Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 листопада, 20:56:14

Координаційний комітет сприяння зайнятості проаналізував хід боротьби з безробіттям на Чернігівщині

24.09.2015   07:28Агенцiя

23 вересня під головування першого заступника голови облдержадміністрації Леоніда Сахневича відбулося засідання Координаційного комітету сприяння зайнятості.

Участь у заході взяли представники обласного центру зайнятості, профспілок, департаментів та управлінь ОДА, роботодавці.

Відкриваючи засідання, Леонід Сахневич зазначив, що штатна чисельність працюючого населення Чернігівщини складає 194,8 тис. осіб. І цього року ринок праці починає реагувати на негативні тенденції в економіці. Протягом січня – серпня 2015 року службою зайнятості області взято на облік 19,6 тис. незайнятих громадян, що майже на 6% більше, ніж минулого року. Проблемною залишається якість робочої сили. Серед зареєстрованих безробітних – кожен третій мав перерву в роботі понад рік, кожен четвертий потребував додаткового соціального захисту, кожен п’ятий – особа передпенсійного віку, кожен шостий взагалі не мав професії. Станом на 1 вересня 2015 року на обліку в центрах зайнятості області перебувало 14,9 тис. безробітних громадян.

Директор обласного центу зайнятості Лідія Падалка розповіла про стимулювання  роботодавців до створення  нових робочих місць для громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та демобілізованих учасників антитерористичної операції. Одним із пріоритетних напрямів діяльності служби зайнятості є співпраця з роботодавцями на принципах соціального партнерства.

Незважаючи на складну економічну ситуацію, кількість актуальних вакансій, які роботодавці подали до служби зайнятості, не тільки не впала, а й зросла на 9% порівняно з відповідним періодом минулого року. Протягом січня – серпня 2015 року зареєстровано 18,6 тис. звернень від 4300 роботодавців про наявність попиту на робочу силу, з яких 14,7 тис. – майже 80% – укомплектовані за сприяння служби зайнятості. Цього року 149 роботодавців області працевлаштували на новостворені робочі місця 316 безробітних з числа соціально незахищених категорій. За це роботодавці отримали компенсацію від держави.

Загалом же за сприяння служби зайнятості у січні – серпні 2015 року роботу отримали 9,9 тис. безробітних, що на 7% більше, ніж за відповідний період минулого року. Підприємцями стали 518 безробітних, отримавши від служби зайнятості виплату допомоги по безробіттю одноразово для відкриття власної справи.

Протягом минулого та поточного року до центрів зайнятості області звернулись 1245 внутрішньо переміщених осіб та 505 громадян, які проходили службу в зоні АТО.

Станом на сьогодні працевлаштовано 245 переселенців та 99 демобілізованих учасників АТО. Крім того, 110 осіб проходили професійне навчання за рахунок служби зайнятості, 278 громадян взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

У серпні було проведено опитування серед демобілізованих учасників АТО, які виявили бажання пройти професійне навчання. Найбажаніша професія серед них – водій.

Однією з проблем, з якою стикається центр зайнятості, є небажання внутрішньо переміщених осіб приймати пропозиції щодо роботи, оскільки розмір допомоги по безробіттю в них вище, ніж розмір заробітної плати, що пропонується роботодавцями області.

На особливому контролі центру зайнятості – працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями. Проте лише кожен четвертий з тисячі, що перебувають на обліку цього року, працевлаштований центром. І хоча роботодавці подають заявки на заповнення вакансій для інвалідів, але 70% робочих місць для даної категорії неукомплектовані через неприйнятні умови праці.

Заступник начальника управління з питань розвитку підприємництва та інвестиційної діяльності Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Тамара Залозна розповіла, як консолідація зусиль органів державної влади та суб’єктів бізнесу дозволить створити нові робочі місця та забезпечить зменшення рівня безробіття. Також вона поінформувала про нові робочі місця, що вже створені на підприємствах області завдяки  стимулюванню інвестиційної діяльності .

Начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ігор Вдовенко поінформував про стан організації професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації безробітних та демобілізованих учасників антитерористичної операції у професійно-технічних навчальних закладах області.

З початку року майже 4 тис. учнів професійних навчальних закладів освоїли робітничі професії. За останні три роки 95% тих, хто навчався у професійних навчальних закладах, працевлаштовані. Також постійно проводиться коригування навчальних планів цих закладів для задоволення потреб ринку праці. Однією з проблем, з якою стикаються безробітні, що бажають пройти перепідготовку у спеціалізованих навчальних закладах, є те, що вони не розраховані на доросле населення, і в подальшому необхідно врахувати цю специфіку.

Заступник директора обласного центру зайнятості Максим Торжевський розповів про перспективи реформування системи соціальних послуг у сфері зайнятості.

Останні новини Чернігівщини

  Морозиво і факти: дізнайся більше, ніж інші

Морозиво і факти: дізнайся більше, ніж інші 19:13

Морозиво можна сміливо назвати одним з найпопулярніших десертів у світі. Його люблять і готують на всіх континентах. І навіть жителі північних країн не відмовляються від холодних ласощів. Точно сказати, коли була приготована перша порція, дуже складно.

12 найкращих продуктів корисні зранку

12 найкращих продуктів корисні зранку 19:04

Ви могли чути, що сніданок – не обов’язкова для кожного річ. Що краще взагалі його пропустити, ніж з’їсти зранку нездорову їжу. Все так. Але також правдою є те, що поживний та збалансований сніданок може дати вам енергію та попередити переїдання впродовж решти дня, пише Healthline.

10 простих правил, які допоможуть покращити пам’ять

10 простих правил, які допоможуть покращити пам’ять 18:59

Через постійну зайнятість, перенасичення інформацією та допомогу смарт-гаджетів страждає наша пам’ять. Ви починаєте забувати зовсім буденні речі: купити хліба, зробити звіт чи ім’я нового друга вашої дитини.

Смачні рецепти вихідного дня: імбірне печиво з какао

Смачні рецепти вихідного дня: імбірне печиво з какао 18:56

Такое печенье отлично готовить вместе с детьми. Пусть это станет для вас одним из самых первых новогодних развлечений

Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада

Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада 18:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень 18-24 листопада 2019 року

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини