває 12:10

У Чернігівській ОВА 30 жовтня відбулася робоча зустріч із представниками Французького агентства міжнародної технічної співпраці Expertise France – командою проєкту RELEVE.

У Чернігові поліцейські затримали зловмисника, який погрожував гранатою колишній дружині та поліцейським 11:42

В ніч на 31 жовтня до поліції надійшло повідомлення від мешканки Чернігова, яка заявила, що до неї додому прийшов колишній чоловік та погрожує розправою.

Облаштувати безбар’єрний простір в будівлях культурної спадщини стало ще простіше: про зміни в законодавстві – на зустрічі «Діалог влади та бізнесу» 11:21

Підприємці, які здійснюють свою діяльність у приміщеннях, розташованих у будівлях культурної спадщини, можуть без надмірних бюрократичних процедур облаштувати безбар’єрний простір для своїх працівників та відвідувачів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини